Volvo- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
Wiśnia

Re: Volvo 7000 /7000A

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:1)Lubię ten autobus za jego niezawodną funkcjonalność,wygodę podrózy w nim,za estetyczne wykoanie wnetrza, za to że ma kilka poziomów siedzeń za miła dla ucha prace silnika,za duże okna,oraz za charakterystyczny syk podczas otwierania drzwi.
2)Bardzo podoba mi się jego wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny oraz jakość wykonania.
3)Przedewszystkim niewielka wieżę oraz siedzenia za nią(mam na nie rezerwacje we wszystkich) :D ,jest bardzo przestronny (szczególnie 1 cześć) na pewno wyróżnia się swoim wygladem sposród innych i duzą panoramiczną przednią szybą.
Ja mam o nim podobne zdanie.

voy

Re: Volvo 7000 /7000A

Post autor: voy »

Inspektor pisze:Do voy:wiem że nie przepadasz za tym autobusem,jednak nie zamierzam krytykować Twojej niechęci,każdy ma własne zdanie.
Nie tyle że nie przepadam ale nie zaskoczył mnie niczym, taki normalny niskopodłogowiec. Trochę uwagi zwraca trochę cichy silnik i nietypowa szafa. Ale wrażenia na mnie nie zrobił wielkiego.

Wiśnia

Re: Volvo 7000 /7000A

Post autor: Wiśnia »

voy pisze:
Inspektor pisze:Do voy:wiem że nie przepadasz za tym autobusem,jednak nie zamierzam krytykować Twojej niechęci,każdy ma własne zdanie.
Nie tyle że nie przepadam ale nie zaskoczył mnie niczym, taki normalny niskopodłogowiec. Trochę uwagi zwraca trochę cichy silnik i nietypowa szafa. Ale wrażenia na mnie nie zrobił wielkiego.
Lepszy według Ciebie od Vecto?

voy

Post autor: voy »

Hm na pewno. Ale Vecto ma w sobie to "coś" :) a Volvo jest takie najzwyklejsze.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Hm na pewno. Ale Vecto ma w sobie to "coś" :) a Volvo jest takie najzwyklejsze.
:o: :o: :o: ,takie porównanie to chyba tylko ty możesz dać...tak jakbys porównywał Mercedesa z maluchem...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Volvo 7000 /7000A

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:
J-31 pisze:Szanowni współużytkownicy, jak przeglądam różne tematy tego forum, to wszędzie, pod różnymi tematami, pojawiają extra pochwały dla autobusów VOLVO 7000, a szczególnie dla jego przegubowej wersji, która w coraz większych ilościach pojawia się na ulicach Wrocławia. Ja też miałem okazję jechać V7000 dwukrotnie, ale nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, choć podobał mi się... :)

Zatem - Proszę - zsumujcie tutaj, w tym temacie, wszystkie swoje pochwały nt. V7000/V7000A:
- Za co tak bardzo lubicie V7000A?
- Co w nim jest takiego, że Was tak "urzekł" ?
- Co posiada ten autobus, a czego nie posiadają inne autobusy KM, że aż tak się wg. Was wyróżnia ?

Może dzięki tej dyskusji i jak "rozkocham się" ;) w tym autobusie :)

Zapraszam :D
1)Lubię ten autobus za jego niezawodną funkcjonalność,wygodę podrózy w nim,za estetyczne wykoanie wnetrza, za to że ma kilka poziomów siedzeń za miła dla ucha prace silnika,za duże okna,oraz za charakterystyczny syk podczas otwierania drzwi.
2)Bardzo podoba mi się jego wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny oraz jakość wykonania.
3)Przedewszystkim niewielka wieżę oraz siedzenia za nią(mam na nie rezerwacje we wszystkich) :D ,jest bardzo przestronny (szczególnie 1 cześć) na pewno wyróżnia się swoim wygladem sposród innych i duzą panoramiczną przednią szybą.

