Linia tramwajowa do Marino

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29497
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Linia tramwajowa do Marino

Post autor: J-31 »

Mała informacja dla kolegów z innych miast ;)

Nie podawałem wcześniej tego linku. A zatem jest okazja. Mój kolejny film z Wrocławia.W około trzeciej minucie pojawiają się "Osobowice" - niestety tylko fotki (zabrakło mi miejsca na karcie), ale jest ich sporo. A zatem Możecie zobaczyć, to miejsce Wrocławia, o którym piszemy w ostatnich postach. Jest ono naprawdę ciekawe, z technicznego punktu widzenia. ;)

============
A my zróbmy znów skok - tym razem ulica ¯migrodzka. :mruga:

Ładna, szeroka ulica, z torowiskiem, po środku - linie tramwajowe na wrocławskie Marino. I jeszcze ciekawszy przypadek - skrzyżowanie tramwajowo - kolejowe.

Pytanie - czy ta linia kolejowa, jest wciąż wykorzystywana przez kolej ? Bo z mojego obglądu, to tory kolejowe są zardzewiałe ;)

bystrzak2000
Ekspert
Ekspert
Posty: 75
Rejestracja: 2018-06-14, 13:29

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:Pytanie - czy ta linia kolejowa, jest wciąż wykorzystywana przez kolej ? Bo z mojego obglądu, to tory kolejowe są zardzewiałe ;)
To jest bocznica do Młyna Różanka. Młyn splajtował, więc bocznica rdzewieje.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5731
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linia tramwajowa do Marino

Post autor: Przemek »

http://transportnews.eu/aktualnosci/zmi ... -poswietne
Remont torowiska na pętli Poświętne

W sobotę 24 listopada zmienią się trasy linii tramwajowych na północy Wrocławia z powodu remontu torowiska na pętli Poświętne.

Linie tramwajowe 1, 7 i 15 jadące w kierunku pętli Poświętne zostaną skrócone do przystanku „Kamieńskiego”, przy skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej, Bałtyckiej i Kamieńskiego, a następnie będą realizowały kursy w kierunku południowym według zmienionych tras:

Linie 1 i 7 w kierunku pętli Biskupin i Klecina będą skierowane przez ul. Bałtycką, most Osobowicki, ulicę Reymonta, pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich

Linia 15 w kierunku pętli Park Południowy, będzie skierowana przez ulicę Żmigrodzką, most Trzebnicki, ulicę Trzebnicką, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Na odcinku Poświęcka OZ-Zawalna zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa – linia 707, kursująca z częstotliwością co 10 minut.

W związku z wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej, bilet skasowany w tramwaju linii 1, 7 i 15 będzie zachowywać ważność w autobusach linii 707, 129 (na odcinku Broniewskiego – Poświęcka) i 908 (na odcinku Broniewskiego – Poświętne). Skasowany bilet będzie zachowywać ważność nie dłużej niż 60 minut.

Tramwaje mają powrócić na stałe trasy w tym rejonie od poniedziałku 26 listopada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura”