Tabor DLA

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

Nie rozumiem tej decyzji...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

tarzanpata pisze:Nie rozumiem tej decyzji...
Chyba niezbyt trudno się domyśleć, że zakup tych pojazdów był bezsensowny :?: Limit wieku to 10 lat, "Grodzie" (Supera z Grodziska) mają dopiero 6 lat, a kilka bezużytecznie stoi. Poza tym chyba nie chcesz mi powiedzieć, że pojazd z takim wnętrzem ...

Obrazek

... jest praktyczny :?: Nie dość, że to wysokopodłogowe, ma mało miejsc siedzących to nawet miejsca na wózek nie ma.

P.S. Niech ktoś skróci ten cholernie długi link, bo forum zrobiło się 5 razy szersze.

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

Skoda 16T pisze:a kilka bezużytecznie stoi
Nie do końca, 4 jeżdżą w Długołęce, 2 w Wiszni Małej, 2 są rezerwą dla Wiszni i Leśnicy.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Tak, ale za niedługo stanie sporo wozów, więc pozbywają się tego co jest nie potrzebne. Padło na Autosany, bo widocznie niezbyt są z nich zadowoleni i wolą na linie puścić inne pojazdy :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mars84 - czemu DLA sprzedaje A0909L, czyli w sumie fabryczne nowe autobusy ? ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ja podejrzewam, że są im po prostu niepotrzebne, były kupione pod konkretne linie zdaje się i teraz są zbędne, bo z tego co koledzy piszą DLA puszcza tam inne wozy - a jak wiadomo lepiej sprzedać nowego Autosana niż kilku letniego Jelcza.

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

Układ Wnętrza faktycznie dosyć dziwny... Nie wydaje mi się żeby jakiś przewoźnik byłby chętny na te wozy, ale wszystko się okaże :mruga:

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

J-31 pisze:Mars84 - czemu DLA sprzedaje A0909L, czyli w sumie fabryczne nowe autobusy ? ;)
Nie spełniły pokładanych w nich nadziei. To już nie to co H9 :P
*irisbus pisze:Ja podejrzewam, że są im po prostu niepotrzebne, były kupione pod konkretne linie zdaje się i teraz są zbędne, bo z tego co koledzy piszą DLA puszcza tam inne wozy - a jak wiadomo lepiej sprzedać nowego Autosana niż kilku letniego Jelcza.
Zostały kupione pod konkretny przetarg i jeżdżą na liniach na które zostały zakupione jako autobusy podstawowe więc nie wiem skąd uwaga o puszczaniu tam innych wozów. Chodzi tu bardziej o jego wymiary i słabe wykorzystanie na innych liniach po skończonym zadaniu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mars84 - sorry, że ta Cie męczę pytaniami ;) - ale czy DLA nie ponosi straty sprzedając w sumie nowe autobusy. Bo przecież żaden przewoźnik nie odkupi ich po cenie, jaką DLA musiało zapłacić producentowi. Czyli, że te autobusy - po kilku miesiącach eksploatacji - straciły trochę na wartości ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wam też te Autosany kojarzą się ze wschodnimi wyrobami?
A jakby wymontować im siedzenia naprzeciwko drzwi i zamontować na podestach za drzwiami, poprawiłby im się znacznie układ wnętrza

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

J-31 pisze:Mars84 - sorry, że ta Cie męczę pytaniami ;) - ale czy DLA nie ponosi straty sprzedając w sumie nowe autobusy. Bo przecież żaden przewoźnik nie odkupi ich po cenie, jaką DLA musiało zapłacić producentowi. Czyli, że te autobusy - po kilku miesiącach eksploatacji - straciły trochę na wartości ;)
Autobusy nie były kupowane za gotówkę, więc wszystko idzie w koszty uzyskania przychodu. A cena jest do negocjacji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mars84 pisze:Autobusy nie były kupowane za gotówkę, więc wszystko idzie w koszty uzyskania przychodu. A cena jest do negocjacji.
Ok. Dzięki za info :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

:strzałka: http://www.autobusownia.hekko.pl/detail ... ge_id=3228

DLA sprzedały ponoć 3 z 5 swoich Solarisów. Zastanawiające są również wozy z Warbusa, które stoją w tym komisie. Ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje? :)

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Mała poprawka informacji co do zdjęcia. Zdjęcie jest wykonane na terenie bazy Warbusa w Murowanej Goślinie (nie w żadnym komisie). Autobusy przyjechały gościnnie do Poznania przy okazji akcji reklamowej jednej z sieci komórkowych.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Właśnie dlatego zamieściłem to tutaj, bo wydawało mi się dość nieprawdopodobne. Dzięki za wyjaśnienie ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ktoś się orientuje czy DLA wystawiło na sprzedaż więcej niż 5 autobusów, które stoją w komisie przy A4 :chytry:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KB pisze:Ktoś się orientuje czy DLA wystawiło na sprzedaż więcej niż 5 autobusów, które stoją w komisie przy A4 :chytry:
Tak. W tym komisie stoi lwia część taboru DLA. W tym Jelcz L090M oraz przegubowy Neoplan.
:strzałka: http://moto.allegro.pl/listing.php/showcat?id=18022&p=3

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

A co się stało z resztą przegubowych Neonów :?:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KB pisze:A co się stało z resztą przegubowych Neonów :?:
Zostały sprzedane handlarzowi z Niemiec.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Kolejne SORy kupił DLA:
Ikarus 417:

Wybrałem się w dniu dzisiejszym na Leśnicę, aby przejechać się jednym z dwóch "nowych" SOR'ów. Nie udało mi się, gdyż pojazdy zaparkowane były w "leśnickiej placówce terenowej". Naklejone numery taborowe (1103,1104) oraz blachy DW wskazują na zakup autobusów przez przewoźnika. Poniżej kilka nędznych zdjęć wykonanych telefonem komórkowym.

http://km.wroclaw.pl/phpBB3/download/fi ... &mode=view
http://km.wroclaw.pl/phpBB3/download/fi ... &mode=view
info z forum: http://km.wroclaw.pl/phpBB3/viewtopic.p ... &start=810

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”