Volvo 7000 / 7700

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Ok. Wróćmy do tematu i kolegów z Wrocławia proszę o informację co słychać u wrcławskich Volvo 7000a.
Po staremu. ;)
J-31 pisze:Czy jeżdżą, jak jeżdżą ?
Jeżdzą jak jeżdzą.
J-31 pisze:Czy wzbudzają jakieś zainteresowanie mieszkańców Wrocławia, czy ludzie się do nich już przyzwyczaili.
Chyba już się przyzwyczaili ;) No chyba, że przyjadą jacyś ludzie spoza Wrocławia...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A przy okazji. Czy przy ruszaniu 7000a wyczuwa się delikatne szarpnięcia - typowe dla "pchaczy".

Inspektorze, czy jako pasażer Wyczuwasz coś takiego ? :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

To zależy od kierowcy, jak delikatnie rusza to żadnych szarpnięć się nie wyczuwa :) Zresztą, ja tam już nie zwracam na takie szczegóły uwagi :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy, jeśli Stoisz przy kabinie kierowcy, słychać silnik ?

DAB

Post autor: DAB »

Silnika nie słychac ale za to czuc ( w 7000A ) szarpanie przy ruszaniu. W 7700A nie czuc

Pozwoliłem sobie odpowiedziec

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Inspektor pisze:To zależy od kierowcy, jak delikatnie rusza to żadnych szarpnięć się nie wyczuwa Zresztą, ja tam już nie zwracam na takie szczegóły uwagi
Ja także. Cieszę się z jazdy i patrzę na drogę...
J-31 pisze:Czy wzbudzają jakieś zainteresowanie mieszkańców Wrocławia, czy ludzie się do nich już przyzwyczaili.
Nie. Ludzie raczej cieszą się z wyremontowanego w Protramie Konstala...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

To szarpnięcie ,o którym wspominacie to jest spowodowane hamulcem (różnie go nazywają silnikowym,przystankowym),który włącza się podczas otwierania drzwi ,a wyłącza po zamknięciu drzwi i jeżeli kierowca naciśnie gaz chwilkę przed odblokowaniem to potem czuć takie szarpniecie. Zależy jaki kierowca bo niektórzy mają takie wyczucie,ze nic nie czuć. A autobusy się mają całkiem dobrze i narzekają przynajmniej.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Wilchelm pisze:różnie go nazywają silnikowym,przystankowym
Nie: różnie go nazywają, tylko to są dwa różne układy.

Jessi

Post autor: Jessi »

ikarus5326 pisze:(...)
Nie. Ludzie raczej cieszą się z wyremontowanego w Protramie Konstala...
A z czego tu się cieszyć. Tylko tyle że są cichsze, mają więcej miejsc siedziacy poprzez usunięcie jednych ze środkowych drzwi i są na początku takie szafeczki (w nich sa bezpieczniki i takie tam) na których też sie wygodnie siedzi. Mi to raczej wizualnie podpadła Frytka. To jest bardzo ładny tramwaj. Widziałem go tylko raz na Kazimierza Wlk. z kina Helios w poniedziałek 5 XII.

Frytka to okreslenie Protramu Wras 204. Tak go ktoś nazwał na TWB i ja teraz tak na niego mówię.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A idąc twoim tropem to co w 204wr takiego fajnego tylko tyle,że nadkola zakryte :cool:

Jessi

Post autor: Jessi »

Ma on bardziej ścięte boki, niż Kartofel. Dlatego przypadł i bardziej do gustu.

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... 4&nr=74571

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... 4&nr=32430

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No dobra już koniec tego OT.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:No dobra już koniec tego OT.
Słusznie. Wobec tego wróćmy do tematu. Volvo 7000a już od roku jeżdżą po Wrocławiu - co przez ten czas spodobało się Wam - wrocławiakom - w tych autobusach ? ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Volvo 7000a już od roku jeżdżą po Wrocławiu
Volvo 7000a jeżdzą już od 5 lat po Wrocławiu ;)

Jessi

Post autor: Jessi »

Myślę że zwykły mieszkaniec Wrocławia nie dostrzega różnych szczegółów. Myślę, że większość Wrocławian jest zadowolona z tego, że mamy nowe niskopodłogowe autobusy. Za to nie są zadowoleni, że nie mamy nowych tramwajów. Ale to się zmieni.

A mi osobiście podoba się w nich wszystko.

EDIT: Już poprawiłem wszystkie lierówki i inne błędy
Ostatnio zmieniony 2005-12-12, 19:32 przez Jessi, łącznie zmieniany 2 razy.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

W ramach uzupełnienia to Volvo 7700a jeździ od roku. Sprawują się dobrze i w sumie odwalają kawał, ciężkie, dobrej roboty :) Mała uwaga do ciebie Jessi raz piszesz wrocławiak z małej a zaraz Wrocławianin z dużej. Swoją drogą po polsku to lepiej brzmi mieszkaniec Wrocławia niż wrocławiak. Ale to tak tylko na marginesie.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

J-31 pisze:co przez ten czas spodobało się Wam - wrocławiakom - w tych autobusach ?
Sam nie wiem, może dość dobre przystosowanie do MKMów i dość dobre wykonanie. :cool:
Jessi pisze:Myślę że zwykłóy wrocławiak nie dostrzega różnych szczegółów. Myślę, że większość Wrocławian jest zadowolona z tego, że mamy nowe niskopodłogowe autobusy. Za to wciekają się że nie mamy nowych tramwajów //autokorekta. Ale to się zmieni.
Co racja to racja, ale już poruszyłem ten temat i wiem, że sporo w tym racji...

Milenium

Post autor: Milenium »

Wilchelm pisze:Sprawują się dobrze i w sumie odwalają kawał, ciężkie, dobrej roboty :smile:
Myśle że Wrocław dużo myślał nad tymi pojazdami,na szczęście była to trafna decyzja.

PS:Czy prasa krytykowała w jaki kolwiek sposób Volva?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie miała za co. Swoją drogą całkiem hucznie to się wtedy odbyło. Zresztą potem gdy przekazywano setne Volvo dla Wrocławia to też była sympatyczna feta na rynku http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... 8&ticket=2 ,a to już ponad 3 lata. Wtedy św.Mikołaj był hojny :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Rzeczywiście. Ładny prezent pod choinkę. A w zasadzie to obok choinki... :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”