PKS Dzierżoniów

Komunikacja autobusowa w aglomeracji wrocławskiej.
lukmek

Post autor: lukmek »

pr110 pisze:Solarisy pewnie trafią do PKM Tychy, bo sobie ostatnio taki w sam raz przetarg ogłosili ;)
Mam nadzieję, że będą im dobrze służyć :)
W poniedziałek rzekomo mają przyjechać od Drabasa dwa MB O405N w zamian za dwa "kurniki" w postaci Manów NL2x2 CNG

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

:shocked: No to pewnie odgazowane już jak ten poprzedni :chytry:

lukmek

Post autor: lukmek »

Dwa "kurniki" A15 CNG zostały zabrane gdzieś w okolice Włocławka, prawdopodobnie do Tkaczyka. Jeden z holowników, które po nie przyjechał należy do PKS Włocławek. W zamian za MANy Drabas przysłał Mercedesy O405N (ex. #SZO 09EA obecnie #DDZ 1P72) oraz O405N2 #SZO 63HC. Oba pojazdy są przerobione na ON.

[ Dodano: 2011-03-30, 22:41 ]
Do PKS Dzierżoniów przyjechały dwa pierwsze Jelcze 120M (#154 i #153) zakupione niedawno od PKM Tychy. Dwa pozostałe pojazdy mają trafić do firmy już jutro.
źródło: www.komunikacja.dzierzoniow.pl

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Trocha lipny biznes PKS zrobił, 4 Jelce za 2 Solarki...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Lepsze Jelcze, niż gaz-Solarki które się im nie opłacają w eksploatacji.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Dla PKSu tak, ale nie wiem czy dla pasażerów... PKS z plastikowymi siedzeniami, komfort pierwsza klasa, nie ma co...

lukmek

Post autor: lukmek »

Auper pisze:Dla PKSu tak, ale nie wiem czy dla pasażerów... PKS z plastikowymi siedzeniami, komfort pierwsza klasa, nie ma co...
Tyle, że te siedzenia w Solarisie są dużo bardziej niewygodne bo tam jest plastik obity materiałem, a w Jelczach po materiałem jest chociaż gąbka.

Przyjechały kolejne dwa wozy. Są to #152 i #172 :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Eh, no dobra, jak wolicie 10-letnie jelcze niż nówki Solarki, to już wasza sprawa... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może PKS uznał, że o wiele bardziej opłacalna będzie eksplotacja 10-letnich Jelczy - jednakże jedno trzeba przyznać Auperowi. To jest krok wstecz :]

galant7

Post autor: galant7 »

lukmek pisze:Dobra wiadomość :) Może przyszły właściciel - firma VENIRO dostrzeże korzyści wnikające z zasilania pojazdów CNG.
Nie dostrzegł...
link

lukmek

Post autor: lukmek »

galant7 pisze:Nie dostrzegł...
link
Wiem, napisałem o tym w temacie dotyczącym prywatyzacji PeKaeSów.

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

http://transinfo.pl/express24_text.php?id=39437
Co jest przyczyną sprzedaży tych pojazdów?

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Też się właśnie zastanawiam, przecież niedawno w sumie kupili te MB O405N :nuts:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Może robią miejsce na kolejne 120M??? Nie za dobrze dzieje się w waszym PKSie niestety...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Nie można się nie zgodzić, wszak poza komunikacją ZKM Bielawa w PKS zostały praktycznie tylko kursy do Wrocławia...

lukmek

Post autor: lukmek »

Nastąpił początek końca PKS Dzierżoniów - spółka została postawiona w stan likwidacji.
Dzierżoniowskie Forum Komunikacyjne pisze:- pracownicy w Ząbkowicach otrzymają na koniec lipca zwolnienia, w Dzierżoniowie pod koniec sierpnia - wszyscy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia
- kontraktem PKS Dzierżoniów z ZKM Bielawa zainteresowany jest PKS Kamienna Góra, który dzierżawiłby tabor i plac, zatrudniłby 25 kierowców
- 1 września dalsza część rzezi kursów - chodzi o kursy zwykłe na wioski i do Wrocławia
- zakończenie procesu likwidacji przewidziano na koniec 2013r.
- świeża nie sprawdzona informacja: prezes - likwidator poszedł w niepamięć, a na jego miejsce ministerstwo wstawiło swojego likwidatora, kogoś z Dzierżoniowa

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Należy też dodać, że liczba kursó poza miejskich została ograniczona niemal do minimum, nawet na najbardziej dochodowej trasie do Wrocławia zniknęło dużo kursów.

lukmek

Post autor: lukmek »

Nagrany z ukrytej kamery proceder podkradania klientów PeKaeSowi przez busiarzy nakręcony przez dziennikarkę TVN24 - http://www.tvn24.pl/pks-kontra-busy-pok ... 235,s.html

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ciekawe któremu to "Fotografowi" rozpieprzyli aparat :confused:

Bartek

Post autor: Bartek »

Jakbyś przeczytał, to byś wiedział, że kierowcy z PKS który robił im zdjęcia :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aglomeracja wrocławska”