Volvo- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wobec tego zapraszam do Wrocławia.Man i Volv(a) czekają na testy.

voy

Post autor: voy »

Szkoda, że Volvo 7700A nie mogłoby wpaść do Rzeszowa. Przejechałbym się tym wozem i porównałbym dokładnie z konkurencją.

Orange

Post autor: Orange »

Nie jechałem tym cudem niestety :( Ale jechałem kiedys dwoma volvo w kaliszu, przegubowym i nie przegubowym

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szanowni koledzy, współużytkownicy.
Aby nie było nieporozumień, chciałbym wyjaśnić Wam sens i prawdziwy cel stworzenia tego tematu.

Otóż mimo, że nie jestem psychologiem i z psychologią nie mam nic wspólnego, to jednak oprócz samego taboru KM interesuje mnie również psychologia związana bezpośrednio z KM. Jest ona dla mnie równie ważna jak sam tabor KM.

Dlaczego ?
Dlatego, że KM jest dla ludzi (co już pisałem), a po za tym sami producenci taboru są bardzo zainteresowani odczuciami potencjalnych pasażerów. I wielokrotnie (wiem, można z tym dyskutować ;) ), konstruując nowy produkt, biorą pod uwagę właśnie psychikę pasażerów (ich wrażenia, odczucia, etc.).

Nim stworzyłem ten temat zauważyłem, że wspomniane Volvo 7000 mają to "coś", czym najwyraźniej wyróżniają się od pozostałych autobusów KM. I stosunkowo duża grupa Was - współużytkowników, wybrała właśnie ten autobus jako najlepszy pod wieloma względami. Toteż postanowiłem stworzyć ten właśnie, specjalny temat, by móc, w nim, nie tylko zebrać Wasze pozytywne opinie, ale też poznać, głębiej "kult" autobusów Volvo 7000/7000A.
Miałem nadzieję, że Ci z Was, którzy rzeczywiście cenią i bardzo lubią autobusy Volvo 7000 lub Volvo 7000A rozpiszą się na temat jego pozytywnych cech, co pozwoliłoby mi zrozumieć temat "kultowości" danego pojazdu.

Mam nadzieję, że koledzy, którzy uwielbiają Volvo 7000 lub Volvo 7000A, nie zostali tym tematem urażeni. Jeżeli tak się stało i tak to odczytali, to z góry przepraszam i zapewniam, że nie było to moim celem... :)

Wyrażając pewną skruchę, mam nadal nadzieję, że w tym temacie pojawią się jeszcze użytkownicy, którzy chcialiby coś dodać od Siebie:

1) Za co tak bardzo lubicie Volvo 7000/7000A?

2)Czy, wg. Was, nie będzie pewnym nadużyciem, jeśli napiszę, że autobusy Volvo może pretendować do rangi "autobusu kultowego" ?

Ponownie zapraszam... :)

voy

Post autor: voy »

Oj nie ma sensu się pytać, bo jeszcze w to uwierzysz. Nic nie zastąpi tego jakbyś sam się przejechał Volvem i sam je ocenił - tak trzeba zrobić po prostu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, masz rację. Własne wrażenia są najważniejsze , ale wrażenia innych mogą być też nie mniej ciekawe :)

B.A. Baracus

Volvo- opinie

Post autor: B.A. Baracus »

Normalnie chyba się załamie :( A juz myslałem, że skończyły sie dostawy Volvo, a tu takie coś :(
2005-02-24 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Gdyni


informuje o wyniku postępowania ogłoszonego w UZP na dostawę dwóch fabrycznie nowych tego tego samego typu (rok produkcji 2004) niskopodłogowych autobusów przegubowych oraz jednego (rok produkcji 2004) autobusu miejskiego niskopodłogowego, jednoczłonowego, dwuosiowego - przeznaczonych do komunikacji miejskiej. Liczba otrzymanych ofert: 1. Nazwa i adres dostawcy, wykonawcy lub usługodawcy, któremu udzielono zamówienia: VOLVO POLSKA sp. z o.o., do kontaktów: Paweł Hałas, ul. Mydlana 2, 51-502 Wrocław, tel. 071 3021986, fax 071 3021995, e-mail: pawel.halas@volvo.com, www.volvopolska.pl. Cena: 3 398 400 zł.

Zwróćcie uwage na cene :!: I niby Volvo jest tańsze od Solarisa :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Sie zaraz zdenerwuje. No, ale trudno niech będą te Volvo.

voy

Post autor: voy »

:o jestem zdziwiony, jedna oferta wpłynęła tylko, a cena nie jest szczególnie rewelacyjna. Ale można się było tego spodziewać, skoro tak swój tabor unifikują.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Nie skomentuję tego... Gdyby do GOPu przyszły nawet trzy takie Volva to skakałbym z radości.

