O530 "Citaro"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Jakaś taka cytrynowa ta żółć się wydaje, ale to może kwestia jakości zdjęcia...

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

J-31 pisze:jak Wam się podobają autobusy dla PKM-u Katowice
Dla mnie bomba ! Szkoda, że do Kielc takich nie kupią :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Auper pisze:Jakaś taka cytrynowa ta żółć się wydaje, ale to może kwestia jakości zdjęcia...
Zdjęcia zostały wykonane po południu, ale ten odcień żółci jest mniej więcej zbliżony do oryginału ;)
Amalio pisze:Nie wiem czemu uparcie pozostawia się klimatyzatory białe. O wiele lepiej by to wyglądało gdyby były one żółte.
Nie chcę się jakoś specjalnie przed tym upierać, bo w końcu każdy ma prawo do swojego zdania i swojego gustu, ale wydaje mi się, że na upartego źle nie jest. Biały ładnie się wyróżnia na tle żółci. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Nie chcę się jakoś specjalnie przed tym upierać, bo w końcu każdy ma prawo do swojego zdania i swojego gustu, ale wydaje mi się, że na upartego źle nie jest. Biały ładnie się wyróżnia na tle żółci. ;)
http://www.phototrans.eu/14,497325,0,Me ... G_138.html
http://www.phototrans.eu/14,471039,0,Me ... _4668.html (tu mamy nawet kolorystycznie bliźniaka, od razu mi się skojarzyły te Citara z wozami z Essen)

O ile lepiej to wygląda. Tylko u nas uchował się jakiś dziwny zwyczaj, że klima jest biała który wynika pewnie z oszczędzania na wszystkim. O ile lepiej wygląda autobus, podobnie jak dwa powyższe, który klimę ma w tym samym kolorze co reszta pojazdu.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Zazdroszczę, ja chcę takie u siebie ;) W końcu w Polsce myśli się o dobrym wyposażeniu autobusów ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

W Gdańsku wozy z klimą nie od dzisiaj śmigają, podobnie w kilku innych miastach w Polsce...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:O ile lepiej to wygląda. Tylko u nas uchował się jakiś dziwny zwyczaj, że klima jest biała który wynika pewnie z oszczędzania na wszystkim. O ile lepiej wygląda autobus, podobnie jak dwa powyższe, który klimę ma w tym samym kolorze co reszta pojazdu.
Faktycznie nieco lepiej to wygląda, cóż PKM tak sobie zamówił autobusy. Podejrzewam, że nikt po prostu o tym nie pomyślał ani nie sprawdził podczas zamówienia i klima pozostała biała - zresztą już wczoraj trochę skrytykowałem PKM za jakiś taki brak konsekwencji w kolejnych zamówieniach. ;)

Wężyk

Post autor: Wężyk »

W mojej opinii brzydka jest ta naklejka o dofinansowaniu na lubelskich Citarach. Z dwojga złego lepiej, gdyby umieścili ją na białym miejscu, za ostatnimi drzwiami, czyli w tym samym pionie. Nawet byłaby czytelniejsza.

Z drugiej strony, dzień dobry wszystkim. Witajcie. ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

J-31 pisze:Przy okazji tego ostatniego zdjęcia, widać, że lubelskie Citaro G, mają prawdopodobnie kamerę cofania. Naklejka o dofinansowaniu UE znajduje się po obu bokach ;)
Zatem dziwi fakt, że logo "Tubtina" nie nakleili na środku tylnej klapy.
J-31 pisze:Wychodzi na to, że ZTM Lublin (a w zasadzie MPK Lublin) otrzyma gotowe autobusy do eksploatacji :)
Chyba jednak trochę postoją. Nic nie wiadomo o dodatkowej umowie powierzenia wozów MPK, a bez tego chyba nie będą mogły zacząć jeździć po odbiorze.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Amalio pisze:O ile lepiej to wygląda.
Myślę, iż z czarnymi osłonami tez wyglądało by to przyzwoicie.

