Mapy Google

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

Wojtek-MKM pisze:Zrobiłem konto, zalogowałem się, ale jak rysować linie?
Moje miejsca -> Utwórz mapę -> w górnym lewym rogu mapy jest kwadrat z łamaną linią, trzeba wybrać "Rysuj linię" lub "Rysuj linię wzdłuż dróg".

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Nie wiem czy ja jestem jakiś ułomny, czy co, bo nie widzę nigdzie tego.
http://zapodaj.net/6014f628a56bc.png.html

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

To nie to- tutaj wprowadza się poprawki do ogólnoświatowej mapy, a tobie chodzi o stworzenie swojej.

Kliknij na górze na Mapy a następnie po lewej stronie pojawi się opcja do utworzenia mapy.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Dzięki, znalazłem

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie wiem czy słyszeliście dobra nowinę, ale Google Street View są już w całej Polsce :D
Siebie w ¯orach nie znalazłem tzn z innego terminu są zdjęcia, ale przynajmniej w Gliwicach swoje auto znalazłem ;) Zdjęcia są z zeszłego roku, czerwiec i wrzesień jak na razie widzę.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Wałbrzychu tylko trzy awarie autobusów na Google Street View udało mi się zlokalizować :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

SV w Obornikach objęło dosłownie wszystkie ulice, jakie są na mapie i przez które da się chociaż teoretycznie przejechać. Auto znalazłem u siebie na podwórku :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

:shocked: Wiedziałem że to się w końcu stanie, ale żeby już? Dziwne uczucie, oglądać swoje osiedle w tym. U mnie 0 samochodów i niedomknięta furtka

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Fajna zabawka. Chociaż ja swojej skromnej osoby niestety nie znalazłem na swoich stałych trasach :D
Zauważcie, że Google znacznie wcześniej opublikowało Street View np. ze Słowacji czy Ruminii, a wciąż nie opublikowano Niemiec i Austrii. A równolegle z Polską trafiły Węgry.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

TLG pisze: Zauważcie, że Google znacznie wcześniej opublikowało Street View np. ze Słowacji czy Ruminii, a wciąż nie opublikowano Niemiec i Austrii. A równolegle z Polską trafiły Węgry.
Jeżeli sugerujesz, że Amerykanie nas lubią, a np Niemców nie, to jesteś w błędzie. Chodzi o sytuację prawną i nastawienie ludzi. W Niemczech Street View spotkało się z ogromną krytyką i bataliami sądowymi. Pojeździj sobie po osiedlach mieszkaniowych obfotografowanych miast - jest mnóstwo zamazanych budynków ludzi którzy nie zgadzają się na pokazanie ich domostw. Dlatego też Google zrezygnowało z rozwijania Street View w tym kraju i nie jest obecnie planowanie rozszerzanie tej usługi na terenie Niemiec. Podobnie chyba jest w Austrii.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Amalio pisze:Jeżeli sugerujesz
Litości, jakie znowu sugerowanie? Trochę dystansu! Ot, ciekawostka.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Samochód Google Maps był przed chwilą pod moim blokiem w Gliwicach. Może się załapię i będę mógł się obejrzeć na Street View :D

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Na street viev można sobie elegancko obejrzeć składnicę złomu... znaczy zajezdnię Meteorexu na Jamnie, wystarczy wpisać Mikołów, Kościuszki i przesunąć tego ludzika na zachód od przejazdu kolejowego na coś co przypomina plac manewrowy ;) Łaziska Górne i Orzesze widać ominęli, bo można się tylko "wiślanką" przejechać.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin N pisze: Łaziska Górne i Orzesze widać ominęli, bo można się tylko "wiślanką" przejechać.
No więc zapewne teraz i tam zrobią zdjęcia.

Od zrobienia do publikacji mija przeważnie 9-12 miesięcy, więc najpewniej na początku przyszłego roku zobaczymy SV uzupełnione o nowe lokalizacje.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Jest postęp, bo zrobili już prawie całe Łaziska Dolne.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Dla zainteresowanych wykaz gdzie obecnie samochód/samochody Google można znaleźć:
dolnośląskie
Legnica, Wrocław, jaworski, legnicki, lubiński, trzebnicki, wołowski, wrocławski, złotoryjski

kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz, Toruń, aleksandrowski, bydgoski, toruński

lubelskie
Lublin, bialski, lubelski, łukowski, świdnicki

mazowieckie
Siedlce, Warszawa, grodziski, miński, pruszkowski, siedlecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, wołomiński, węgrowski, żyrardowski

małopolskie
Kraków, krakowski, wielicki

podkarpackie
Krosno, brzozowski, krośnieński, sanocki

podlaskie
kolneński

pomorskie
Gdańsk, Gdynia, Sopot, gdański

warmińsko-mazurskie
Olsztyn, ełcki, olsztyński, piski

wielkopolskie
Poznań, poznański

zachodniopomorskie
Szczecin, policki

łódzkie
zgierski, Łódź, łódzki wschodni

śląskie
Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Zabrze, bielski, gliwicki, pszczyński, raciborski, rybnicki, tarnogórski, wodzisławski

świętokrzyskie
Kielce, jędrzejowski, kielecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki, włoszczowski

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Nie powiem, też zostałem miło zaskoczony, gdy ujrzałem swój samochód na parkingu pod blokiem, aczkolwiek mnie samego przy nim nie ma...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Odświeżam temat. Pół godziny temu mijałem w Gliwicach Volkswagena Tiguana na rejestracjach WE z aparaturą do robienia zdjęć. Czy ma ktoś pojęcie czyje to było? Udało mi się tylko wyczytać, że Nokia się wzięła za widok ulicy, a aparatura którą miał zainstalowany ten Tiguan była chyba identyczna jak ta którą zaprezentowano w artykule.

michj
Posty: 19
Rejestracja: 2013-10-18, 21:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy Google

Post autor: michj »

Nareszcie w nowych Mapach Google jest dostępny podgląd własnej mapy z naniesionymi wszystkimi obiektami :-)
Przydaje się to np. przy robieniu jakichś projektów komunikacyjnych. Jak stworzę jakąś mapę, to udostępnię link tutaj.
A jakie są Wasze wrażenia nt. nowych Map?

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mapy Google

Post autor: Auper »

Nawet nawet są, bo moje stare dobre auto zostało uwiecznione na streeview...;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”