Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Linie autobusowe i tramwajowe wczoraj, dziś i jutro
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: 9507 »

Od 6. września na wrocławskie ulice wyruszy linia 140. Za zadanie ma zapewnić komunikację miejską schronisku dla zwierząt, a przy okazji dowozić do tramwaju mieszkańców Osobowic.
140 będzie kursować z powalającą częstotliwością (o ile można to tak nazwać) 60 minut z pętli pod Protramem (Kwiska) na ulicę Ślazową, pod bramę główną nowego schroniska dla zwierząt. Do obsługi linii zostanie skierowany jeden autobus solo (najprawdopodobniej pregniot lub gniot).

Rozkłady jazdy: http://www.um.wroc.pl/rozklady/linie/140.html

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Ale pozostał linie to już można według WTRu pociąć. Już chyba rozgryzłem plan WTRu, oni chcą zrobić we Wrocławiu tyle linii autobusowych ile jeździ w GOPie, i oczywiście każda obsługiwana jednym wozem :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A może idea jest taka. Autobusy - lokalnie i na krótkie odcinki, a komunikację ogólno miejską będą obsługiwać tramwaje - tak jak mniej więcej to jest w Poznaniu ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: Przemek »

Planowane jest zwiększenie częstotliwości 140 do co 30min. przez cały dzień.

m.szklarski
Posty: 27
Rejestracja: 2018-04-05, 18:10

Re: Przebudowa ulicy Osobowickiej - zmiany w KM

Post autor: m.szklarski »

Trochę OT, ale...czy kiedyś dojrzejemy do zupełnej reorganizacji linii 14/24? Mam na myśli rezygnację z tej totalnie nieintuicyjnej i wprowadzającej w błąd nawet "starych" Wrocławian ...półokólności jej/ich trasy.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: Przemek »

Nie wiem, czy nie chodzi głównie o zbyt małą przepustowość pętli Krzyki i Oporów.
Z powodu pociągnięcia zastępczej linii 74 aż na Krzyki, często są tam zatrzymania.

Ostatnio widziałem, jak siódemka (w kierunku Kleciny) stała kilkanaście minut pod wiaduktem towarowej obwodnicy, bo jakiś motorniczy blokował jeden z torów na pętli i tramwaj nie mógł przejechać.

Myślę, że kwestia 14/24 powinna być rozwiązana tak, że rozdzielamy te linie na jednotrasowe (w obu kierunkach tą samą trasą):
14 - Osobowice - Staszica - pl. Jana Pawła II - Podwale - Grabiszyńska - Hallera - Krzyki
24 - Osobowice - Staszica - Rynek - Podwale - Powstańców - Hallera - Grabiszyńska Cmentarz

Minusem tego rozwiązania będzie konieczność dołożenia przynajmniej po jednej brygadzie na każdej z tych linii. A plusem - nie trzeba będzie na Wszystkich Świętych uruchamiać E1 :D

m.szklarski
Posty: 27
Rejestracja: 2018-04-05, 18:10

Re: Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: m.szklarski »

Mamy do dyspozycji jeszcze "zapomnianą" pętlę Ojca Beyzyma...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: Przemek »

Niestety rozjazd jest tylko od strony Powstańców Śląskich, a przydałby się także do nawrotki w przeciwnym kierunku od strony FAT-u. I byłoby pod moją propozycję trasy linii 14.

Generalnie moją intencją "rozcięcia" tych linii była poprawa komunikacji tramwajowej na al. Hallera, bo w układzie stałym 14/24 traktowana jest w tym miejscu jako jedna linia.

Tak czy siak, pogorszeniu ulegnie dojazd z Powstańców na Grabiszyńską, ale masz rację, wielu nawet rodowitych wrocławian ma problem z zapamiętaniem stałych tras każdej z tych linii.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: Linie autobusowe i tramwajowe - Rędzin, Osobowice, Różanka

Post autor: vernalisadonis »

Przemek pisze: 2020-10-14, 16:26 Nie wiem, czy nie chodzi głównie o zbyt małą przepustowość pętli Krzyki i Oporów.
Wg mnie pętla Oporów jest źle zrobiona, bo przy każdym torze masz peron do wsiadania. Można to było zrobić inaczej. Rezygnuje się z peronów i stawia jeden przystanek zbiorczy. Dzięki temu masz dodatkowe miejsce na kolejny tor postojowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linie”