PKM Jaworzno

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Lopez

Post autor: Lopez »

Marcin_FTŚ pisze: na zimę nie widzę sensu montowania takich stojaków
A niby czemu? Zimą też da się jeździć na rowerze (co sam praktykuję do większych śniegów), a potrzeba przewiezienia sprzętu z powodu nagłego pogorszenia pogody może się właśnie częściej zdarzyć.
To jest logika zgodnie, z którą nie odśnieża się ścieżek rowerowych, bo "nikt nimi nie jeździ" - jak nie odśnieżone to trudno żeby jeździł.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Te Solbusy wyglądają extra. Aż szkoda, że jest ich tylko 5 (+5 ma być w rzeszowie). Oby znaleźli się chetni na zakup takich autobusów ;)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

W Rzeszowie mają być z tego co niby wszyscy mówią to SC10 a nie SM10, ładnie ten Solbusik wygląda myślę że znajdzie jeszcze nabywców.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:No chyba, że da się to na bok odchylić w co wątpię.
Zaskoczę Cię, ale da się to odchylic na bok ;)

Tutaj macie jeszcze fote wnętrza (widok na przód): http://www.phototrans.eu/14,451892,0,So ... 0_261.html i tył: http://img202.imageshack.us/i/p1090679.jpg

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: Zaskoczę Cię, ale da się to odchylic na bok ;)
W sumie to może i lepiej, bo kto wie czy gdyby raz to zdjęli, to czy chciałoby im się zakładać z powrotem :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajny jest ten SM10. Ciekawy jestem czy rzeczywiście kierowcy z PKM-u będą chcieli wyjść z kabiny by zamontować lub zdjąć komuś rower ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Ciekawy jestem czy rzeczywiście kierowcy z PKM-u będą chcieli wyjść z kabiny by zamontować lub zdjąć komuś rower ;)
Swoje chęci mało kogo będą teraz obchodzić, bo to ich obowiązek jeżeli będą mieli zakazane robić to osobiście

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Na http://wpk.katowice.pl/ pojawił się artykuł odnośnie nowych autobusów dla Jaworzna, czytamy z niego, że PKM dzięki temu zamówieniu wymieni niemal 70% swojego parku taborowego. Wycofane zostaną:
Jelcz M11 (1/1)
Ikarus 280.26 (6/6)
Scania CN113CLL (2/2)
Volvo B10L-SN12 (8/11)
MAN EL202 (2/2)
MAN NG272 (6/7)
Neoplan N4021 NF (5/5)
W nawiasach podałem ilość wycofywanych wozów.
Nowe autobusy dostały numery w zakresie #261-290

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Martwi tylko to, że wyzbywają się siedemnastu przegubów w zamian za piętnastometrowe MANy :]

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Mnie bardzwiej martwi, iż zastępują nimi niskopodlogowe wozy (w tym Scanie)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Coffee pisze:Mnie bardzwiej martwi, iż zastępują nimi niskopodlogowe wozy (w tym Scanie)
A przepraszam bardzo - co Twoim zdaniem mają robić skoro po za M11 i EL (które też idą pa pa) wszystko inne mają niskie :?: Naturalna kolej rzeczy. Scanie są ze wszystkich niskopodłogowych wozów najstarsze, od nowości służą w Jaworznie, więc przyszła kolej na nie.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Znając życie, to część z wycofywanych wozów będzie mieć jeszcze swoje kolejne życie w GOP-ie ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Amalio pisze:
Coffee pisze:Mnie bardzwiej martwi, iż zastępują nimi niskopodlogowe wozy (w tym Scanie)
A przepraszam bardzo - co Twoim zdaniem mają robić skoro po za M11 i EL (które też idą pa pa) wszystko inne mają niskie :?: Naturalna kolej rzeczy. Scanie są ze wszystkich niskopodłogowych wozów najstarsze, od nowości służą w Jaworznie, więc przyszła kolej na nie.
To raz :)
Amalio pisze:Martwi tylko to, że wyzbywają się siedemnastu przegubów w zamian za piętnastometrowe MANy :]
A dwa to właśnie ten (jakby nie patrzeć) problem. Ale widaje mi się, że przegubowe MANy daleko nie pojadą, jeżeli zostaną wystawione na sprzedaż ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Amalio pisze:Martwi tylko to, że wyzbywają się siedemnastu przegubów w zamian za piętnastometrowe MANy
Pewnie chodzi o to samo co w PKM Sosnowiec, deskorolka to też de facto tabor C.
Znając życie, to część z wycofywanych wozów będzie mieć jeszcze swoje kolejne życie w GOP-ie
Szczerze to wątpie, no może Scanie kupiłby Transgór, na Volvo i MANy myślę nie było by chętnych.

vanquisz

Post autor: vanquisz »

Pod zdjęciami na TWB można przeczytać różne ciekawe informacjie.
M.in. wszystkie wozy będą kasowane.

Burzliwa dyskusja o tych Scaniach, a chyba nikt ich dawno na oczy nie widział. Te dwie sztuki to chyba najbardziej zajechany tabor w PKM. Szkoda Volviaków



Odnośnie samego przetargu, też jestem średnio zadowolony.
Decyzje o zakupie deskorolek ponoć poprzedziły badania natężenia ruchu. To by wiele tłumaczyło. Niemożna wieszać psów na PKMie, może jeszcze coś planują?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

vanquisz pisze:Burzliwa dyskusja o tych Scaniach, a chyba nikt ich dawno na oczy nie widział.
Co też opowiadasz, widziałem 3 listopada jedną.
vanquisz pisze:Szkoda Volviaków
No czy ja wiem, wizualnie nie wyglądały zbyt zadowalająco.
vanquisz pisze:Niemożna wieszać psów na PKMie, może jeszcze coś planują?
Może kupią jeszcze kilka używanych przegubowców III generacji MANa jeśli trafią się jakieś na sprzedaż.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

vanquisz pisze:Burzliwa dyskusja o tych Scaniach, a chyba nikt ich dawno na oczy nie widział.
Jechałem 19 października #040 i fakt.. chyba najgorsze auto jakim kiedykolwiek jechałem :] Śmiem twierdzić, że nawet Transgórowe #25 czy #26 jest lepszym wozem od tych padlin ;)

vanquisz

Post autor: vanquisz »

Co też opowiadasz, widziałem 3 listopada jedną.
Jak już widziałeś, to jeszcze sie nią przejedź. Połowa szyb jest pokryta białym nalotem,co sprawie że nie spełniają swojego zadania. Siedzenia z dezelowane i brudne. Podłoga sie rozłaziła. Wyświetlacze nie halo. Do tego gigantyczny przebieg i brak jakichkolwek otwieranych okien :nuts: Sorry, ale to nie jest chyba tabor XXI wieku.
A tak wygląda wnętrze Volva
http://www.phototrans.eu/14,87594,0,Vol ... 2_226.html
Co prawda nie jest szczególnie aktualne, ale dużo sie nie zmieniło.

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Te Volva są zupełnie przyzwoitymi autobusami. Szkoda ich kasować. Prezentują się zupełnie dobrze. Gdyby jeszcze nieco odświeżyć wnętrze, chociażby przez wymianę tapicerki byłoby bardzo dobrze. W całym GOP-ie jeżdżą setki autobusów w gorszym stanie, lepszym rozwiązaniem aniżeli kasacja, byłaby ich sprzedaż.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

vanquisz pisze: Połowa szyb jest pokryta białym nalotem,co sprawie że nie spełniają swojego zadania.
Urok rozszczelniania podwójnych szyb przez co właśnie parują ;)
MÉCANICIEN pisze:Te Volva są zupełnie przyzwoitymi autobusami. Szkoda ich kasować. Prezentują się zupełnie dobrze.
Myślę, że chodzi też o to, aby te autobusy nie zawyżały średniego wieku całego taboru.
Ostatnio zmieniony 2010-11-16, 03:06 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”