Autosan Gemini

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Autosan Gemini

Post autor: u2w »

Kilka dni temu widziałem coś takiego: srebrne, ładne, niewielkie :wow: . Najpierw oczy jak spodki, następnie szybka lokalizacja nazwy: jest :!: Gemini. Szare komórki pracują: czyje to... gdzie jest znaczek :?: jest (wiadomo na środku a gdzie miałby być :nuts: ) kurcze - Jelcz. Ale coś on jakiś inny :idea: Autosan :D
Niestety to co miłe szybko się kończy więc i busik szybko odjechał :( Szczerze powiedziawszy spodobał mi się. Jest on już od jakiegoś czasu na wyposażeniu różnych przewoźników. Mieliście już z nim bliższy kontakt :?:
Kolorek jak na zdjęciu :strzałka: klik
Ostatnio zmieniony 2005-06-20, 10:49 przez u2w, łącznie zmieniany 1 raz.

Michał

Re: Gemini

Post autor: Michał »

PKS Sieradz ma jedną sztuke. Autokar jak autokar nic nadzwyczajnego...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ni pies ni wydra. Takie duże małe nie wiadomo co. Ni to autobus lokalny, ni to turystyczny. Coś ma na dachu, chyba klimę. Coś napakowany, małe kółka duża szyba przednia. Co jakiś czas widuję to to na warszawskich ulicach

Reasumując. W sumie Gie-mini :lol: ... czyli najnowsza oferta Polskich Autobusów ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

Troche dziwny, wszystko ma strasznie nisko, ta szyba przednia jest jakas taka duza..:/

Moze byc, ale wole jakos inne Autosany ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:W sumie Gie-mini...
Coś mi się wydaje, że właśnie ta nazwa ma nawiązywać do rozmiaru - toć to zaledwie 8m :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

<b>napewno</b> Gemini jest przeznaczony na linie PKS'owe o mniejszym natęzeniu pasażerów.
Może zabrać na swój pokład : w wersji Lux 29 miejsc osób na miejscach siedzących a wersji standard 33 siedzące + 10 stojących...
Według mnie jest to jeden z najlepszych obecnie produkowanych autobusów przez Autosana , wygląda całkiem ładnie , a także solidnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mac pisze:<b>napewno</b> Gemini jest przeznaczony na linie PKS'owe o mniejszym natęzeniu pasażerów.
Może zabrać na swój pokład : w wersji Lux 29 miejsc osób na miejscach siedzących a wersji standard 33 siedzące + 10 stojących...
Według mnie jest to jeden z najlepszych obecnie produkowanych autobusów przez Autosana , wygląda całkiem ładnie , a także solidnie :)
Rzeczywiście wygląda na solidny autobus. Ciekawy jestem jak te autobusy będą się sprawiały po kilku latach eksploatacji.... ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Kolejny produkt Autosana miejmy nadzieje ze bedzie przebojem rynkowym :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Mi sie bardzo podoba, mały cichy przyjemny idealnie nadaje sie na linie pospieszne o małym natęzeniu pasażerów. Przykład: PKS Łódź. niestety na bardziej zatłoczone trasy sie nie nadaje przyklad: PKS POznań kurs KJalisz- Poznań cały napakoway przyjechał :/

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Panewniczanin pisze:Lubie "uśmiechnięte" busy. :) Natomiast nie cierpię (ciach) Scania Omni City) :cool:
Lubię ale nie lubię. Ciekawe. :shock:

voy

Post autor: voy »

Nie wszyscy muszą kojarzyć OmniCity jako uśmiechnięty autobus.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

voy pisze:Nie wszyscy muszą kojarzyć OmniCity jako uśmiechnięty autobus.
A powinni, bo po wprowadzeniu jej do produkcji jak tylko był jakiś artykuł o tym modelu to w tytule, podpisie pod zdjęciem lub w tekście prawie zawsze znajdowało się hasło "uśmiechnięty autobus".

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Może właśnie dlatego, że nie wszyscy go z takim kojarzyli :?: :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A wracając do tematu Gemini - ciekawy jestem, czy Gemini podbije polski rynek podbnie jak np. H9, H10 i ich wersje pochodne... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Myślę że raczej nie, ponieważ Gemini to autobus krótszy i bardziej niszowy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niszowy, tak. Jednak nasza komunikacja PKS-owska jest dosyć rozległą i ciekawa. Myślę, że znalazło by się wiele linii na których by się sprzydały Gemini...

A z drugiej strony jest wiele firm transportowych, które mają zapotrzebowanie na takie małe pojazdy - na np. dalsze wycieczki... :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

J-31 pisze:A wracając do tematu Gemini - ciekawy jestem, czy Gemini podbije polski rynek podbnie jak np. H9, H10 i ich wersje pochodne... :)
Ja bym raczej powiedział , że Gemini podbije zagraniczny rynek :cool:
Polskie Autobusy Sp. z o.o. podpisała umowę na dostawę docelowo 47 sztuk sanockich autobusów Autosan A0808T Gemini w ciągu dwóch lat. Odbiorcą jest szwedzka firma od lat działająca w branży autobusowej. Pojazdy będą jezdzić w kilku miasteczkach na południu Szwecji.
Dodam także , że Gemini cieszy się tam sporym zainteresowaniem, co - w przypadku dobrych ocen eksploatacyjnych autobusu - powinno zaowocować kolejnymi kontraktami w Skandynawii...

Mam nadzieje , że dzięki Gemini Autosan stanie na nogi... ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

No proszę. Wynika z tego, że polskie autobusy (nie chodzi mi oczywiście o firmę) zaczynają być zauwarzane w całej Europie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To rzeczywiście dobrze, świadczy o konstrukcji pojazdów. :)

Zatem gratulacje dla Autosana... ;)

voy

Post autor: voy »

Dzisiaj pod wielką....ee Urzędem Wojewódzkim na parkingu stał biały, nowy Gemini na próbnych numerach. Ładnie i nowocześnie się prezentuje, trudno poznać że to Autosan :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”