MZK Jelenia Góra

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Baphomet, a ten fragment to z jakiego źródła ? ;)

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Z linku wyżej. A o Solarisie strzelam ;-)

[ Dodano: 2012-10-12, 14:22 ]
Przetarg na 4 szt. używanych autobusów klasy MAXI. Rocznik nie starszy niż 2004, układ drzwi 2-2-2 lub 1-2-2.
Pewnie MAN ;)


¬ródło i SiWZ: http://www.mzk.jgora.pl/pl/dostawa-uzyw ... i/przetarg

[ Dodano: 2012-10-29, 13:45 ]
http://www.mzk.jgora.pl/public/files/897.pdf

Unieważnienie przetargu z braku ofert.

[ Dodano: 2012-11-08, 20:17 ]
kurcze, sam ze sobą pisze ;p

Ponownie ogłosili przetarg:
http://mzk.jgora.pl/pl/dostawa-uzywanyc ... i/przetarg

Zauważyłem, że usunęli możliwość układu drzwi 1-2-2. Został tylko 2-2-2.

[ Dodano: 2012-11-21, 15:08 ]
Przetarg wygrał MAN, jak się można by domyślić.

http://www.mzk.jgora.pl/public/files/917.pdf

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Przyjadą kolejne używane MANy do końca 2012 roku. Ciekawe czy to będą MANy Lions City. MZK Jelenia Góra planuje kupić 20 autobusów:
Nowe autobusy w MZK

Do końca 2014 roku, a być może szybciej do MZK trafi dwadzieścia dwa nowych autobusów. Większość z nich będzie ciepła, przyjazna dla środowiska i pasażera, także tego niepełnosprawnego. Jeszcze w tym roku przyjadą do nas cztery używane MANy z Norwegii.

Największą zmianę odczują pasażerowie jednak dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku. Najpierw pojawią się cztery używane, ale równie ciepłe co nowe autobusy typu MAXI i dwa dodatkowe uzyskane dzięki zwiększonemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Rewolucję przejdzie jednak tabor dopiero w chwili przyjazdu dwunastu zupełnie nowych autobusów. Wszystkie o długości dwunastu metrów i pojemności do stu osób. Jak zapewniał nas na konferencji prasowej prezes MZK Marek Woźniak, żaden z nich nie będzie emitował więcej niż połowa dopuszczalnej przez Unię Europejską ilości spalin. Będą więc ekologiczne. Z tego powodu większość z nich zostanie skierowana na trasy uzdrowiskowej dzielnicy miasta, czyli Cieplic, gdzie obecnie panuje jedno z największych zanieczyszczeń powietrza w mieście.

- Autobusy będą także wyposażone w bramki do liczenia pasażerów, dzięki którym będziemy w stanie doskonalić nasz rozkład jazdy oraz informację zewnętrzną i wewnętrzną – zapowiada Marek Woźniak.

Podróżując nimi pasażerowie nie powinni narzekać, także ci niepełnosprawni. Wszystkie dwanaście pojazdów będzie ogrzewanych w całej przestrzeni pasażerskiej, a nie jak w dotychczasowych tylko w okolicach silnika. To powinno znacznie zwiększyć komfort jazdy. Zakup dwunastu nowych autobusów w dużej mierze sfinansuje Unia Europejska. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 9 milionów złotych, z czego Unia da blisko 8 milionów złotych.

W przyszłym roku przybędzie nam także na przystankach kilka tablic elektronicznych. Nowe pojawią się przy Urzędzie Miejskim, M. Skłodowskiej Curie i Małej Poczcie jadąc w kierunku Cieplic oraz przy Aptece pod Koroną udając się w stronę Dworca PKP. Dzięki nim pasażerowie i samo MZK może dokładnie śledzić trasę swoich autobusów i wiedzieć, kiedy konkretnie mogą się ich spodziewać.
Ostatnio zmieniony 2012-12-19, 22:19 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 3 razy.

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Takie małe sprostowanie, bo ten artykuł nie trzyma kupy.

Pierwsze 2 sztuki (z 4) MANów NL2x3 z 2004 roku są już w zajezdni. Nic mi nie wiadomo o kolejnych dodatkowych 2.

Jeśli z Norwegii to już wiemy skąd: http://phototrans.pl/2415,8709,89,0,f.html

W artykule jest napisane: 22 sztuki nowych wozów, natomiast w newsie nie ma słowa o tylu wozach, jakiś błąd? Wg projektu ma być ich tylko (aż?) 12 sztuk. Kolejna sprawa: całkowity koszt projektu to ponad 15mln.

marekJG

Post autor: marekJG »

Baphomet pisze: Nic mi nie wiadomo o kolejnych dodatkowych 2.
Fabrycznie nowych autobusów ma być 12 szt + 2 SU12 z rozliczenia przetargu na MIDIki. W artykule jest błąd ( chodzi o 4 + 2 szt nowych) Zakupy autobusów używanych mają być kontynuowane, jednak ich ilość zależy od sytuacji finansowej przewoźnika. Ubiegły rok firma zakończyła na plusie dzięki wpływom z działalności dodatkowej. Z tych pieniędzy będą zakupione używańce.

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Skąd wiadomo, że będą to dwa SU12?

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

A jak się wam spisują Norwegi? U nas także ta seria z Oslo jeździ u prywaciarza i ogólnie mi się podoba, minusem jest tylko duża ilość akwariów...

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Norwegi nie mają podwójnych szyb, a przynajmniej 804 :P Wnętrze zadbane i ogólnie sprawia wrażenie nówki, bo jest łudząco przypominający Lions'y, minusy to takie, że jest bardzo głośny silnik, a w środku nie słychać zapowiedzi (ale są) i podobno żrą paliwa jak deskorolka.
Takie moje odczucia ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-01-12, 01:18 przez Baphomet, łącznie zmieniany 1 raz.

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Dziwne bo te od nas mają http://phototrans.pl/14,598254,0,MAN_NL263_1206.html

Jeżeli interesujecie się też jakimiś przegubami to polecam MANy z Goteborgu bo są także jak te w "nówkowym" stanie i silnik cicho pracuje.

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

To macie je z innej dostawy, bo te jeleniogórskie mają z przodu wejście "na coś" przypominające wlew paliwa i brak jakichkolwiek uchylnych okien + dodatkowe zewnętrzne oświetlenia drzwi przy ich otwarciu.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Baphomet pisze:Norwegi nie mają podwójnych szyb, a przynajmniej 804 :P
Od nowości czy też wygląda to na poprawkę ?
Baphomet pisze:Wnętrze zadbane i ogólnie sprawia wrażenie nówki, bo jest łudząco przypominający Lions'y, minusy to takie, że jest bardzo głośny silnik, a w środku nie słychać zapowiedzi (ale są) i podobno żrą paliwa jak deskorolka.
D28, wolny most i wszystko jasne :>

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Baphomet pisze:To macie je z innej dostawy, bo te jeleniogórskie mają z przodu wejście "na coś" przypominające wlew paliwa i brak jakichkolwiek uchylnych okien + dodatkowe zewnętrzne oświetlenia drzwi przy ich otwarciu.
ładowanie akumulatorów, to samo jest w #167 (stario) ode mnie, tyle, że on wpinke ma z boku:)

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Jack the Ripper pisze:
Baphomet pisze:Norwegi nie mają podwójnych szyb, a przynajmniej 804 :P
Od nowości czy też wygląda to na poprawkę ?
Dziś w 802 przyjrzałem się, większość szyb jest podwójna, ale nie wszystkie, więc pewnie podobnie jest z 804.

[ Dodano: 2013-01-21, 15:33 ]
http://www.mzk.jgora.pl/public/files/949.pdf

MZK wystawiło na sprzedaż Jelcza M11 #678 i Jelcza PR110M #724. Oba wozy są niesprawne i wymagają holowania.

[ Dodano: 2013-06-24, 14:49 ]
Zaczynam znów ze sobą pisać.

MZK ogłosiło przetarg na zapowiadane wcześniej 4 wozy z Norwegii, czyli od tego samego przewoźnika co dostarczone cztery sztuki z początku roku, z tym, że teraz o rok młodsze, z 2005r.

http://mzk.jgora.pl/pl/dostawa-uzywanyc ... i/przetarg

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: J-31 »

Dzięki za linki. Czekałem na te zdjęcia. Teraz już mam trochę więcej materiału, interesującego mnie ;)

O dziwo Volvo już wyjechały, a MAN-y są zdaje się, że jeszcze uzbrajane ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: Auper »

Muszę przyznać że w dobie uOlsztyniania malowań w całym kraju, autobusy przytoczone powyżej prezentują się nader dobrze, a wręcz wyśmienicie. Brawo dla Jeleniej Góry

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: J-31 »

Czy ja wiem, czy tak w całym kraju - owszem już dwóch przewoźników zgapiło olsztyński schemat (tzn. Ryba Piła, która popłynęła na całość i Chodzież, która była blisko Olsztyna, ale chciała coś zmienić. A tak poza tym bardzo polubiłem Chodzież za to, że ich MZK nie chciało robić żadnych zygzaków na tym schemacie). Reszta trzyma się świetnie i nawet Nowa Sól zapisała się do Straży Pożarnej, a przecież ich "SubBus" też mógł zagapić się na Olsztyn, ale najwyraźniej nie chcieli ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: Marcin N »

O ile MANy wyglądają okej to w Volvach cały efekt psuje pomalowanie wieży na czerwono. Z Chodzieżą ogólnie zrobiono wałek, bo najpierw był plebiscyt na nowe malowanie autobusów, jak już mieszkańcy wybrali jakiś tam pamiętam fest fikuśny schemat postanowili pójść jednak w ślady kolegów z Piły.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: J-31 »

Marcin N pisze: 2018-08-16, 22:32 Z Chodzieżą ogólnie zrobiono wałek, bo najpierw był plebiscyt na nowe malowanie autobusów, jak już mieszkańcy wybrali jakiś tam pamiętam fest fikuśny schemat postanowili pójść jednak w ślady kolegów z Piły.
Oni po prostu ulitowali się nad J-31i dlatego tak ich lubię :mruga:

Natomiast ta wieża strażacka w Volviakach Jeleniej Góry - to fakt, nie był najlepszy pomysł. Nie wiem po co im to było, ale mam wrażenie, że ktoś tego chyba nie przemyślał ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [Jelenia Góra] Przetargi

Post autor: Marcin N »

Nie sprecyzowali tego na wizualizacji to teraz mają :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”