Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Kolejorz »

Może i tak bym zrobił tak jak ty piszesz Kędzior. Najlepiej zacząć od wynajmu autobusów od innego przedsiębiorcy. Przyznam, że nie mam jeszcze ('dużej' ilości) środków własnych. :retard:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Nie pisałem, żeby wynajmować OD KOGOŚ, tylko oferować 2 lub 3 (na początek) autobusy na wynajem w firmie "Kolejorz" Kolejorz K. Kolejorzowy i Wspólnicy - Transport i Wynajem Autobusów sp.j. i z tej działalności zbierać na utrzymanie tych pojazdów i zyski z tej działalności przeznaczać na rozwój firmy, np. kupując kolejny, lepszy i nowszy pojazd.

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

I naprawdę jest aż tylu chętnych żeby dało radę opłacić z tego opłaty stałe, serwis i leasing nawet kiepskich autobusów (powiedzmy, że jakichś lokalnych Setr bo to tanie i popularne, czyli nie może być bardzo złe)?
Jeśli już chce się wchodzić na rynek od tej strony, to trzeba zrobić prawo jazdy (tylko 10 tys.), zaklepać jakąś używkę i startować w gminnych przetargach na obsługę linii lokalnych. Stawki pewnie nie są powalające, ale jeśli właściciel jest jednocześnie kierowcą to już odpada dość spory wydatek, potem można rozwijać park taborowy.
Jeśli jakieś "wolne" istnieją w okolicy to dość wdzięcznym źródłem dochodu są też lokalne hipermarkety.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Oj, Kolejorz, coś czuję, że sobie jaja z nas Robisz :cool:

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Kolejorz »

Hmm, pomyślę nad tym czy w ogóle starać by założyć swój biznes.

Na początku chciałem mieć swoją piekarnię, bo jestem wyuczony z zawodu piekarz-czeladnik. Wystarczyło by jeszcze zrobić mistrza. I wtedy założyć swoją firmę.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

ppln pisze:I naprawdę jest aż tylu chętnych żeby dało radę opłacić z tego opłaty stałe, serwis i leasing nawet kiepskich autobusów (powiedzmy, że jakichś lokalnych Setr bo to tanie i popularne, czyli nie może być bardzo złe)?
To pisałem, że można się zorientować w temacie lokalnych przedsiębiorstw typu MPK, którym szykuje się zwiększona praca przewozowa z okazji remontów i oferować im dzierżawę autobusów. We Wrocławiu na takim zabiegu na nogi stanęło Trako (na rynku autobusowym) i Sevibus a i DLA i Autotram też się co nieco dorobiły ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Kolejorz, zatrudnij się jako piekarz w jakiejś firmie (bo żyłki do interesów to ty ni masz), dorób się emerytury, i będzie dobrze...;)

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

Ambicji człowiekowi nie odbieraj. ;)
A o dobre pieczywo zwykle trudno, więc miejsca dla nowych piekarni na rynku aż tak bardzo nie brakuje (chociaż koszt wejścia jest pewnie nawet wyższy niż w przypadku mikrofirmy autobusowej, do tego trzeba się bawić z sanepidem)

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Suchy »

Kędzior pisze:Zapytam retorycznie: a co to to TWB? Trzoda Wielkiego Bóstwa? A może Twój Wielki Brat? Nauczcie się używać oficjalnej nazwy.
Zależy...
Poprawione;
Mógłby ktoś z Phototransu dodać do MANa LC hybrydy nr rej. M-AN 1085 testy w ZMKS Stalowa Wola.
I jeszcze tablice próbne które wozi od dzisiaj - W2 281 B

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: oolek15 »

Dziś w Rybniku był alarm bombowy w sądzie (fałszywy) i próba samospalenia się pewnego delikwenta (zabrał go śmigłowiec - a ja się dziwiłem co mi nad Polibudą latało) - wszystko w 1,5 godziny. Jak się dowiedziałem o tych 2 rzeczach jednocześnie - nie mogłem uwierzyć. Zwykle nic ciekawego (ani tragicznego) się tam nie dzieje a dziś służby miały ręce pełne roboty.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Kolejorz »

Chciałbym mieć swoją piekarnię. W moich okolicach były dwie piekarnie - mała i śrenia. Pierwsza upadła po kilkunastu latach (chyba 10-15stu latach) druga utrzymywała się dłużej ponoć 20lat. Upadły bo pokazała się konkurencja z Iławy - "Piekarnia Typolska" wszędzie mają swoje sklepy. Gdzieś na uboczu Iławy jest właśnie ta piekrnia, ponoć b. duża.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Ej Kolejorz, a może zamiast przewoźnikowania załóż sieć dyskontowych sklepów spożywczych? Biedronka to trzecie największe przedsiębiorstwo w Polsce, mogłoby się opłacić.
A piekarnia to średni interes.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Mrozard »

W Lidlu też są piekarnie, więc może dogadaj się z kimś kto chce otworzyć supermarket, a Ty poprowadzisz kącik piekarniany. Z piecem wzorowanym na kotle w ciapongu.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Albo załatw stary parowóz i wypiekaj nim chleb w kształcie wagonu mechpom

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Kolejorz »

Ha ha, oj żartownisie. Ja poważnie o tym myślałem gdy zdałem na czeladnika. ;) I chyba chciałbym to zrealizować.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Jeśli chodzi o piekarnię — albo możesz wypiekać super-duper tradycyjny regionalny chleb ekologiczny na naturalnym zakwasie, według starożytnej receptury babci Polci na łopianowym liściu i tak dalej i może ktoś to będzie kupował (pewnie marżę da się na tym narzucić niezłą, ale z drugiej strony na ogromny popyt bym nie liczył), albo otworzyć zwykłą, tylko że zamkniesz ją szybciej niż otworzyłeś — hipermarketowa konkurencja pod postacią taniego, „odpiekanego” pieczywa z rumuńskiego koncentratu cię dojedzie (chleb jest tani w stosunku do kosztów produkcji).
No i zaczynanie prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej w naszym pięknym kraju w ogóle przypomina szukanie ajfona, który wpadł do latryny w koszarach dywizji piechoty zmechanizowanej rosyjskiej armii, ale to swoją drogą

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

A propos, ma ktoś pojęcie o optymalizacji? Można zarejestrować spółkę w normalniejszym kraju i prowadzić biznes tutaj (z małym zusem, za to gwarantowaną po 5 latach emeryturą minimalną wyższą niż 90% polskich), czy trzeba kombinować bardziej?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Można wyjechać :P
Ale trochę to smutne było, gdyby światowy potentat w produkcji SIPu założony został przez Polaka, który właśnie po to wyemigrował.

Ale zatrudnisz mnie, nie?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

pmaster pisze:Ej Kolejorz, a może zamiast przewoźnikowania załóż sieć dyskontowych sklepów spożywczych? Biedronka to trzecie największe przedsiębiorstwo w Polsce, mogłoby się opłacić.
I niech koniecznie zadba o koncesję na alkohol. Bo piwo wszak to narodu chleb powszedni ;)

ppln

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: ppln »

I labirynt przed wejściem
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”