Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

...To będzie Pmaster AD 2016... po jeszcze większej ilości wutki :D

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Mrozard »

Chyba niedługo będziemy mieli dwóch moderatorów-pomiarowców na forum.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Trochę wstyd, ale jakoś przeżyjemy...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

A dlaczego wstyd. Żadna praca nie hańbi. ;)

Pomiarowiec, też człowiek, żyć musi ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Mrozard »

Póki płacą to jest dobrze.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Pomiarowca szanuj, ale przykładu nie bierz...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Swoją drogą, to szkoda Mroziu, że tak daleko od Kędziora Mieszkasz. Gdybyście mieszkali bliżej siebie, Moglibyście wymienić się danymi, podwoić liczbę podróżnych. I byłoby git ;)

... a tak na serio, to Kędzior ma już spore doświadczenia, spokojnie Moglibyście się wzajemnie wymieniać swoimi wnioskami, doświadczeniami, etc ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Mrozard »

Wpierw to może niech się dowiem, czy będą te pomiary? :P Bo to nie jest przesądzone. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

A te pomiary to jak rozumiem ogłosiło województwo zachodniopomorskie? Jeśli tak i bierze w nich udział pewna firma na T (i nie jest to bynajmniej moja strona internetowa), to nie spodziewałbym się specjalnie wysokiej stawki ;)

Największą stawkę jaką kiedykolwiek miałem na pomiarach to było 21zł/h brutto (zlecenie+dzieło) - przy nakładających się dwóch niezależnych pomiarach i chyba nigdy nie takiej już nie będzie.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Mrozard »

Pomiary ogłosiło MZK. :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

A, bo to Koszalin, myślałem że to coś z większym rozmachem. Zacznij się przyzwyczajać do dziwnych pytań, jakie pasażerowie będą ci zadawać, do wyzwisk od "je*anych kanarów" i w skrajności do życzeń: "nie zaniżaj, bo jak nam znowu coś utną w autobusach, to znajdziemy Cię, także miej się na baczności!"

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Nikki »

Serio miałeś takie przygody? Mi się zdarzało, że nawet gówniarze mówili mi 'dzień dobry'. Ale ja to chyba serio jestem jakaś no nie wiem.. skoro nawet gościu próbujący wyżebrać kasę zaczyna zdanie od "ale proszę mnie nie bić" :D

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Coffee »

Kędzior pisze:A, bo to Koszalin, myślałem że to coś z większym rozmachem. Zacznij się przyzwyczajać do dziwnych pytań, jakie pasażerowie będą ci zadawać, do wyzwisk od "je*anych kanarów" i w skrajności do życzeń: "nie zaniżaj, bo jak nam znowu coś utną w autobusach, to znajdziemy Cię, także miej się na baczności!"
Ech... Tyle lat jeździłem na pomiarach i ani razu nie miałem takiej przygody. Raz tylko jakaś staruszka mówiła, bym na "jej 12" podciągnął napełnienia (nie było żywcem z czego - przez cały dzień ilość pasażerów na kurs nie przekroczyła 10 osób) bo jej zabiorą, a ona stara i schowana, przesiadać się nie będzie... Chyba nie muszę mówić co się stało z "12" po wakacjach? :z³y:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Nikki pisze:Serio miałeś takie przygody?
Na Świniarach jak na pętli siedziałem z rana w weekend to miałem takie akcje. Potem poszli do domu spać i miałem spokój a i jeszcze zaczęły się loty z Aeroklubu w Szymanowie.

Gorzej tylko na Widawie miałem (też weekendowe siedzenie z rana) jak się przebudziła jednokomórkowa swołocz i stadami zbierała się do wyjazdu 908.

A od kanarów mnie wyzwali na Zaciszu rok temu, ale tu był luz bluz. Żadnych przygód za to na Kowalach (dwurazówka 2x 4h) nie miałem, choć ekipy takie jak na Widawie się niedaleko od przystanku kręciły. Najbardziej lubiłem liczenie na węzłach: Rondo Reagana, Kwiska, Pl.JP2, Metalowców, Zachodnia stacja kolejowa, Wiśniowa bo tam choć dużo lub bardzo dużo kart było to nie miałem upierdliwych pasażerów a co kółko jakaś młoda motorowa mnie pozdrawiała ;)

Najpierw robiła zdziwioną i trochę szyderczą minę, a potem już nawet dzwoniła i z daleka pozdrawiała, tym razem już z uśmiechem na twarzy. Nie wiem w sumie kim ona była, dlaczego to robiła, czy żeby mnie pocieszyć, pośmiać się ze mnie, z litości.. zresztą w sumie nie spamiętałbym jej teraz nawet, ale fakt faktem - umilała mi siedzenie bezczynne, za co jestem jej wdzięczny ;) Czas się nie dłużył a i weselej się na duchu człowiekowi robiło.

Ale na szczęście na takie liczenia na przystankach jak rok temu były, się nie zapowiada, za 7zł brutto za godzinę się to nie opłaca.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Suchy »

Mógłby ktoś z TWB dodać do MANa LC hybrydy nr rej. M-AN 1085 testy w ZMKS Stalowa Wola.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Zapytam retorycznie: a co to to TWB? Trzoda Wielkiego Bóstwa? A może Twój Wielki Brat? Nauczcie się używać oficjalnej nazwy.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Kolejorz »

Nie wiem gdzie napisać. Gdzie można zamówić Solaris Urbino III 12 Ü? Czy Solaris (jest firmą produkującą(?)) w Polsce? Ile będzie kosztować jego kupno autobusu prosto z Solarisa?

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

700-800 tys, może więcej przy jakichś bajerach. Może nawet leasing zaoferują ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Brawo, Kolejorzu. Czyżbyś do tej pory myślał, że Solaris to zagraniczny producent autobusów? Zaczynam się zastanawiać, czy specjalnie to robisz.

Wracając do meritum: cały szkielet pojazdów buduje się na Wielkopolszyźnie, także końcowego montażu pojazdów dokonuje się w fabryce w tym regionie kraju. Co do ceny - żaden producent autobusów nie poda ci takich danych na forum publicznym. Autobusy nie są produkowane jak samochody - wszystkie w trzech, góra czterech wersjach bez możliwości zmiany konfiguracji wyposażenia.

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

Dlaczego nie poda? Jak wyśle tatę w garniturze do biura to pewnie mu przygotują kalkulację. ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”