Nowe miejskie Autosany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Dziwny

Nowe miejskie Autosany

Post autor: Dziwny »

W najnowszej gazetce Polskich Autobusów KLIK są rysunki nowej rodziny autobusów Sancity. Wg mnie urodą raczej nie grzeszą ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dla mnie aż tak źle to nie wygląda — wprawdzie tył z dziwnym świetlikiem (da się tam w ogóle wsadzić typowy wyświetlacz numeru linii?), kupą blachy i malutką szybą nie wygląda najlepiej, ale całokształt da się wytrzymać. Mogło być o wiele gorzej.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Oo Solbus :|

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Eeee, jak dla mnie może się podobać. Może na kolana nie rzuca, ale w sumie dramatycznie też nie jest. Szkoda tylko, że na samym przodzie jest tak dużo tego badziewia, nie straciłby jakby część z tego odjąć.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Oo Solbus
Autobusy na tych wizualizacjach nie wyglądają jak złożone z kilku innych, w dodatku produkowanych na Ukrainie, w Turcji albo czymś jeszcze ciekawszym

imarcin

Post autor: imarcin »

To jeszcze na pewno się zmieni, tak samo jak w przypadku EUROLIDERA i mam nadzieję że finalna wersja będzie lepsza, bo ta jest taka nie fajna :confused:
Ciekawie wygląda jest ten tylny wyświetlacz, ale za dużo tam blachy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:Autobusy na tych wizualizacjach nie wyglądają jak złożone z kilku innych, w dodatku produkowanych na Ukrainie, w Turcji albo czymś jeszcze ciekawszym
Ale są srebrne i posiadają czarne wstawki. Nic nowego i swojego.
A co do tyłu, to jest to zapewne efekt usytuowania silnika. Rozwiązanie takie samo jak w Citelisie na przykład. Mniej blachy nie będzie.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Amalio pisze:Ale są srebrne i posiadają czarne wstawki.
Na razie to tylko wizualizacja, można to dowolnie pomalować. Mi się raczej skojarzył z tym (chyba) belgijskim autobusem, którego zaprezentowano w tym roku w Hanowerze.
EDIT
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p53947364.html
Ostatnio zmieniony 2008-12-06, 23:02 przez TLG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

TLG pisze:[Mi się raczej skojarzył z tym (chyba) belgijskim autobusem, którego zaprezentowano w tym roku w Hanowerze.
Holenderskim jeżeli Ci chodzi o Citeę
http://www.vdlberkhof.nl/NL/producten/index.htm

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Holenderskim jeżeli Ci chodzi o Citeę
Takie luźne skojarzenie, ale już widzę, że ta Citea jest po wielokroć brzydsza od tego, co proponuje Autosan.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Gratulacje dla Autosana :) Podoba mi sie. Czyżby Autosan projektował swoje wozy w tej samej firmie co Solbus i Solaris :?:

oloslawusus123

Post autor: oloslawusus123 »

A mnie sie nawet podoba, co więcej uważam, że jeżeli nie przegną z ceną to mają sporą szanse na naszym rynku. Tylko troche brakuje mi jakiejś taniej wersji LE... (aczkolwiek nie wiadomo, czy coś takiego nie powstanie), bo w sumie brakuje na naszym rynku autobusu o długości ok. 10 metrów, do którego mógłby wjechac ktoś na wózku inwalidzkim a jednocześnie autobus nie kosztowałby z 700 tys (bo zakładam, że taki Solaris U10 gdzieś tyle kosztuje)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Osobiście mi się te pojazdy podobają, chociaż jak dla mnie to sa podobne do Solbusa, przynajmniej przód. Zobaczymy, jak będą wyglądały na żywo. Wiadomo, że będzie troche inaczej to wyglądało niż na wizualizacji. Zapowiadają się ciekawie.

Co do tego wyświetlacza - pewnie będzie możliwość zamówienia innego.
Amalio pisze:A co do tyłu, to jest to zapewne efekt usytuowania silnika. Rozwiązanie takie samo jak w Citelisie na przykład. Mniej blachy nie będzie.
Też tak sądze. Chociaż szkoda, że nie ma silnika wieżowego takiego jak w innych konstrukcjach. Wyglada to lepiej, niż cały zabudowany tył :]

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Hmm...z przodu podobny do Solbusa, z boku układ okien w wersji w 12m jest taki jak w Solarisie, w 18m sekcja B z Solarisa, a A z przegubowego Lion'sa, jeśli cena w stosunku do jakości będzie odpowiednia to może się uda.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Szkoda, że przód niestety tak jak wszyscy stwierdziliśmy podobny jak u Solbusa, ale nowa koncepcyjna rodzina Autosanów podoba mi się jak najbardziej i jeśli wprowadziliby drobne korekty do swoich projekcji, to myślę, że może odniosą sukces na rynku.
Ciekawy jestem jak wyglądało by wnętrze i czy przy oferowaniu autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?
Przeciez będb oferować autobusy LF.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Shadow238 pisze:Ciekawy jestem jak wyglądało by wnętrze i czy przy oferowaniu autobusu w wersji LF wsadziliby wieże czy leżący silnik (tak jak jest to np. w MANach) ?
Pewnikiem będzie wieża. Niskopodłogowiec z leżącym silnikiem to porażka. Efektem tego z tyłu trzeba na miejsca siedzące prawie po drabinie wchodzić. Tak jest chyba z 5 albo 6 stopni. Leżący silnik najlepiej nadaje się do LE - LF tylko wieża.

No ale tak w ogóle to gdzieś jest informacja w jakiej wersji (LF czy LE) będzie ta 12-tka?

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

maly_miki pisze:No ale tak w ogóle to gdzieś jest informacja w jakiej wersji (LF czy LE) będzie ta 12-tka?
Będzie i w wersji LF i LE. Podobnie wersja 10,5m. Pierwsza powstanie jednak niskowejściówka:
w biuletynie PA mgr inż. Adam Choroszy pisze:W nowej rodzinie będą autobusy 10,5 i 12m (w wersji LE i LF - niskopodłogowy) [...]Pierwszym autobusem z nowej rodziny będzie autobus 12m niskowejściowy [...] Sancity M12LE

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Te przody w tych nowych Sancity to ewidentnie zgapili od Solbusa...

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Te przody w tych nowych Sancity to ewidentnie zgapili od Solbusa...
Niekoniecznie oni, może firma projektująca. Bo nie wiem, "projektanty" z Autosana sami robili ten projekt, czy zlecili jakiejś firmie tak jak Solaris i Solbus zrobili?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”