Volvo 7000 / 7700

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Powodzenia. Musisz tylko znać nr katalogowy... :diabeł:

voy

Post autor: voy »

Są są kłopoty, nie były dobrze poskręcane i one ZTCW jak się zepsują to naprawa jest droga, no i rdzewieją podobno :o
A wygrana wiąże się z przetargu, oni sobie nie wybrali Volva "a bo fajne są" tylko przetarg ułożyli, a Volvo pewnie zaoferowało odpowiednio tanią i formalnie dobrą ofertę stąd 7700A.

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie zapominaj, że są to świetne autobusy :D Cena oczywiście też odegrała tu dużą rolę, bo jak coś jest tanie i dobre to się to bierze :D

voy

Post autor: voy »

Ale jest także druga strona medalu, nie zapominajmy o tym.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie. Proszę się nie kłócić . Nie warto ;) .

Polityka taborowa MPK Wrocław jest słuszna. Skoro MPK posiada, niemalże "pod nosem", producenta - produkującego autobusy lepsze niż np. Jelcz (a przecież takie są nie zależnie od tego jakie mają wady, bo takie posiadają) - to po co ma sprowadzać autobusy z np. Bolechowa ? :mruga:

1. Jeżeli z MPK Wrocław z jakichś bliżej nam (nie) znanych ( :retard: ) pobudek polubił produkty Volva, to bardzo dobrze.

2. I jeżeli postawili na taką markę i taki typ - to świetnie.

3. Jeżeli chcą MPK chce ujednolicić swój park taborowy w oparciu o jedną firmę (Volvo Bus Poland) i jej najnowszy produkt (Volvo 7700) - to super. I niech tak dalej trzymają... ;)

A to, że kol. Voy nie lubi Volvo 7700, a to już inny temat... :retard:

Jessi

Post autor: Jessi »

http://infobus.com.pl/text.php?id=4982

Kolejne Volvo 7700A. Super. Szkoda że nie pokazali tej nowej kabiny. z tego zdjęcia nie najlepiej widać.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak, wczoraj miałem przyjemność nim jechać na linii pospiesznej D. Szczerze mówiąc nawet nie zwróciłem wpierw uwagi że to "nowy". Dopiero po chwili patrzę, a tu: inne drzwi do kabiny kierowcy, inna kierownica, pulpit - wszystko ułożone i wysunięte tak, że kierowca ma wszystko pod ręką. Kierownica nie jest już taka jak poprzednie, a wzbogacona o dodatkowe przyciski w zasięgu dłoni. W części pasażerskiej zaś - niektóre siedzenia, chyba te na niskiej podłodze (bez podestu) miały podłokietniki. To wszystko co mi się jak na pierwszy raz rzuciło w oczy, jazda oczywiście jak w bajce, cichy, przyjemny silnik, zero trzeszczenia :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No tak to jeszcze 9 egzemplarzy i mam nadzieje, że potem nie będziemy musieli zbyt długo czekać na jakieś kolejne. No chyba,że MPK zrobi sobie kilka lat wolnego :)

Jessi

Post autor: Jessi »

Wilchelm pisze:No tak to jeszcze 9 egzemplarzy i mam nadzieje, że potem nie będziemy musieli zbyt długo czekać na jakieś kolejne. No chyba,że MPK zrobi sobie kilka lat wolnego :)
No nie wiem. Ponoć mają skracać linie autobusowe tak żeby dojeżdżać autobusem tylko do miejsca w którym można przesiąść się na tramwaj. Np: 122 jęździłby tylko do Kwiskiej (boczna Legnickiej na Popowicach, jakby ktoś nie wiedział) z Nowego Dworu. Także pokasują Ikarusy M11 i inne starsze busy poskracają linie autobusowe (bęzie wtedy na linii jeździło mniej busów), więc nowe nie będą potrzebne.

Jessi

Post autor: Jessi »

Panewniczanin pisze:To bardzo decyzja, jeśli poskracają te linie.
Najgłupsza jaką słyszałem. Ja np żeby dojechać do dworca teraz kasuje jeden bilet. A tak będe musiał kasować dwa bilety. Jeden w autobusie drugi w tramwaju. Wniosek:
Prezes MPK i Zdik są bardzo przedsiębiorczy. Na jednym kliencie zarobią sobie dwa razy więcej, a za utrzymanie linii autobusowej zapłacą tylko połowę normalnych kosztów.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No ja osobiście w to nie wieżę. W sumie MPK-a ma mało do gadania oni tylko wykonują to co im Zdik zarządzi. A jak wiadomo w Zdiku władzę ma miasto,które nie pozwoli na takie beznadziejne pomysły.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jessi pisze:Najgłupsza jaką słyszałem. Ja np żeby dojechać do dworca teraz kasuje jeden bilet. A tak będe musiał kasować dwa bilety. Jeden w autobusie drugi w tramwaju. Wniosek:
Prezes MPK i Zdik są bardzo przedsiębiorczy. Na jednym kliencie zarobią sobie dwa razy więcej, a za utrzymanie linii autobusowej zapłacą tylko połowę normalnych kosztów.
A to biletów okresowych we Wrocławiu nie ma. Czy po prostu nie Korzystasz ? :)

Jessi

Post autor: Jessi »

J-31 pisze:A to biletów okresowych we Wrocławiu nie ma. Czy po prostu nie Korzystasz ? :)
Są bilety okresowe, ale ja z nich nie kożyztam, ponieważ do szkoły chodzę na piechotę, a do centrum jeżdże raz albo dwa razy w tygodniu więc to się nie kalkuluje.

http://www.infobus.pl/text.php?id=4654

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ja zawsze kupuję dużo biletów, bo uwielbiam jeździć, nawet bez sensu... A Volvo 7000 są super i 7700 też. Ostatnio jechałam nawet tym najnowszym #8136. Po prostu przepiękny :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

ikarus9587 pisze:Ja zawsze kupuję dużo biletów
A nie lepiej jeden dzienny?
ikarus9587 pisze:Ostatnio jechałam nawet tym najnowszym #8136. Po prostu przepiękny
A nie telepało w nim nic czasem? Ostatnio, jak jechałem wysunęła się plansza, za którą na dachu wewnątrz pojazdu umieszczona jest reklama...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Może i lepiej jeden dzienny, ale ja lubię kasować bilety, bo zbieram. Co do telepania to oczywiście. Na Skłodowskiej stan drogi jest tragiczny, ale nie tylko tam. To pewnie dlatego

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus9587 pisze:Co do telepania to oczywiście. Na Skłodowskiej stan drogi jest tragiczny, ale nie tylko tam. To pewnie dlatego
No tak, racja. Stan Skłodowskiej jest tragiczny, a szczególnie w stronę Sępolna. Ja tam lubię jeździć i nawet w #8136 spotkałem szanownego Ikarusa9587.Ma się te znajomości... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus5326 pisze:(...) Ja tam lubię jeździć i nawet w #8136 spotkałem szanownego Ikarusa9587.Ma się te znajomości... :D
Szczęściarz :D Chyba się przeprowadzę do Wrocławia... :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Tak w zasadzie to przecież jechaliśmy razem... Ten ikarus5326 to mój brat. Przynajmniej mamy o czym gadać w domu :) Cały pokój obklejony autobusami. Razem tworzymy nawet AT.corp. (Autobusowo-Tramwajowa Koproracja) liczba członków: 2. A swoją drogą przejeżdżałam kiedyś koło Fabryki Volvo Poland i na jej terenie stał taki Volvo, który na pierwszy rzut oka przypominał samolot, tylko bez skrzydeł! Miał jakiś taki spoiler z tyłu na dachu...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zapewne była to osłona butli z gazem. W końcu Volvo produkuje również autobusy w wersji CNG :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”