Kuba

Post autor: Kuba »

No wlasnie ja sie bardzo ciesze, Volvo to porzadny woz :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:Nie skomentuję tego... Gdyby do GOPu przyszły nawet trzy takie Volva to skakałbym z radości.
Eh,nic się nie poradzi na ludzi którzy mają uprzedzenia do tych autobusów.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Inspektor pisze:
Wiśnia pisze:Nie skomentuję tego... Gdyby do GOPu przyszły nawet trzy takie Volva to skakałbym z radości.
Eh,nic się nie poradzi na ludzi którzy mają uprzedzenia do tych autobusów.
Po 1 GOP to GOP i nie moja wina, że kupuja mało nowek.
Po 2 Wdług mnie Volvo jest gorsze od Solarisa i Man-a, a juz nic nie powiem o cenie jaka sobie zarzyczyli... To, że mam uprzedzenie to juz moja sprawa i nie bede się z tym krył. Ja mam uprzedzenie do Volva a ktoś inny do Jelcza i co z tego kazdemu może się coś nie podobać. Na poczatku uważałem Volvo za bardzo dobre autobusy, jednakże teraz za bardzo mi sie nie podoba ich silnik (który jest sercem każdego autobusu) i wybaczcie, ale 275 KM dla przegubowca to bardzo skromny wynik :(

Jeżeli chodzi o solówki to nie jest tak źle, 250KM jest wystarczająca i musze przyznać, że 12 metrowa wersja mi odpowiada. :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Powiem co to mysle- nie rozumiem twego zachowania- dlaczego jestes taki "wkurzony", ze to Volvo trafi do Gdyni. Wiesz ile miast by takie Volwiatka chciało np. przytoczony tu GOP. Cieszta sie, ze w ogóle ZKM kupuje nowe, a nie wozi mieszkanców, turystów starymi gruchotami...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

... albo nie sprowadza kolejnych używanych busów z zachodu. Widocznie te super marki nie sa zainteresowane tym aby ich pojazdy pojawiły się na Gdyńskich ulicach w większej ilosci. A co do ceny cóż moze dowiedz sie co do wyposażenia i cena wtedy nie bedzie taka straszna.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznaniak pisze:Powiem co to mysle- nie rozumiem twego zachowania- dlaczego jestes taki "wkurzony", ze to Volvo trafi do Gdyni. Wiesz ile miast by takie Volwiatka chciało np. przytoczony tu GOP. Cieszta sie, ze w ogóle ZKM kupuje nowe, a nie wozi mieszkanców, turystów starymi gruchotami...
Po pierwsze to nie ZKM kupuje pojazdy, tylko PKM, po drugie kilka dni temu do Gdyni (PKM Gdynia) przyjechał kolejny (juz 7) używany Neoplan. Moje zdiwienie jest spowodowane tym, iż PKM w tym roku nie chciał kupować nówek i zapowiadało sie skonczenie zakupów Volva :P Z tego co się domyślam to musi byc jakis kontrakt, który powodóje iż inni w ogóle nie startują :( A i jeszcze jedno po co mi Volvo skoro za tą cene możnaby kupic MAN-a NG313 :> :?:

No i tak dla przykrucenia tego, a co mnie obchodzi GOP :?: Jak kupowac za takie pieniądze, to chociaż coś mocnego :!:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

0405NE pisze:
Po pierwsze to nie ZKM kupuje pojazdy, tylko PKM
No tak sorki nie wiedziałem :)
0405NE pisze:, po drugie kilka dni temu do Gdyni (PKM Gdynia) przyjechał kolejny (juz 7) używany Neoplan.
Wpsółczucia :)
0405NE pisze:] A i jeszcze jedno po co mi Volvo skoro za tą cene możnaby kupic MAN-a NG313 :> :?:
Wisz, moze PKM jest zadowolony tak bardzo z Volviątek, ze chcą je nadal kupowac, a nie ryzkowac i kupic MANA, z którym mogy być później ewentualnie jakies problemy

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznaniak pisze:
Wisz, moze PKM jest zadowolony tak bardzo z Volviątek, ze chcą je nadal kupowac, a nie ryzkowac i kupic MANA, z którym mogy być później ewentualnie jakies problemy
No właśnie nie bardzo, ale z tego co sie domyslam to tam jest jakiś kontrakt (układ), ale nie wiem dokładnie o co chodzi :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Hm..to bardzoc iekawe. Spróbuj sie dowiedziec co to za kontrakt (układ), i do kiedy bedzie obowiazywac :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznaniak pisze:Hm..to bardzoc iekawe. Spróbuj sie dowiedziec co to za kontrakt (układ), i do kiedy bedzie obowiazywac :P
Mysałem, że juz w tym roku sie to skończy, ponieważ PKM zapowiadał, iż w tym roku nie kupi nic nowego. A tu prosze taka niespodzianka. Dlatego właśnie jestem taki zły, bo juz myślałem, że to sie skończy... niestety horror trwa dalej... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”