Solaris- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry już jest - w Częstochowie oraz w Lublinie. Gorzej, że tamtejszy tabor nie jest na to przygotowany.

Ale wydaje mi się, że to co przygotował Solaris dla BVG bardzo by się sprzydał w Polsce, pomimo tego, że faktycznie w większości miast nie ma takiego obowiązku. Ale po prostu jest luźniej - więcej osób może się zmieścić w autobusie... :)

voy

Post autor: voy »

No i co z tego że są pojedyncze szerokie opony na tylnej osi? Są droższe a i tak fotele wystają że można byłoby jednak zostać przy bliźniakach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry, ale nie zgodzę się, One owszem wystają, ale jest rzeczywiście szerzej. To od razu daje się odczuć.
Mam wrażenie, że w "Urbiniątkach" zaistalowano nieco węższe fotele. Ale tego nie jestem pewny. :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Sorry już jest - w Częstochowie oraz w Lublinie. Gorzej, że tamtejszy tabor nie jest na to przygotowany.

Ale wydaje mi się, że to co przygotował Solaris dla BVG bardzo by się sprzydał w Polsce, pomimo tego, że faktycznie w większości miast nie ma takiego obowiązku. Ale po prostu jest luźniej - więcej osób może się zmieścić w autobusie... :)
Rzeczywiscie,wyleciało mi z głowy...osobiście uważam to za głupi pomysł,poniewaz utrudnia to szybką wymiane pasażerów,ale przynajmniej kierowca ma kontrole nad tym kto wchodzi do pojazdu.

Tommy

Post autor: Tommy »

Kierowca ma kontrole nad tym kto wchodzi do pojazdu.

Czyli jak ktoś mu się nie spodoba to go nie wpuści nie wpuści :?: :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No a jak :D Zapewne ma większe rozeznanie wśród pasażerów,może bardziej zwrócić uwagę na podejrzane osoby.

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Tylne pojedyńcze i szerokie opony podobno pozwalają zaoszczędzić na masie pojazdu co automatycznie zwiększa jego ładowność. Pomysł przywędrował z ciągników siodłowych. Pojazdy wyposażone w takie szerokie opony nie wożą ze sobą zapasówki ale w razie draki mogą liczyć na jakieś międzynarodowe asistance firm oponiarskich.
Dodatkowo szeroka opona wpływa pozytywnie na przeczepność, stablilnośc i podobno daje oszczędności na paliwie ze względu na zmniejszone opory toczenia.

p.s: Zalety szerokich opon poznałem dzięki miesięcznikowi "Cięzarówki"

spider

Post autor: spider »

A czego by się spodziewać? Autobusy tej firmy są dobre... i jeżdżą wszędzie.

Tommy

Post autor: Tommy »

We Wrocławiu nie jeżdżą :D

spider

Post autor: spider »

We Wrocławiu nie muszą:P

Tommy

Post autor: Tommy »

Bo mamy lepsze :P

voy

Post autor: voy »

No to macie powody do zadowolenia...

Tommy

Post autor: Tommy »

Tak, a Wy cieszcie się ze swoich Solarisów bo to też fajne autobusy :D

voy

Post autor: voy »

Taaaaaaaaak skaczemy z radości, jak na przystankach i byle postoju cały pojazd wpada w drgania i cały czas jest głośno (szafa ogromna to mogliby przynajmniej popracować nad wyciszeniem!) nasłuchujemy jak to głośno jest a na wybojach...no mogłoby być lepiej (choć mamy o tyle komfortową sytuację w mieście że drogi są w świetnym stanie, co chwile jakiś remont, jakieś poszerzanie).

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Taaaaaaaaak skaczemy z radości, jak na przystankach i byle postoju cały pojazd wpada w drgania i cały czas jest głośno (szafa ogromna to mogliby przynajmniej popracować nad wyciszeniem!) nasłuchujemy jak to głośno jest a na wybojach...no mogłoby być lepiej (choć mamy o tyle komfortową sytuację w mieście że drogi są w świetnym stanie, co chwile jakiś remont, jakieś poszerzanie).
¯ebyś wiedział jak rozkopany jest Wrocław,a plac 1 Maja to już istny paraliż komunikacyjny.No ale liczy się to co będzie po remoncie.

voy

Post autor: voy »

A u nas to zdziwiłbyś się ile się teraz robi, ile jest zrobione i ile jest planów budowy/remontu. Byłem w Gdańsku i drogi są nienajlepsze, ciekawe czy klną jak mają jechać U12 2000 rok produkcji przez główną ulicę w centrum - tam to nawet w MANie mocno trzęsie.

Policzan

Post autor: Policzan »

A my nie mamy SOLARISÓW!

voy

Post autor: voy »

No to spoko, ale już wkrótce będą 2. A MANów ile macie w SPAD lub/i SPAK?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A my nie mamy SOLARISÓW!
Jak się pojawią to napisz - jestem ciekaw jak będą wyglądać od środka... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:
A my nie mamy SOLARISÓW!
Jak się pojawią to napisz - jestem ciekaw jak będą wyglądać od środka... :)
To będą już UIII?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”