Wschodnia Obwodnica Wrocławia

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5567
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Wschodnia Obwodnica Wrocławia

Post autor: Przemek » 2019-01-18, 14:13

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,je ... 46110.html
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywną opinię w sprawie budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przez miejscowość Wysoka. Regionalny Dyrektor zgodził się na budowę drogi w wariancie proponowanym przez zarząd województwa dolnośląskiego, co oznacza, że w najbliższym czasie będzie mógł zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.

Przypomnijmy, że chodzi o budowę ostatniego 6-kilometrowego odcinka WOW, na który do tej pory nie zgadzała się część mieszkańców miejscowości Wysoka, przez której teren ma zostać przeprowadzona obwodnica. Blisko rok temu urząd marszałkowski ogłosił, że w konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu drogi złożono ponad 300 wniosków, które muszą zostać zbadane przez rozpoczęciem inwestycji. W odpowiedzi na protesty swoją petycję przygotowali zwolennicy budowy drogi przez Wysoką. Podpisało się pod nią ponad 7 tys. osób.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5567
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wschodnia Obwodnica Wrocławia

Post autor: Przemek » 2019-02-27, 01:26

Najtańsza oferta (choć przekraczająca budżet), do jakiej Dolnośląska Służba Dróg i Kolei była gotów dopłacić, nie spełniała wymogów formalnych. Została tylko droższa o 15mln oferta.
https://wroclaw.tvp.pl/41495202/wypadek ... -wroclawia
Chodzi o budowę 2,5-kilometrowego odcinka WOW od ronda w Żernikach Wrocławskich do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego we Wrocławiu. – Przetarg zostanie powtórzony w ciągu kilku następnych dni – zapowiada Michał Nowakowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura”