Bombardier Flexity Classic (NGT6/8)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Hannibal

Bombardier Flexity Classic (NGT6/8)

Post autor: Hannibal »

W tym temacie proszę pisać swoje uwagi, opinie, spostrzeżenia na temat bardzo lubianego przez mnie Bombardiera NGT.
IMHO jest to bardzo dobry tramwaj niskopodłogowy, cichy, przyjemny, dobrze przemyślany. Miałem okazję wiele razy czerpać przyjemność dzięki przejażdżki po Krakowie. :wink: Jeżdżą na linii 24 i 6 :D
Ostatnio zmieniony 2007-06-17, 14:34 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

voy

Post autor: voy »

Najlepszy tramwaj jakim jechałem. Poza niezbyt przyjaznym zapachem we wnętrzu to naprawdę dobry i nowoczesny tramwaj, ma aż 2 rzędy po 2 miejsca siedzące co też jest dużym plusem. Moim zdaniem trochę bez sensu że jeździ na stałych liniach, bo jedni jeżdżą cały czas niskopodłogowcami a inni tłuką się starociami.

W którym roku w Krakowie była linia 43 gdzie pierwsze takie tramwaje w 100% obsługiwały tę linię?

Orange

Post autor: Orange »

Zgadzam się z kolegą voy-em, te tramwaje powinny być w róznych liniach :). A według mnie to najlepszy tramwaj w polsce. Warszaskie alostomy nie dorastają mu do pięt

voy

Post autor: voy »

Ponoć najlepszym tramwajem w Polsce są łódzkie Bombardiery Cityrunnery.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Mnie bardziej się Combino podobają. Ngt6 jest ładny, jak następnym razem będę w Krakowie to się nim przejadę.

voy

Post autor: voy »

A mi się kombajn tak średnio widzi, nie podoba mi się jego taka nieregularność. Moim zdaniem człon 2 i 4 powinien być takiej samej długości i w obu członach dwie pary drzwi a tak jak obecnie to wygląda nienajlepiej. Na dodatek wrażenie psuje marnotrawstwo przestrzeni do siedzenia...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jechałem tym tramwajem będąc w Krakowie i mam bardzo pozytywne wrażenia,przedewszystkim panoramiczne okna,szerokie drzwi wejsciowe otwierajace i zamykajace sie same na czujnik oraz wygodne siedzenia.W ogóle krakowski tabor jest w porzadku.

Profesor

Post autor: Profesor »

Dziekuje wszystkim za te pochwały dla naszego NGT6 . Chciałem sprostować , iż bobki jeżdza po remoncie Kalwaryjskiej również na lini nr. 8 . Czyli jeżdza na 24 , 6 . 8 , 3 .A bombki jeżdza na stałych trasach ponieważ , niektóre torowiska nie sa w najlepszym stanie np: Lubicz . Powstania Warszawskiego , Kapelanka . A także nie jezdzą w hucie poniewaz nie naraże sie ich w ten sposób na dewastację .Jest to super tramwaj . chociaż ma juz 4 lata . Jest najlepszy w Polsce .

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja miałem okazje nim jeździc zarówno w swoim rodzinnym mieście wrocławiu jak i w Krakowie. Wporządku tramwaj mam tylko jedno zastrzerzenie. Czy ten sygnał zamykania się drzwi musi być taki głośny. podobno kiedyś był nie do wytrzymania :D Ja jeździłem jeszcze paroma innymi we Wrocławiu niskopodłogowymi i myśle , że jeszcze Citadis ma szanse konkurować z Bombardierem. Niestety nigdy nie miałem okazji jechać Cityrunerem. Mam nadzieje, że już nie długo i we Wrocławiu zawitają niskopodłogowe tramy :D

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ja nimi bardzo duzo razy jechalem i dzwonek byl ok, moze jechales na poczatku ich ekspolatacji w Krakowie. Polecam linie 24 - Bronowice- Kurdwanów, szczegolnie z Kurdwanowa bo tam tory są nowe - jest uczucie że sie plynie a nie jedzie :D Siedzenia sa bardzo wygodne, tramwaj bardzo pojemny :wink: Krakowskie Bombardiery są najlepsze :)

Off topic : Post nr 235 8)
Ostatnio zmieniony 2007-03-11, 22:53 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

voy

Post autor: voy »

Ja jeździłem nim na samym początku, dzwonek przy zamykaniu drzwi był OK, nie był taki głośny, gorzej z zapachem ;) do dziś pamiętam woń nowości skąd się zresztą wzięło przezwisko skunks :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A ja słyszałem ze przezwikso wzieło się od malowania z baiłym paskiem jak u skunksa.

51

Post autor: 51 »

IMHO Bombardiery to obecnie najlepsze tramy w Polse- ładne, wygodne, raczej nie srawiją kłopotów, powalają konkurencję (no są jeszcze prawie im równe Cityrunnery, ale mają wygląd gorszy-taka wileka dżdżownica :wink: )

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

51 pisze:IMHO Bombardiery to obecnie najlepsze tramy w Polse- ładne, wygodne, raczej nie srawiją kłopotów, powalają konkurencję (no są jeszcze prawie im równe Cityrunnery, ale mają wygląd gorszy-taka wileka dżdżownica :wink: )
Cityrunnery są ładniejsze - aż tryska z nich wielkomiejskość :P

voy

Post autor: voy »

51 pisze:IMHO Bombardiery to obecnie najlepsze tramy w Polse- ładne, wygodne, raczej nie srawiją kłopotów, powalają konkurencję (no są jeszcze prawie im równe Cityrunnery, ale mają wygląd gorszy-taka wileka dżdżownica :wink: )
Cityrunnery tak się składa, że są nowocześniejsze.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

I od razu najdroższe.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Wilchelm pisze:I od razu najdroższe.
No cóż, nowoczesna technologia, wysoki standard... To kosztuje.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No ale ile można wydac na jeden nowy tramwaj. Ile kosztował jeden Cityruner Łódź bo ja słyszałem, że dużo za dużo jak na możliwości łódzi :?:

"łódzi"? Zdecyduj się czy piszesz "...miata Łódź" czy "...Łodzi"

Tommy

Post autor: Tommy »

Niestety nie miałem okazji nim jechać. Naprawdę żałuję, ponieważ bardzo podoba mi się jego design i mniemam, że jazda nim jest równie przyjemna, jak patrzenie na niego.

Fajnie byłoby gdyby Wrocław zakupił za pieniądze z Unii właśnie Bombardiery NGT6. :D

voy

Post autor: voy »

Ale nie kupi. Jest wymóg na 100% niskiej podłogi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”