Zauważyłem, iż Citaro dla Katowic i Lublina nie mają świateł przeciwmgłowych i zderzaki się lekko inaczej wyprofilowane.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PiRo pisze:Chyba jednak trochę postoją.
Na pewno jeszcze sporo czasu postoją w Wolicy. One tak prędko nie trafią do Lublina, szczególnie, że dopiero przyjechało kilka sztuk. ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Miałem na myśli postój w Lublinie :P ¯e w Wolicy jeszcze trochę zostaną to wiadomo.
A tak a propo- ile ich tam już jest ? Pierwsza partia dla Lublina ma liczyć 7 sztuk.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PiRo pisze:A tak a propo- ile ich tam już jest ? Pierwsza partia dla Lublina ma liczyć 7 sztuk.
Tym razem nie liczyłem, ale zdaje się, że coś koło tej liczby już powinno być. Tydzień wcześniej naliczyłem już około 5 sztuk. ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

No to jeszcze 2 "ogoniaste cygara", dozbrojenie w mielecki SIP i na Wschód :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Co jednak dziwi - PKM Katowice wybrało opcję autobusów klimatyzowanych z ... szeroko odsuwanymi oknami. I tu muszę nieco skrytykować działania PKM-u.
A ja wręcz przeciwnie- bardzo pochwalam takie rozwiązanie! Oczywiście pod warunkiem, że kierowcy będą blokowali przed wyjazdem z zajezdni okna, aby nikt z pasażerów nie otwierał ich przy działającej klimatyzacji (chociaż przeczuwam, że będzie z tym różnie).
Poza tym takie rozwiązanie ma jeszcze jedną oczywistą zaletę, w przypadku awarii klimatyzacji te okna zapewnią lepszą wentylację niż okna "uchylne" (poza tym znając dbałość o tabor PKMu, tej klimatyzacji jakoś nie wróże długiego działania, więc okna tak czy owak się sprawdzą :P).

Ale tak poza tym pięknie się prezentują, chociaż popieram tutaj kol. Amalio, że obudowy klimatyzatorów powinny być w kolorze nadwozia ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:A ja wręcz przeciwnie- bardzo pochwalam takie rozwiązanie! Oczywiście pod warunkiem, że kierowcy będą blokowali przed wyjazdem z zajezdni okna, aby nikt z pasażerów nie otwierał ich przy działającej klimatyzacji (chociaż przeczuwam, że będzie z tym różnie).
Ja się trochę obawiam tego zamykania okien na stałe, przy uruchomionej klimie. Tzn, oczywiście jest to słuszne, ale pod warunkiem, że kierowcy będą działać rozsądnie. W Warszawie zdarza się, że kierowcy MZA ryglują okna... przy nie działającej klimie, bo "tak im nakazano". Nie muszę chyba opisywać jak się takim zamkniętym szczelnie autobusem podróżuje w czasie upału ;)

Mam nadzieję, że w driverzy PKM Katowice, będą o wiele bardziej rozsądniejsi w tej kwestii ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:W Warszawie zdarza się, że kierowcy MZA ryglują okna... przy nie działającej klimie, bo "tak im nakazano".
J-31 pisze: Mam nadzieję, że w driverzy PKM Katowice, będą o wiele bardziej rozsądniejsi w tej kwestii
Tu sądzę, że będzie zupełnie na odwrót, tzn. jeśli kierownictwo nie zarządzi, aby kierowcy okna blokowali, to podejrzewam, że ludzie będą cały czas z niewiedzy otwierać okna, bo wciąż u nas klimatyzacja jest "nowością".

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Tu sądzę, że będzie zupełnie na odwrót, tzn. jeśli kierownictwo nie zarządzi, aby kierowcy okna blokowali, to podejrzewam, że ludzie będą cały czas z niewiedzy otwierać okna, bo wciąż u nas klimatyzacja jest "nowością".
Ludzie będą otwierać okna nawet wiedząc o klimie. W Warszawie mamy to w Scaniach. W wielu z nich klima działa dosyć wydajnie, a mimo to ludzie otwierają okna ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

U nas w Solbusie też kierowcy blokowali okna przy włączeniu klimy, a pasażerowie okna na sile otwierać chcieli wyłamując tym samym rączki, przychodząc co chwile na skargę, że się otworzyć nie da, kierowcy się powkurzali i juz klimy nie włączają. Ale wróćmy może do Mercedesów, czy wozy dla Lublina już tam dotarły czy dalej stoją w serwisie nieskompletowane?

Wężyk

-

Post autor: Wężyk »

Póki co, w Lublinie Mercedesów nie ma. Termin dostawy jest do 31 lipca, także jeszcze jest czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”