SPAD/SPAK/SPPK/PKS (Szczecin)

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Poznaniu możesz przewieźć rower tylko jak jest uszkodzony, co kierowcy często (zawsze jak jechałem) sprawdzają. Inna sprawa, że zawsze tym uszkodzeniem był brak powietrza ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Po to istnieje właśnie możliwość przewozu rowerów żeby zachęcić ludzi do rekreacji. Wsadzasz rower w autobus i wyjeżdżasz z nim za miasto.
Może to i dobre na Zachodzie, gdzie każdy może popierniczać najmarniej Golfem trójką (będąc jednocześnie hańbą rodziny pokazując się publicznie w takim złomie) a zbiorkomem jeżdżą głównie artyści z rowerami i różni tacy inni, ale u nas może się to nie sprawdzić. A jeśli już rekreacja, to możnaby ograniczyć to do linii podmiejskich (najlepiej przy niskim zapełnieniu), a nie że ktoś będzie w szczycie wiózł rower przez całe miasto, bo chce przejechać kawałek po leśnej ścieżce.
A jak już jest taki rekreacyjny, to niech zrezygnuje z transportu kombinowanego i jedzie tylko rowerem albo wrzuci do auta - jak Zachód, to Zachód pełną gębą.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

W Twojej filozofii to tak się składa nie ma za grosz "zachodu".

Szczecińskim problemem nie jest rower tylko debilny stojak którego nie powinno być wcale lub powinien być umieszczony po za autobusem tzn z tyłu.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Szczecińskim problemem nie jest rower tylko debilny stojak którego nie powinno być wcale lub powinien być umieszczony po za autobusem tzn z tyłu.
Najlepsza byłaby po prostu większa rzeźnia - wtedy problem by zniknął. We Wrocławiu rower i wózek nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a stojaków nikt nie używa.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

pmaster pisze:usunięcie stojaka?
Nie kupowali ich po to by je usunąć (niestety). A osobnik który to wymyślił z pewnością nie zauważyłby żadnego problemu.

Ostatni nabytek SPAD dziś zadebiutował:
Obrazek
Perfekcyjnie umieszczono tylny wyświetlacz :lol: :
Obrazek

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Rudy pisze:Sposób powinno się rozwiązać jak w Ameryce czyli zamontowanie specjalnych uchwytów na rowery z przodu lub tyłu pojazdu.
Unijne przepisy są zbyt restrykcyjne żeby można było wozić rowery z przodu jak w USA.
shakkie pisze: Nie kupowali ich po to by je usunąć (niestety). A osobnik który to wymyślił z pewnością nie zauważyłby żadnego problemu.
Ja już daje się otrzymałem odpowiedź na to pytanie, ale nie potrafię jej znaleźć. A te Solary ze stojakami, to z własnych czy unijnych pieniędzy :?: Jak z własnych, to po prostu jakiś idiota u Was pracuje, a jak z unijnych to nie ma się co dziwić - za taki dups mogli dostać dofinansowanie na zakup tych autobusów.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Nie są objęte dofinansowaniem. A nieogarniających tego tematu to pracuje w Szczecinie cała zgraja, a co gorsza to oni decydują o wyposażeniu wozów.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ostatni nabytek SPAD dziś zadebiutował
Może napisz info na Komisie? Bo jeszcze jakiś loser jutro się obudzi i wpiszą złą datę do KT. :D

shakkie pisze:Perfekcyjnie umieszczono tylny wyświetlacz
Buhaha. Na pierwszy rzut oka wygląda na szrot, ale ocenię, jak się przejadę. :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

a) Po co te kołpaki na koła?
b) Ten wyświetlacz jest tak umieszczony z jakichś ważnych powodów?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

9507 pisze:a) Po co te kołpaki na koła?
Pewnie spadek po jakimś NL-u :P
9507 pisze:b) Ten wyświetlacz jest tak umieszczony z jakichś ważnych powodów?
A przypadkiem nie jest to jakiś ex. lotniskowiec, który w ogóle niema miejsca na tylny wyświetlacz?

Tak w ogóle, to tym Solarisem trochę rozwalili numerację U12... Ale to tylko SPAD.
Ostatnio zmieniony 2012-06-27, 23:52 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Pewnie spadek po jakimś NL-u
Niekoniecznie. Nieraz zagraniczni przewoźnicy życzą sobie takie kołpaki i wyjeżdżają już takie z fabryki. Ale nie martwcie się, znając naszych, to je zgubi za kilka miesięcy. :D

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Coffee pisze:Pewnie spadek po jakimś NL-u :P
¯aden NL takich nie miał, ponadto w Szczecinie nie montuje się kołpaków wozom które ich nie mają w chwili sprowadzenia.
9507 pisze:b) Ten wyświetlacz jest tak umieszczony z jakichś ważnych powodów?
Owszem - nikt im nie nakazał zrobić tego lepiej.
A przypadkiem nie jest to jakiś ex. lotniskowiec,

Najbardziej rozpowszechniona wersja pochodzenia to jakiś przewoźnik regionalny w Austrii.
Tak w ogóle, to tym Solarisem trochę rozwalili numerację U12... Ale to tylko SPAD.
Numeracja SU12 w SPAD jest rozwalona od ponad roku.
OPi pisze:Ale nie martwcie się, znając naszych, to je zgubi za kilka miesięcy. :D
Oby. Od razu wyładnieje.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Wszystkie 4 są takie same.

http://www.mkm.szczecin.pl/news/1342007661,Pa-pa
Po godzinie 13:00 na nitce wyjazdowej ulicy Struga widziano Volvo B10L-SN12 1710. Autobus nie posiadał m.in. numerów taborowych, oznaczeń przewoźnika oraz wyświetlaczy. O godzinie 14:15 na ulicy Gdańskiej widziano kolejne wozy tej serii opuszczające Szczecin: 1708, 1709 i 1711.
To koniec eksploatacji tego modelu w Szczecinie.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Płakać nie będę. I dodatkowo Szczecin opuścił dziś jeden Autosan.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Dziś na linii 88 można bylo zoabczyć Autosana H6 #1747 w barwach FG.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow, przelakierowali H6-stkę ? A Masz może jakieś fotki ? ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Akurat jechałem dzisiaj 88 i do tego miałem ze sobą aparat, ale w obie strony jechałem 1742 (jeszcze nie wiedząc że mamy w ogóle jakiegoś Autosana w FG). Musiałem go jakoś minąć, nie zwróciłem uwagi, a jak wróciłem do domu, to wszędzie informacje o Autosanie w FG. Jak pech to pech. ;) A fajnie byłoby złapać coś z kompletnego zaskoczenia i to w dniu debiutu.


Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Nie jest źle. Widziałem gorzej wyglądające H6.
W ogóle któreś przedsiębiorstwo w Szczecinie planuje przetarg na jakieś MINI?

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

A ja się zapytam tak z innej beki- są jakieś fotki tej U12 z austriackiego demobilu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”