Przebudowa ulicy Osobowickiej - zmiany w KM

Zmiany, utrudnienia, uruchomienia i zawieszenia
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5914
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Przebudowa ulicy Osobowickiej - zmiany w KM

Post autor: Przemek »

http://mpk.wroc.pl/content/108454-18012 ... obowickiej
18.01.2020r. - przebudowa ulicy Osobowickiej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy Osobowickiej na odcinku od placu Wyzwolenia do ulicy Krotoszyńskiej, od dnia 18 stycznia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257.

Autobusy ww. linii jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na wysokości pętli tramwajowej "Osobowice", przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118, 140 i 257.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5914
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Przebudowa ulicy Osobowickiej

Post autor: Przemek »

Oho mamy optymistyczny termin zakończenia robót na Osobowicach :lol:
https://www.wroclaw.pl/24-pazdziernika- ... -osobowice
24 października - zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Osobowice

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z przebudową pętli tramwajowej na Osobowicach, od 24 października 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 14 i 24, które powrócą na trasę - na ulicę Osobowicką do pętli Osobowice.


Z uwagi na przebudowę Mostów Pomorskich, tramwaje linii 14 relacji Osobowice - FAT, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois.

W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice linia będzie kursowała swoją stałą trasą przejazdu przez plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i plac Jana Pawła II.

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały stałą trasą przejazdu przez plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich i plac Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej (linie 14 i 24) do Osobowic, kursy okresowej linii tramwajowej 74 i okresowej linii autobusowej 714 zostaną zlikwidowane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zmiany w komunikacji”