Przetargi na dostawę nowych tramwajów

aleksej

Post autor: aleksej »

Wroclawski bedzie mial bardziej rowna linie okien to po pierwsze. A po drugie projekt wygladu tramwaju zrobilo biuro kontrukcyjne Porshe! Ale tak czy inaczej mnie sie nie podoba, ale wiele zalerzy od malowania.

Pozdrawiam,
Aleksej

danio

Post autor: danio »

Są gusta i guściki (mnie osobiście się bardzo podoba, aczkolwiek są pewne wady). Wydaje mi się, żę to będzie całkiem fajny tram

Pzdr4all

voy

Post autor: voy »

Wilchelm pisze:A wy znowu do tej linii okien się przyczepiacie. Trudno zrobić aby była równa skoro podłoga nie jest identyczna na całej długości tramwaju.
Bardzo łatwo żeby była równa, jakoś w przypadku innych konstrukcji nie mieli konstruktorzy z tym problemu -> M121I, Scania OmniLink, Solaris U12LE.... w przypadku tramwaju to też mały problem.

Jessi

Post autor: Jessi »

Podi pisze:
Jessi pisze:Wrocław to chyba jedno z ostatnich miast w polsce w którym nie ma nowych tramwajów.
A te z Protramu,to co?
Najgorzej w chwili obecnej jest chyba w Toruniu i Częstochowie,jeśli chodzi o nowe tramwaje...
To są tylko modernizację Konstala 105N + 4 sztuki Protram 204WRAs, które są zrobione od podstaw.

EDIT (żeby nie pisać kolejnego posta): Mi chodziło o takie nowe w sensie niskopodłogowe.
Ostatnio zmieniony 2005-11-05, 15:51 przez Jessi, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »

Jessi pisze:4 sztuki Protram 204WRAs, które są zrobione od podstaw.
No,czyli jakby nie było nowe tramwaje :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Swoją drogą ciekawe jak je przewiozą z fabryki w Pilznie do Wrocławia bo jakby nie było 30m mają te tramawaje. Najprawdopodobniej zrobią to na jakiś platformach drogowych.

Podi

Post autor: Podi »

Wilchelm pisze:Swoją drogą ciekawe jak je przewiozą z fabryki w Pilznie do Wrocławia bo jakby nie było 30m mają te tramawaje. Najprawdopodobniej zrobią to na jakiś platformach drogowych.
Tak samo jak Combino przywiozą,pewnie do wieczora odczekają pod miastem a po zmroku wjadą do miasta(takie są przepisy jakieś).

voy

Post autor: voy »

Wilchelm pisze:Swoją drogą ciekawe jak je przewiozą z fabryki w Pilznie do Wrocławia bo jakby nie było 30m mają te tramawaje. Najprawdopodobniej zrobią to na jakiś platformach drogowych.
Normalnie, na lawecie.

Jessi

Post autor: Jessi »

Albo pociągiem i wysadzą je na jakiejś stacji blisko zajezdni, na której mają stacjonować. Słyszałem że będą obsługiwać linie 6 i 7.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak pierwszą linią, którą będą obsługiwały Skody to będzie linia nr 7.




[ 500 post :D ]

voy

Post autor: voy »

A co z 6? Pierwotnie zapowiadano, że wagony pojadą na tą właśnie linię.

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

W tym rozważaniu nad tą Skodą zapewne dotarliście na stronę firmy i informacji o Wrocławiu ale podaję w razie czego ten link: http://www.skoda.cz/stranky.asp?Q853A=C0J2P1T1K61ID5587
A teraz czekamy jak to będzie wyglądać u nas.
Podobno Porsche Design majstrowało przy wyglądzie ... hmm czy widać tu jakieś rysy z modeli samochodów Porsche?? Może gdyby ruszyć wyobraźnią i to dość mocno można byłoby się czegoś tam dopatrzyć :shocked:
Nawet jeśli tak to jak dla mnie dosyć brzydka ta Skoda, miss tramwajów raczej nie będzie xD

Peter

Post autor: Peter »

Trzeba będzie chyba coś pokombinować z tym malowaniem, szczególnie z przodu, bo tramwaj moim zdaniem nie grzeszy urodą. Barwy powinny zostać jak najbardziej wrocławskie, czyli niebieskie i białe. ;)

voy

Post autor: voy »

http://infobus.com.pl/forum/viewtopic.php?p=39131#39131
Przestudiujcie ostatnie strony tematu. Koledzy zrobili kilka wizualizacji ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Z tamtych wizualizacji najbardziej mi się podoba niebieski z paskiem u dołu jakby taki najbardziej wrocławski :-) Tak narzekacie, że linie okien nie równa, a nikt z was nie zauważył ale ta linia jest specyficzna i taka wręcz modernistyczna. Raz wyżej raz w dół i tak zmiennie. Interesując to wygląda, jakieś urozmaicenie.

voy

Post autor: voy »

Tak, a estetyczna że szok. Przecież to wygląda fatalnie i okropnie!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe co wymyśli producent w fazie produkcji. Mam na myśli jego zewnętrzny design i makijaż... ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Oj Voy nie przesadzaj, krytykować zawsze najłatwiej. Być może projektant miał taką wizję. Skąd wiesz czy np. to nie będzie bardzo fajnie wyglądało na żywo.
P.S. Nie lubię notorycznych marudów :)

voy

Post autor: voy »

Po zdjęciu praskiej Skody widzę, że to jest porażka. Kompletnie mi się nie podoba i nie interesuje mnie zamysł i wizja projektantów. Ten tramwaj nie jest w moim guście.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Jak dla mnie, to może należy poczekać jak będą wyglądać na żywo... Może ładniej im będzie w barwach nadanych przez MPK... :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tramwaje”