Mercedes Citaro

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

No pięknie! To jest niby ta zachodnia solidność, czy jak? :wall:

¯eby w pierwszym dniu na liniach one już się zaczynały sypać, to lekka przesada. Mercedes odwalił kompletną tandetę!
Coś mi się wydaje, że z tymi Citaro będzie niezły cyrk :o: Obym nie wykrakał...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Rezo z WFK pisze: (...) Ktoś (...) wspominał, że nasza chluba i duma powstała w trakcie masowej produkcji do Turcji... (...)
Czy może to ktoś potwierdzić/zaprzeczyć temu :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Czy może to ktoś potwierdzić/zaprzeczyć temu :?:
Tego pewnie Ci nikt nie potwierdzi, ani nie zaprzeczy. Nie oznacza to jednak, że Wasze autobusy miały pojechać do Turcji. Po prostu pracownicy fabryki spieszyli się, ponieważ mają dużo różnych kontraktów do zrealizowania. Goni ich czas :mruga:

Toteż, czy Wrocław otrzymał jakąś wadliwą partię pojazdów ? Jest jeszcze za wcześnie by to ocenić ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Gadzie pisze:No pięknie! To jest niby ta zachodnia solidność, czy jak?
Nie ma czegoś takiego jak zachodnia solidność. Jeśli chodzi Ci o kraje położone nieco bardziej na zachód od nas, to ich podwykonawcy i dostawcy podzespołów znajdują się z reguły na wschodzie, a nawet Dalekim Wschodzie. I nie dotyczy to tylko autobusów :]

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Nie ma czegoś takiego jak zachodnia solidność.
Jest. Bo autobus może być solidnie złożony. Po za tym położenie fabryki podzespołów nie ma nic do rzeczy - to producent określa jaki ma być produkt dostarczony d ich zakładów.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

W fabryce Mercedesa są 4 linie produkcyjne, w tym jedna przeznaczona na rynek wschodni, w tym polski. To chyba sporo wyjaśnia...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://infobus.pl/text.php?from=main&id=19485
:strzałka: http://infobus.pl/files/19485/20.jpg
Recznik EvoBusa pisze:... Ponadto cały czas jest możliwość zamontowania tutaj siedzeń –jednego pełnego i „półtonówki”, co podniesie liczbę miejsc w przegubie do 42 ...
Ciekawe, co to za "półtonówka" :mruga:

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

Skoda 16T pisze:"półtonówka"
Jak nazwa wskazuje:
Pół to nówka, reszta używana :D
Zapewne chodzi o siedzenie na 1,5 miejsca
dziś jechałem innym Citaro G i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, nic nie stukało, nie trzeszczało ogólnie bardzo dobrze się sprawował. ¯eby tylko wszystkie były takie jak ten... :/

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Adam_pl pisze:dziś jechałem innym Citaro G i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, nic nie stukało, nie trzeszczało ogólnie bardzo dobrze się sprawował. ¯eby tylko wszystkie były takie jak ten...
Pamiętasz może numer taborowy? :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Popatrzcie, drzwi otwierają się do środka. Zatem, jeśli zainstalują tutaj fotel - nawet "półtorak", to i tak otwierające się drzwi będą uderzać siedzących ludzi w kolana :mruga:

Pirix

Post autor: Pirix »

J-31 pisze:. Zatem, jeśli zainstalują tutaj fotel - nawet "półtorak", to i tak otwierające się drzwi będą uderzać siedzących ludzi w kolana
Wystarczy zamontować oprócz fotela również osłonę, taką jak widać na zdjęciu: http://phototrans.net/14,31571,0.html.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pirix pisze:Wystarczy zamontować oprócz fotela również osłonę, taką jak widać na zdjęciu:
Hmm. Jak widziałem zdjęcie wnętrza (tylny zwis wrocławskiego Citaro), to wydaje mi się, że na taką osłonę chyba jednak brakuje miejsca. No, ale na żywo tego pojazdu nie widziałem, zatem nie chciałbym się tutaj spierać ;)

Zresztą zobaczmy, poniżej link do zdjęcie tego miejsca jeszcze raz ;)
:strzałka: http://infobus.pl/files/19485/20.jpg

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Pirix pisze:Wystarczy zamontować oprócz fotela również osłonę, taką jak widać na zdjęciu:
W solówkach jest szyba przed siedzeniami:
Obrazek

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:W solówkach jest szyba przed siedzeniami:
To w końcu jak to jest. Solówki mają tam fotele, a przeguby półki zamiast foteli ? :shocked:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

J-31 pisze:To w końcu jak to jest. Solówki mają tam fotele, a przeguby półki zamiast foteli ?
Tak, ponieważ przegubowe zostały kupione na bardziej obciążone trasy ( w tym na 406- Dworcowa-Lotnisko )...

... co nie zmienia faktu, że nie rozumiem tej strategii ... :wall:

[ Dodano: 2008-09-05, 21:26 ]
Dziś przejechałem się #8301. Mam o nim bardzo dobre zdanie, acz nie do końca. Wsiadłem na przystanku "Dworcowa". Usiadłem tuż za 1-szymi drzwiami. na wewnętrznym wyświetlaczu perfekcyjnie wyswietlała sie cała trasa ( na przemian z logiem MPK Wrocław ):
Obrazek
Obrazek
Autobus dosłownie płynął po jezdni. Przy otwieraniu drzwi włączało się całe oświetlanie wnętrza, a po zamknięciu gasło. Kiedy autobus zatrzymywał się na przystanku było słychac donośne:
" Linia: 406, kierunek Lotnisko"
Siedzenia były bardzo wygodne, acz w kabinie kierowcy siedzenie niemiłosiernie piszczało ... :wall:

Moja ocena ogólna wszystkich Citar:
:strzałka: Przegubowe 8,5/10
:strzałka: Solo 9/10

Pozdrawiam :smile2:

Kamil

Post autor: Kamil »

Zdecydował byś się. Bo pierw Ci się nie podobają a teraz masz znowu o nich odmienne zdanie.

Lopez

Post autor: Lopez »

Ten system wyświetlania informacji bardzo mi się podoba. To znacznie lepszy pomysł niż propagandowe filmiki i reklamówki, jakimi raczy nas MPK Kraków.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Lopez pisze:Ten system wyświetlania informacji bardzo mi się podoba. To znacznie lepszy pomysł niż propagandowe filmiki i reklamówki, jakimi raczy nas MPK Kraków.
System informacji pasażerskiej - jeżeli tak to można nazwać - kuleje od dawna, a z dniem wycofania Ikarusów to już w ogóle nie istnieje...

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Podobno wrocławskie ekrany LCD zaczęły wyświetlać przesiadki ;)

ppln

Post autor: ppln »

I w tym momencie można stwierdzić, że zamontowanie tych ekranów to doskonały pomysł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”