Budowa torowiska na Popowicach - zmiany w km

Zmiany, utrudnienia, uruchomienia i zawieszenia
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5933
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Budowa torowiska na Popowicach - zmiany w km

Post autor: Przemek »

MPK Wrocław pisze: 📣 Informujemy, że w związku z planowanym rozpoczęciem prac dotyczących budowy torowiska tramwajowego na ulicy Długiej i realizacją prac przygotowawczych w obrębie wiaduktu kolejowego przy skrzyżowaniu ulicy Długiej i Poznańskiej, od wyjazdów porannych w dniu 25.05.2019 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:

👉 autobusy linii C i 128 jadące w kierunku Kozanowa i Pilczyc będą zatrzymywały się na przystanku "Długa" nr 10525.

👉 autobusy linii 103, 104, 122, 127 i 245 jadące w kierunku Pracz Odrzańskich, Rędzińskiej, Nowego Dworu i Kozanowa będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku "Poznańska" nr 30515 zlokalizowanym na ulicy Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Długą.

🚏 Przystanek "Poznańska" nr 10515 zostaje wyłączony na czas robót i będzie omijany przez wszystkie linie autobusowe.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5933
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Budowa torowiska na Popowicach - zmiany w km

Post autor: Przemek »

http://transportnews.eu/aktualnosci/zmi ... -od-soboty
Ulica Długa – budowa torowiska tramwajowego

24 sierpnia, wraz z wdrożeniem kolejnego etapu budowy torowiska tramwajowego, przywrócony zostanie ruch na ulicy Długiej w kierunku zachodnim.

Linie autobusowe C, 103, 104, 122, 127, 128 i nocna 245 jadące w kierunku Kozanowa i Pracz Odrzańskich pojadą przez ulicę Długą i Starogroblową.

Nadal będą obowiązywać objazdy w kierunku centrum, tj.:

Linie C i 128 – objazd od ulicy Popowickiej przez ulicę Starograniczną, Gnieźnieńską, Ścinawską i Poznańską do ulicy Długiej.

Na trasie objazdu autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Poznańska” zlokalizowanym przy ulicy Poznańskiej za skrzyżowaniem z ulicą Długą oraz na przystanku „Popowice (stacja kolejowa)”, który został przeniesiony na ulicę Popowicką za wiaduktem kolejowym w kierunku Popowic.

Linie autobusowe 103, 104, 122, 127 i nocna 245 – objazd od ulicy Popowickiej przez ulicę Starograniczną, Gnieźnieńską i Ścinawską do ulicy Poznańskiej.

Przystanek tymczasowy „Popowice (stacja kolejowa)” w kierunku centrum miasta znajduje się na ulicy Gnieźnieńskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Starogroblową.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5933
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Budowa torowiska na Popowicach - zmiany w km

Post autor: Przemek »

https://transportnews.eu/aktualnosci/zm ... 4-kwietnia
Budowa torowiska na Popowicach – zmiany tras od 24 kwietnia

Od soboty 24 kwietnia prace przy budowie torowiska tramwajowego wejdą w kolejny etap – przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Zmienione zostaną trasy linii tramwajowych 15, 70 i 74, oraz autobusowych C, 103, 104, 128, 144 i 250.


Jak będzie kursować komunikacja miejska?

Komunikacja tramwajowa
Linie 15 i 74
Tramwaje ww. linii jadące w kierunku południowym (do centrum) od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku północnym (Poświętne, Osobowice) – objazd od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Linia 74 będzie kursować na trasie: Osobowice – FAT – Osobowice

Linia 70
Tramwaje ww. linii będą kursować na trasie: Osobowice – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT

Komunikacja autobusowa
Linie C i 128
Autobusy ww. linii jadące od strony zachodniej (z Kozanowa i Pilczyc w kierunku pl. Bema), pojadą objazdem od ulicy Dmowskiego przez ulicę Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego.

W przeciwnym kierunku trasy ww. linii nie ulegną zmianie.

Linia C w obu kierunkach będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach „Dmowskiego”.

Linia 144
Autobusy ww. linii jadące w kierunku południowym (do centrum) pojadą objazdem od ulicy Drobnera przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do placu Jana Pawła.

W przeciwnym kierunku trasy tej linii nie ulegnie zmianie.

Linia nocna 250
Autobusy ww. linii pojadą objazdem od ulicy Dubois przez ulicę Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ulicę Księcia Witolda i dalej stałą trasą przez Most Sikorskiego.

Korekty tras linii 103 i 104
Przy okazji prac przy budowie torowiska, zmienią się trasy linii 103 i 104 w kierunku pl. Jana Pawła II. Od ulicy Długiej autobusy ww. linii pojadą przez ulicę Księcia Witolda i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II.

Przystanek „Dmowskiego” przy skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły, będzie dla autobusów linii C, 103, 104, 128, 144 posiadał status „na życzenie”.

Utrudnienia związane z pracami na skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły mają potrwać od 5 do 6 miesięcy.

Honorowanie biletów
Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zmiany w komunikacji”