Przetargi na dostawę nowych tramwajów

Damhan

[Wrocław] Nowe tramwaje

Post autor: Damhan »

A jednak Skoda wygrała przetarg na dostawę 8 niskopodłogowych tramwajów dla Wrocławia. Cieszę się że w końcu Wrocław będzie miał niskopodłogowce.
Link
Co sądzicie o tych tramwajach? Czy to dobry wybór?

aleksej

Post autor: aleksej »

Ocenie je jak przyjade do Wroclawia, niestety nimi jak na razie nie jechalem. Nie podoba mnie sie ze w srodkowym czlonie maja podwyzszona podloge, czego nie ma w innych wagonach.

No i po drugie cena wcale nie jest taka super, niewiele wiecej kosztowaly NGT-6 dla Krakowa (tylko krotsze i mniej pojemne).
Bardzo atrakcyjne są gwarancja - 38 miesięcy i cena 1,72 mln euro za sztukę, ponad pół miliona droższe są pojazdy bardziej znanych firm.
Uscislijmy co najwyzej o pol milliona zlotych a nie euro jak sugeruje GW. Lodzkie Cityrunnery kosztowaly 7 mln zl za sztuke.

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie, jak gratuluję Wrocławianom zakupu. A sam cierpliwie czekam na pierwsze wrażenia kolegów z Wrocławia, kiedy pojawią się nowe wagony... ;)

augiasz

Post autor: augiasz »

Jechalem tym cackiem w Pilznie (wtedy mialy tam jazdy testowe). Ciche, szybkie i wygodne. Jedyna rzecza jaka mnie denerwowala byl brzeczek przy zamykaniu drzwi - emitowal dzwiek o bardzo wysokiej czestotliwosci :) (moze to udogodnienie dla osob niedoslyszacych). Poza tym tram oceniam pozytywnie...i czekam kiedy pojawi sie we Wrocu...
Nadmienie ze motorniczy a w szczegolnosci czescy pasazerowie bardzo sobie ten woz chwala...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra, czyli MPK Wrocław wybrał dobry, niezawodny pojazd... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Extra, czyli MPK Wrocław wybrał dobry, niezawodny pojazd... ;)
Czy niezawodny, to się okaże ;)

Wilchelm

Wrocławskie Skody będą niebieskie.

Post autor: Wilchelm »

Gazeta Wyborcza Piątek, 4 listopada 2005 r. Wydanie Wrocławskie

"Wrocławskie skody będą niebieskie."
Za rok na nasze ulice powinny wyjechać pierwsze nowoczesne tramwaje- czeskie skody. Już możemy zobaczyć, jak będą wyglądać.

Marek Szempliński

W marcu tego roku MPK podpisało ze spółką Skoda Transportion umowę na dostawę ośmiu tramwajów. Zakłady w Pilznie za prawie 14 mln euro (połowę tej kwoty MPK odzyska z funduszy unijnych) mają nam dostarczyć model 16T. Podobne, pod nazwą 14T, Skoda sprzedała do Pragi. Pierwsze egzemplarze zostały już wyprodukowane. Dostaliśmy fotografię od producenta.
-Z tym, że 14T i 16T podobne są tylko z zewnątrz- zastrzega Jan Dvorak ze Skoda Transportion. Oba modele mają po pięć członów i 30 metrów długości.
Dvorak:-Jednak zastosowana w nich zupełnie różne napędy i oprzyrządowanie elektryczne.
Wrocławski model będzie zabierać 243 pasażerów, ale ma mieć tylko 69 miejsc siedzących. Dwie trzecie wozu ma niską podłogę, która umożliwia wsiadanie osobom niepełnosprawnym. Jeden tramwaj kosztuje 1,72 mln euro.
Przypomnijmy, że wrocławianie od kilku lat czekają na nowe tramwaje. W 2001 roku trzeba było unieważnić przetarg na 25 sztuk organizowany wspólnie z Poznaniem i Szczecinem. W tym samym roku przymierzaliśmy się do kupna następnych 15 przy okazji planowanego już wtedy remontu ulicy Szewskiej. Niestety, w tym wypadku niezbyt korzystny dla miasta był kredyt oferowany na ich zakup.
Współpraca MISK
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,2999463.html link do artykułu gdzie znajdziecie między innymi zdjęcie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

W sumie nic dziwnego. Kolor niebieski stał się barwą tramwajów wrocławskich tuż po wojnie i przyłączeniu Wrocławia do Polski. Maria Koterbska tyle lat temu spiewała: "Mkną po szynach niebieskie tramwaje przez wrocławskich ulic sto..."

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Szczerze powiedziawszy trudno by było w innym kolorze. Z przerwami na czerwony w wiadomych jakich czasach :) Tak kto nie zna tej piosenki chyba dzięki niej Wrocławskie tramwaje są najbardziej znane przynajmniej w starszym pokoleniu bo zapewne duża część forumowiczów w nieco mniej zaawansowanym wieku nawet jej nie słyszała. No, ale my teraz czekamy ąz się pojawią te Skody we Wrocławiu i co pokażą sobą :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Cięzko powiedziec cos na ich temat, według mnie wyglądają dzwinie ;) Co do kolorystyki to niebieski kolor jak najbardziej będzie do nich pasował :)

Jessi

Post autor: Jessi »

Ja jestem bardzo zadowolony że w moim mieście pojawią się wreszcie jakieś tramwaje XXI wieku. Wrocław to chyba jedno z ostatnich miast w polsce w którym nie ma nowych tramwajów. ¬le że będzie tylko niebieski. Pojazdy KM który są jedno kolorowe to trochę ziwnie jak na mój gust wyglądają. Lepiej jakby miały malowanie naszych Kartofli.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ciekawe, malowanie na niebiesko to podstawa. Zaś jeśli chodzi o przód - nie ma co ukrywac - poprzednia wersja bardziej mi się podobała...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tramwaj zapewne nie będą od góry do dołu i od przodu do końca niebieskie, ale zapewne będą miały akcent z białym. Tylko żeby nie był identyczny jak w Krakowie. Inspektorze o jaką poprzednią wersję ci chodzi?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wilchelm pisze:Inspektorze o jaką poprzednią wersję ci chodzi?
http://www.rynek-kolejowy.pl/news05/0504/0504_113.htm O tą :]

Damhan

Post autor: Damhan »

Nowa wersja jest ładniejsza. :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Damhan pisze:Nowa wersja jest ładniejsza. :smile:
Każdy ma inny gust mi się nie podoba :|.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Myślę że o wiele lepiej wygladałyby, gdyby zastosowano równą linię okien. Teraz ten przód bardzo odstaje od pozostałej części składu.

Podi

Post autor: Podi »

Jessi pisze:Wrocław to chyba jedno z ostatnich miast w polsce w którym nie ma nowych tramwajów.
A te z Protramu,to co?
Najgorzej w chwili obecnej jest chyba w Toruniu i Częstochowie,jeśli chodzi o nowe tramwaje...

voy

Post autor: voy »

Strasznie brzydka ta Skoda. Nierówna linia okien wygląda fatalnie, przód w ogóle jakiś taki dziwaczny i zrobiony chyba w 15 minut na poczekaniu...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A wy znowu do tej linii okien się przyczepiacie. Trudno zrobić aby była równa skoro podłoga nie jest identyczna na całej długości tramwaju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tramwaje”