Do voy:wiem że nie przepadasz za tym autobusem,jednak nie zamierzam krytykować Twojej niechęci,każdy ma własne zdanie.
Bardzo dziękuję :)

Czy ktoś może jeszcze coś dodać... :)

Czy można napisać, że Volvo 7000 A, ma ogromne szansę stać się "autobusem kultowym" ? ;)

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze::o: :o: :o: ,takie porównanie to chyba tylko ty możesz dać...tak jakbys porównywał Mercedesa z maluchem...
Nie przesadzajmy. Vecto i Volvo to właściwie jeden poziom - poziom autobusów niskopodłogowych, pozostaje tylko kwestia wykonania. Z testów niewiele pamiętam, więc się nie wypowiem póki co.
Zacytuje pewną wypowiedź długoletniego znawcy i miłośnika komunikacji miejskiej odnośnie Volva i przetargu warszawskiego (już unieważnionego)
"Wszyscy mówią, że przetarg jest napisany pod Solarisa, ale może być każda inna marka. Ja jestem za tym żeby kupili Solarisa, może być MAN, Mercedes, byle nie Volvo i Scania. Mercedes i Scania są za drogię i nie przejdą, jedyne co nam grozi to Volvo, po podróżach gdańskim Solarisem U18 Volvo dla mnie nie istnieje. Volva mają głośniejsze silniki, a Solaris jest bardziej uniwersalny - 3 typy silników, 3 typy skrzyń biegów. Byle nie kupili Volvo 7700A. Volvo 7000 było w roku 2003 w Warszawie na testach, okazało się ciasne, trzeszczące, nielubiane przez kierowców w Warszawie. Poziomowi Vecto jakoś się nie dziwię ale Volvo powinno być solidne. Vecto wydaje się nieco przestronniejsze, przynajmniej optycznie". Ciekaw jestem co na to powiecie :twisted:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

To ze na testach taj wypadło to nie znaczy że tak jest w rzeczywistosci.A co mi tam właściwie do tego,ja mieszkam we Wrocławiu i ciesze się że Wrocław eksploatuje Volva.A z tym trzeszczeniem to nie od końca tak jest:nowe autobusy tak maja,musi sie rozruszać troche z początku,to że trzeszczy swiadczy tylko o nowości i solidności wykonania,a nie jakieś obluzowane...

voy

Post autor: voy »

Aha a nikt jakoś pod uwagę nie bierze że Vecto trzeszczy przez to że jest nowe i musi się rozruszać, nie ma tak dobrze. Jak coś trzeszczy to niestety nie jest najwyższej jakości. MANy, Solarisy nie trzeszczą.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Aha a nikt jakoś pod uwagę nie bierze że Vecto trzeszczy przez to że jest nowe i musi się rozruszać, nie ma tak dobrze. Jak coś trzeszczy to niestety nie jest najwyższej jakości. MANy, Solarisy nie trzeszczą.
Ale Volva nie trzeszczą,mówie że to z początku było z nowosci.ale do ciebie to nie dociera,tylko znajdziesz w czymś coś co jest choć w najmniejszym stopniu negatywną uwagą nt.Volva to już robisz z tego wielka sensację...Mam pewna radę,kup sobie Volvo V7000a i sie na nim wyżyj do woli,może ci przejdzie...o ile Cie stać na taką przyjemność... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie - litości - PAX - bo ja już zaczynam trzeszczeć :lol:

Proponuję, aby jeszcze inni się wypowiedzieli - Za co Lubicie Volvo 7000/7000A, lub dlaczego go nie lubicie... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Szkoda mi pieniędzy ;) wolę trochę dołożyć i kupić sobie MANa ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poczekaj... Może go na spółkę kupimy - tydzień będzie jeździł w Warszawie, a tydzień w Rzeszowie :lol:

voy

Post autor: voy »

A tam Ty w Warszawie masz NG313 a najbliżej Rzeszowa te MANy są dopiero w Krakowie :( ale zasponsorować zawsze możesz :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra, dobra, ale co ja będę miał z tego :(

voy

Post autor: voy »

Satysfakcję i będziesz miał pretekst aby przyjechać do Rzeszowa na peerki i stokrotki :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Poczekaj... Może go na spółkę kupimy - tydzień będzie jeździł w Warszawie, a tydzień w Rzeszowie :lol:
Bys kupił,byś sie przekonał jaki to wspaniały autobus i bys go nie oddał!

Orange

Post autor: Orange »

Lubie ten autobus, chociaż nim nie jechałem, słyszałem z opiń że bardzo wydajny autobus i ja mam nadzieję ze za kilka lat będą jeźdźić w Warszawie, <b>napewno</b> nie prędzej niż w 2010 :P

voy

Post autor: voy »

Prawdę mówiąc opinie opiniami, ale tym należy się przejechać, żeby cokolwiek powiedzieć.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Święta prawda voy , najpierw trzeba sie przejachac tym i tym i porównac np z jakims Manem lub innnym . Osobiscie nie jechalem i nie znam ich dobrze :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”