Koniec Neoplanów N4016 w Wałbrzychu??

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Vonter

Koniec Neoplanów N4016 w Wałbrzychu??

Post autor: Vonter »

Ostatnio dowiedzialem sie ze na wiosnę mają przyjsc nowe autobusy :) , Fajnie, ale niestety MPK prawdopodobnie chce wycofac Neoplany N4016 :( , poniewaz twierdza ze Neoplany sa juz stare. Szkoda ze chhca je wycofac. Bardzo fajnie sie nimi jezdzi, sa wygodne i do tego ten nietypowy dzwiek silnika. Czy ktos ma wiecej informacji na temat wycofania Neoplanow z MPK Walbrzych?? Jak tak to prosze pisac

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

No proszę, kolejne przedsiębiorstwo zmądrzało i sprzedaje krótkie neośki. Oby tak dalej!

Vonter

Post autor: Vonter »

mrozard pisze:No proszę, kolejne przedsiębiorstwo zmądrzało i sprzedaje krótkie neośki. Oby tak dalej!
Czy ja wiem, z jednej strony moze dobrze ze sprzedaja ale z drugiej nie, lubie te autobusy, Pewnie te nowe beda o wiele lepsze

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Vonter pisze:Czy ja wiem, z jednej strony moze dobrze ze sprzedaja ale z drugiej nie, lubie te autobusy, Pewnie te nowe beda o wiele lepsze
N pewno będą o wiele lepsze. W końcu to będą nowe wozy.

Trochę wyskoczyłem z tym pierwszym tekstem... Najpierw powinienem zadać pytanie: w jakim stanie są wałbrzyskie Neoplany? Agonalnym, czy nieco lepiej z nimi?

Vonter

Post autor: Vonter »

Niektóre są w średnim stanie. Na niektorych sa nawet popisane szyby i siedzenia.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Vonter pisze:Niektóre są w średnim stanie. Na niektorych sa nawet popisane szyby i siedzenia.
Co oznacza ten średni stan? Co z silnikami, skrzyniami biegów, itp.?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Vonter a czy nie pierw muszą rozpisać przetarg na nowe autobusy. A potem szykować je po przyjściu nówek do wycofania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No, to byłoby raczej bardziej logiczne. Nie sądzę, by MPK najpierw pozbywało się autobusów. Chociaż ja akurat jestem zdziwiony, że chcą się pozbyć N4016, a nie np. Jelczy 120M :]

Czy to przypadkiem nie jest jakiś spóźniony prima-aprilis ? :P

Vonter

Post autor: Vonter »

No mogli by sie pozbyc tych Jelczy. Nie lubie ich wszystko trzeszczy sa glosne i wogole

To nie prima aprilis. Tak slyszalem kiedys w telewizji walbrzyskiej. Gadal tam prezes MPK Wałbrzych

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Vonter pisze:No mogli by sie pozbyc tych Jelczy. Nie lubie ich wszystko trzeszczy sa glosne i wogole

To nie prima aprilis. Tak slyszalem kiedys w telewizji walbrzyskiej. Gadal tam prezes MPK Wałbrzych
No właśnie. Bo przecież to trochę bez sensu. Pozbywać się autobusów niskowejściowych, a pozostawiać wysokopodłogowe. Pomimo, zakupu kolejnych nowych niskopodłogowców. ;)

A przecież zarówno ani jedne ani drugie - mają swoje lata. I chociaż Neoplany mogą sprawiać już problemy, to raczej nie sądzę by były gorsze od Jelczy. Pytanie jak do tego podchodzi MPK ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tak slyszalem kiedys w telewizji walbrzyskiej. Gadal tam prezes MPK Wałbrzych
Mógłbyś zapodać linka do tej informacji wtedy się nie będziemy tak wspierać oto :)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Dziwne właśnie dla mnie jest że nie pozbywają się Jelczy 120 M. Nie ma co spekulować dopóki czegoś nie kupią. Potem dopiero się okaże czy w odstawkę pójdą Neoplany :)

lukmek

Post autor: lukmek »

Jelcze są zasilane CNG, więc ich eksploatacja jest tańsza.

http://www.tvwalbrzych.pl/site/2010/01/ ... 7-01-2010/

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Vonter pisze:Ostatnio dowiedzialem sie ze na wiosnę mają przyjsc nowe autobusy
Na wiosnę, ale którego roku?
Vonter pisze:poniewaz twierdza ze Neoplany sa juz stare. Szkoda ze chhca je wycofac.
Nie MPK twierdzi, a ZDiK, oni wymagają od nowego przetargu średniej wieku taboru 10 lat (do tej pory było to 7 lat).
Vonter pisze:Czy ktos ma wiecej informacji na temat wycofania Neoplanow z MPK Walbrzych??
Na razie o żadnym końcu Neoplanów mówić nie można.
J-31 pisze:że chcą się pozbyć N4016, a nie np. Jelczy 120M
Jelcze są młodsze, niż neoplany, poza tym mają wymienione silniki.
J-31 pisze:I chociaż Neoplany mogą sprawiać już problemy, to raczej nie sądzę by były gorsze od Jelczy.
Uwierz, są gorsze, wyjeździły już ponad milion kilometrów, a remontów żadnych nie było, podejrzewam też, że części do nich są droższe niż do Jelczy.
Vonter pisze:Tak slyszalem kiedys w telewizji walbrzyskiej. Gadal tam prezes MPK Wałbrzych
Prezes dużo w TV niestworzonych rzeczy gada, jak będzie specyfikacja przetargu to będzie wiadomo co i kiedy kupią, a poza tym zakup nowych wozów nie jest równoznaczny z wycofaniem nagle 30 Neoplanów, bo jakby nie było braki taborowe są już teraz.
Na osłodę pokażę Wam to:
Obrazek

Vonter

Post autor: Vonter »

Ten #212 idzie na czesci czy do kasacji??

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Vonter pisze:Ten #212 idzie na czesci czy do kasacji??
Generalnie służy za dawcę, a czy coś z niego jeszcze będzie to tego najstarsi górale nie wiedzą, taki stan rzeczy trwa już od ładnych kilkudziesięciu miesięcy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobrze Irisbus, że Napisałeś parę słów na temat Waszych N4016. Bo tak naprawdę - nikt z nas, z poza Wałbrzycha nie zna ich faktycznego stanu. Dla mnie logicznym było najpierw kasacja Jelczy, ale skoro Neosie są aż w tak złym stanie. To wydaje się być oczywiste, że to właśnie one są w pierwszej kolejności przeznaczone do złomowania :cool:

Z tymże prawda jest taka, że jeśli w Wałbrzychu stan dróg jest zły, a jednocześnie MPK nie zamierza przeprowadzać napraw i remontów (np. z powodu oszczędności), to nawet te najnowsze autobusy bardzo szybko obrócą się w złom :]

MPK

Re: Koniec Neoplanów N4016 w Wałbrzychu??

Post autor: MPK »

Vonter pisze:Ostatnio dowiedzialem sie ze na wiosnę mają przyjsc nowe autobusy :) , Fajnie, ale niestety MPK prawdopodobnie chce wycofac Neoplany N4016 :( , poniewaz twierdza ze Neoplany sa juz stare. Szkoda ze chhca je wycofac. Bardzo fajnie sie nimi jezdzi, sa wygodne i do tego ten nietypowy dzwiek silnika. Czy ktos ma wiecej informacji na temat wycofania Neoplanow z MPK Walbrzych?? Jak tak to prosze pisac


[ Dodano: 2011-05-02, 17:08 ]
NIE ZGADZAM SIę Z WYCOFANIEM NEOPLANÓW . MO¯E I S¡ STARE ALE JELCZE TO NORMALNA MASAKRA . DZISIAJ JECHAŁEM JELCZEM I POWIEM WAM NIE BYŁEM ZACHWYCONY TYM CO ZOBACZYŁEM . SIEDZę SOBIE I PATRZE A KAWAŁEK DACHU SPADŁ NA KOBIETę . I MUSIELIŚMY WYSI¡Ść .
I POWIEM DO TEGO JESZCZE ¯E TO NIE AUTOBUSY POWINNO SIę WYMIENIć TYLKO LUDZI . BYŁA KIEDYŚ TAKA SYTUACJA ¯E JECHAŁEM JELCZEM I ZAUWA¯YŁEM DZIURę NA WYLOT W DACHU . :ban:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Na bank nie pojda wszystkie Neony. Przeciez po dofinansowaniu z UE musza skasowac taka sama ilosc pojazdow - czyli logicznie rzecz ujmujac - powinni skasowac te niesprawne, które robia za dawcow czesci, pozniej brac sie dopiero za sprawne sztuki.
A co do Neoskow - Walbrzyskie wizualnie wolaja o pomste do nieba, ale to kwestia oszczednosci i zlego stanu drog. Wystarczy popatrzec na Legnickie - przy nich wygladaja jak nowki, choc juz niektore pekaja w okolicy tylnych nadkoli :P

MPK

Post autor: MPK »

nie zgadzam się na wycofanie neoplanów niech odnowią je a nie to prawda są braki w mpk a jak wycofają neoplany to będą jeszcze większe braki bo bądź co bądź wycofali neoplana n4020 i nie wiem co dalej o tym myśleć NO COMENTS :!:

[ Dodano: 2011-05-24, 18:17 ]
WIESZ CO IRISBUS ODWAL SIę ODE MNIE CZEP SIę TRAMWAJA :spam: :spam:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”