Autobusy Marketowe w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jelcz_M11 pisze:Nie dawno wsiadłem sobie do linii MAXIMUS obsługiwanej przez PKS Grodzisk Maz. (Jelcz 120M Supero) i kierowca nie chciał mnie wypuścić 2 przystanki dalej. Na szczęcie jakoś się z nim dogadałem... ;)
A konkretnie, to gdzie Wsiadłeś i gdzie Chciałeś wyjść ? ;)

A propo. Jakiś czas temu na darmowej linii z Grodziska widziałem nawet ich Merca Auwartera.. był bardzo zapchany, a w Nadarzynie stał w korku (objazd Mszczonowskiej... na szczęście już zakończony) ;)

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Wsiadłem na Rondzie Waszyngtona, a chciałem wysiąść w centrum
;)
Ostatnio zmieniony 2009-05-29, 19:17 przez Jelcz_M11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nic dziwnego, to jest autobus którym jeździ się do Nadarzyna, a nie do centrum

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chyba przyjdzie mi się pożegnać z moją, lokalną, ursynowską marketową linią - a w zasadzie obydwiema liniami do Realu (Ursynów Zachodni). Od pewnego czasu pojawia się na obu tych liniach tylko jeden autobus, bardzo okrojono rozkład jazdy.

A od 1-go września ZTM zmieni trasę lokalnej dowozówki do metra - linii 179. Dodatkowo pojawi się na niej tabor wyłącznie 12-metrowy (MZA i PKS Grodzio). Od 1-go września autobusy linii 179 będą przejeżdżać obok Reala. I dowiozą klientów z Reala dokładnie w te same miejsca jak aktualne linie 1 i 2. Wg. mnie to będzie koniec realowskich darmobusów na Ursynowie. A zatem chyba pożegnamy się już z MAN-ami SL202 (ostatnio zastępowanymi nawet Steyerem) :]

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

A w Trójmieście właśnie zawiesili linię 805 (relacja: Gdańsk Dworzec Główny PKP- Park Handlowy Matarnia). ¬ródło: http://gryfkartuzy.pl/?s=1&nr=67

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

29 sierpnia pisałem o dużej szansie na utratę darmowej linii na warszawskim Ursynowie. Ponieważ ZTM zmienił trasę linii 179 i na nią wprowadził tabor 12-metrowy. A ponieważ ta linia teraz dubluje się z liniami darmowymi do Reala, toteż prawie pewny byłem, że się pożegnamy z darmobusami ;)

I okazało się, że jednak byłem w błędzie. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu przyuważyłem wczoraj MAN-a SL202 :mruga:

:strzałka: http://img195.imageshack.us/img195/6811/real100.jpg

Czyli na Ursynowie, wciąż jeszcze mamy darmobusy ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Chyba jednak patrząc na napis na szybie, jednak się pożegnacie z dotychczasową formą tej linii ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Chyba jednak patrząc na napis na szybie, jednak się pożegnacie z dotychczasową formą tej linii ;)
Też tak czuję. Po prostu ta linia długo nie wytrzyma konkurencji ze strony komunikacji miejskiej. Większość klientów Reala, to są jednak ludzie, którzy posiadają bileuty okresowe, a emeryci mają bilet seniora.

Dodatkowo z pod Reala odjeżdżają autobusy trzech linii (179, 185, 195) - z dosyć dużą częstotliwością. ;)

Zatem o wiele prościej jest iść sobie na przystanek i poczekać max 10 minut na autobus komunikacji miejskiej... niż czekać 1h na kolejny darmobus, jeśli ten ucieknie :cool:

A po za tym MAN-y już od dawna się sypią i PKS co raz częściej podsyła tabor zastępczy ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

I znalazła się linia marketowa w Przemyślu. Dokładnie jest to linia 114 na trasie Lipowica DPS - Tesco. Bilety obowiązują takie jak w MZK.
Jeździ tam stale jeden autobus, tak sobie zażyczyło Tesco - Jelcz 120M #400
:strzałka: galeria/details.php?image_id=19047

Gustawek

Post autor: Gustawek »

A jak jest z frekwencją na 114?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gustawek pisze:A jak jest z frekwencją na 114?
Przeróżnie to bywa. Głównie 114 zastąpiła kursy zwykłej 14 także ludzi jest tyle samo. Natomiast w soboty i niedziele robi już swoje odrębne kursówki i kursy. Z pod Tesco zawsze ktoś wsiada, więc nie jedzie pusty ;)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

U nas była linia GD relacji Galeria Dębicka - Galeria Dębicka. Jeździła po całym mieście i podwoziła ludzi do galerii, co godzine kursowała. Jeździł na niej Autosan H9-35 oczywiście linia była darmowa. Szybko upadła ponieważ z frekwencją było marnie. http://www.phototrans.eu/14,286366,0,Au ... G_119.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie też się je kasuje, ale wiele z nich wciąż istnieje. Np. o dziwo moje dwie ursynowskie linie "darmobusowe" (do "Reala", Ursynów Zachodni)... wciąż działają normalnie. A spodziewałem się, że po zmianie trasy linii 179 - te linie znikną. Nie zniknęły. ;)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

W Krakowie zaczyna znów "coś" się dziać przy Careofurowskich darmobusach. Głownie taborowo: Na liniach C1 i C2 w ostatnie dni zaczął się pokazywać ten Solbus: http://phototrans.eu/14,204351,0,Solbus ... 00089.html oraz ta Setra: http://phototrans.eu/14,228200,0,Setra_ ... 00112.html.

Scanie miały ogromnie problemy z zapalaniem (sic!), a Mercedesy nie wytrzymywały mrozów i padały jak muchy. Jeden (obsługujący "Jasia") przez 3 dni stał na Klimeckiego. Dzięki temu prze te 3 dni "Jaś" był obsługiwany CeLLką... Codziennie ekipa z PKS-u przyjeżdżała i spawała coś pod spodem... Drugi jeżdżący na "Małgosi" znosił temperatury dość dzielnie, ale z powodów braku Merców na C1 i C2, tam go właśnie skierowano. Prze to, po pół rocznej przerwie z podnośnika ściągnięto Solbusa SN11, który ostatnio obsługuje "Jasia"...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu Bielanobus (Bielany - Hallera) będzie płatny - po 1 i 2 zł ;)
Autobus kiedyś jeździł na PKS, ale prawdopodobnie nie zostało zawarte porozumienie na kolejne lata i linia została skrócona do Hallera - dużego skrzyżowania. Od skrócenia napełnienia zmalały (kiedyś nie można było drzwi zamknąć, teraz nawet wolne miejsca siedzące są). Jak widać IKEI nie zależy na tej linii, a kiedyś jeździły na niej przegubowce (w tym pierwsze wrocławskie Citaro G)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

9507 pisze:(w tym pierwsze wrocławskie Citaro G)
Co proszę? :shocked:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Pamiętam Citaro G I generacji oklejone barwami Bielan (czerwony). Należał on chyba do MarcoPolo, widziałem nawet gdzieś zdjęcie, ale teraz nie mogę go znaleźć...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

A i zapomniałem. W Przemyślu jeszcze była linia kilka lat temu do MiniMala, ale niestety niska frekwencja i linia upadła. Oznaczenia były linii A i B.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

9507 pisze:Citaro G
Obrazek

G? :mruga: Taka ciekawostka: Dzięki temu pojazdowi zacząłem się pasjonować KZ :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Pomylił mi się z O405G :rotfl: d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”