Solcity/SMxx

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
polsmol

Post autor: polsmol »

Czy już wiadomo jak się sprawują Solbusy w Gdańsku?

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Prawdopodobnie dobrze, bo nic nie ma o jakiś wadach fabr.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

A ja jestem ciekaw, czy w ramach tworzenia nowej rodziny Solcity Solbus odświeży SN11 i zaprojektuje coś jeszcze mniejszego, co stanie do walki z Alpino i Sancity. Nadal uważam, że wobec wzbogacania się samorządów lokalnych jest to rynek, który można traktować jako przyszłościowy. A zachodni producenci średnio stoją z autobusami do 8 i 9m.

Lopez

Post autor: Lopez »

Generalnie rezygnacja z SN11 jest przesądzona i zastąpi ten model właśnie SM10,5. Natomiast nic do tej pory nie pisano o zbudowaniu ewentualnego 8-9 metrowca. Być może popyt na libero (ups, tzn. miałem oczywiście na myśli A0808MN Sancity) skłoni ich do pracy w tym kierunku.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Solbus oficjalnie pisał że SN11 nie będzie rozwijane i od 2010 nie będzie nawet oferowane. Co do ewentualnego SM8 to wątpię, bo Solbus chce najpierw ugryźć ile się da po Jelczu, a dopiero potem szukać innych pól sprzedaży.

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

W sprawie Solbusów dla Gdańska wiem, że kolejne 4 lada dzień zjadą z taśm produkcyjnych.

polsmol

Post autor: polsmol »

Apropo ceny. Ile kosztuje Solbus SM12 i jak się ma to do dawnego Jelcza M121 i obecnej konkurencji?

[ Dodano: 10 Lut 2009 20:52 ]
Jakoś cicho o Solbusie w Gdańsku. Czyżby był tak dobry, że naprawdę nie ma na co narzekać? :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Solbusidło było w Gorzowie: http://www.phototrans.eu/14,308830,0.html

Bartek

Post autor: Bartek »

A jak się sprawy mają z przegubową wersją solbusa?

Lopez

Post autor: Lopez »

Któż to może wiedzieć?...

Konitz

Post autor: Konitz »

A ja wiem jak tam prace nad SM18 idą :) :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Konitz pisze:A ja wiem jak tam prace nad SM18 idą
A byłbyś uprzejmy podzielić się informacjami?
Na marginesie muszę dodać, że nie rozumiem do końca polityki informacyjnej Solbusa, o ile jest jakaś polityka. O tym nowym modelu powinni już gadać wszyscy prezesi firm KM w Polsce. I MKMowie też. Trzymanie tego w totalnej tajemnicy interesom IMO nie służy.

Konitz

Post autor: Konitz »

SM18 jest już na ukończeniu praktycznie, zostało parę rzeczy w wykończeniówce tylko. Wiesz zobacz jak cicho SM12 został wprowadzony na rynek były tylko wizulacje i to wszystko, to samo będzie z SM18 zapewne jego prezentacja będzie miała miejsce w maju bądź w czerwcu. :)
Dorzucę jeszcze że prace nad SM10 idą o wiele wolniej bo z tego co się dowiedziałem jest na razie sama rama tylko przygotowana. :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Dzięki za informacje. Rozumiem, że na żadne "nieoficjalne" foto nie możemy liczyć...
Konitz pisze:Wiesz zobacz jak cicho SM12 został wprowadzony na rynek były tylko wizulacje i to wszystko, to samo będzie z SM18 zapewne jego prezentacja będzie miała miejsce w maju bądź w czerwcu.
No właśnie sposób promocji SM12 uważam za błąd. Trzeba było zacząć grzać pod kotłami z promocją już dawno i może w tej chwili liczba sprzedanych egzemplarzy byłaby wyższa.
Osobiście czekam niecierpliwie na ten autobus.

Konitz

Post autor: Konitz »

Niestety co do zdjęcia to raczej nie będzie niestety.
Ja także czekam na model SM18, jak i na SM10 i mam nadzieję że rozwiną ten segment o SM1x LE, bo w końcu jak chcą wycofać SN11L/M z produkcji za jakiś czas, to będą musieli jakąś alternatywę zrobić by zastąpić przede wszystkim SN11L.
Liczą że PKS Chojnice wygra przetarg w Warszawie to pojawiło by się sporo Solbusów miejskich wtedy :D

Lopez

Post autor: Lopez »

Potencjał tego modelu jest spory. Chyba nie tylko ja widzę duże szanse na zajęcie przez Solbusa sporej części rynku autobusów miejskich. Pod warunkiem dobrego marketingu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Na marginesie muszę dodać, że nie rozumiem do końca polityki informacyjnej Solbusa, o ile jest jakaś polityka
I tu się z Tobą zgodzę. Dla przykładu SB&C jeszcze nie wyprodukował Tramino a już marketing robi dużo szumu. To faktycznie potem przełoży sie na sprzedaż ;)
Konitz pisze:SM18 jest już na ukończeniu praktycznie, zostało parę rzeczy w wykończeniówce tylko.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać cierpliwie ;)

ppln

Post autor: ppln »

Swoją drogą, Solbus dość oszczędnie wypożycza to swoje cudeńko. Mogliby zrobić jakieś małe tournee po kraju (i zahaczyć o taką malutką wieś jak Łódź, Łódzkie, 51° 47' N, 19° 28' E, już od dawna nie mamy żadnego testera) żeby przewoźnicy przekonali się (albo i nie) do tego wozu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: No właśnie sposób promocji SM12 uważam za błąd. Trzeba było zacząć grzać pod kotłami z promocją już dawno i może w tej chwili liczba sprzedanych egzemplarzy byłaby wyższa.
Nie ma po co robić szumu o coś na co niektórzy strasznie w Gdańsku klną. Niech lepiej po chichu pracują i zrobią coś porządnego.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Nie ma po co robić szumu o coś na co niektórzy strasznie w Gdańsku klną.
A o co im chodzi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”