Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

U nas po prostu nie ma dla nich zatrudnienia. Mam prośbę czy byłbyś w stanie zrobić mi listę wszystkich aut kursujących u was wraz z przydziałami do linii i rezerw ?

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Listę wozów jeżdżących w Tczewie już przesłałem dawno, i dwa pytania wspominałeś o Solarisach 809 882.Które mają do nas coś wiadomo o nich coś.I czy była jakaś zamiana pogotów, bo widzę zamiast Ikarusa Jelcza holownika.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin_558 »

Ikarus pomarańczowy jest w Bydgoszczy :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Tego Jelcza przywieźli ode mnie z Tychów. To auto samo potrzebuje holownika...

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dokładnie z bliska nie widziałem, ale masz racje sam wymaga naprawy.Już lepiej, Jelcz z ARRIVA lepiej wygląda.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

On jest po remoncie niby ale jechałem tym kilka razy i ten parch raczej średnio się nadaje do powierzonych mu zadań...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Irex w Tczewie dąży chyba powoli do wywalenia wszystkich starych MANów, dziś w GOPie zadebiutował przemalowany na biało Mercedes Conecto #684, wcześniej auto miało okleinę z Elbląga. Zawsze dla Tczewa Irex malował auta na biało które potem jeździły trochę u nas a potem po domalowaniu pasów jechały na pomorze.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Tylko pewnie będziemy musieli czekać, do końca roku na te autobusy.Ale skoro u nas zostały 3 szt MANów NL 222 i 5 Manów NL 202.To ciekawy jestem jakie wozy dwudrzwiowe, nam dacie u nas nawet MAZY i MANY 3 drzw jeżdźą na takich liniach.Jak 7 9 17 19.Gdzie zawsze jeźdzą Many nl 202 i berkhofy.A tak na marginesie nie chce nikogo, osądzać czy Meteor ma jakieś. Linie do BYTOMIA, chodzi mi o ten pędzący autobus pod prąd co w tvn 24 mowili.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Meteor ma kilka linii w Bytomiu ale akurat ten MAZ z filmiku jest od Pawelca a nie Meteora ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Marcin N pisze:Meteor ma kilka linii w Bytomiu ale akurat ten MAZ z filmiku jest od Pawelca a nie Meteora ;)
Rozumiem szkoda ze do nowego roku, bedziemy musieli czekać to te autobusy.Bo wtedy musi sie na koniec,roku zgadzać srednia wieku wynosi na teraz 11.58.A co do taboru to 30 pojazdow jest, w ciaglym ruchu a 5 to rezerwa.

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Re: Meteor, IREX

Post autor: muszyx »

Dawno mnie tu nie było, trochę się pozmieniało. :|

Enyłej, w Olsztynie pojawiły się kebaby (Mercedesy Conecto) o nr #683 i #684. Stoją sobie na bazie PKS-u Olsztyn. Taka ciekawostka - obecnie baza PKS-u Olsztyn gromadzi autobusy (oprócz PKS-u) MPK (część), KDD i jak widać Meteorexu.

Ogólnie jak na razie bardzo słabo wychodzi debiut nowego przewoźnika w Olsztynie, bo są mocno nieprzygotowani. Nie dziwota, bo warunki jakie proponują to jest jakiś żart.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Nawet około 20 kierowców z GOPu do was ściągnęli.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dominik pisze:
Marcin N pisze:Meteor ma kilka linii w Bytomiu ale akurat ten MAZ z filmiku jest od Pawelca a nie Meteora ;)
Rozumiem szkoda ze do nowego roku, bedziemy musieli czekać to te autobusy.Bo wtedy musi sie na koniec,roku zgadzać srednia wieku wynosi na teraz 11.58.A co do taboru to 25 pojazdow jest, w ciaglym ruchu a 5 to rezerwa.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Swoją drogą ciekawe po co je tam zawieźli, może jakaś rezerwa to będzie chociaż stan tych autobusów jest, że tak powiem średnio zadowalający.

Co do tczewa zapewne prędzej czy później dadzą te auta do was.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Ja będę w Olsztynie za około miesiąc, więc pewnie wiele się do tego czasu wyjaśni z Meteorem ;)

przyszly kierowca
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-20, 17:46

Re: Meteor, IREX

Post autor: przyszly kierowca »

przyszly kierowca pisze:Ok dzieki... Jak sie dowiem w jakich wysokosciach są to kary to opisze... Pozdro dla wszystkich driverow ;)
Minelo pare dni i dostalismy wykaz kar...Najwyzsza kara dla kierowcy od organizatora do 10krotność najtanszego biletu liniowego (88zł) czyli jakies 880 zł za niezgodną dokumenację min. karta drogowa. Za całą dokumentacje odpowiedzialny jest kierowca z uwagi na to, że prowadzi działalność gospodarczą ;/ Reszta kar od organizatora to juz mniejsze kwoty w porówaniu do tej najwyższej ( 1 lub 2 krotność czasem 0,5 krotnosci). Dowiedziałem się też, kierowca jako podwykonawca na DG odpowiada bepośrednio przed ITD za przewinienia, za ktore powinien odpowiadac przewoznik i wtedy maksymalna kara to nawet 8000 zł ;/...sam osobiscie w to nie wierze.. Czytalem, że mandatu powyzej 300 zł kierowca nie powinien przyjmowac, sprawa trafi do sądu a my mamy szanse wyjsc tego cało... Tu uwzględnia się tez sytuacje rodziną (liczba dzieci, dochody wspolmalzonka ect.) na razie tyle, pozdrawiam....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że nie jest to kusząca perspektywa, ale w sumie trzeba się było tego spodziewać ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

W Meteorze zawsze masz wybór umowę-zlecenie albo działalność. U nas w GOPie na działalności robi większość kierowców w tej firmie, zlecenie wybierają jedynie emeryci/renciści. Nawet mnie jak robiłem u nich jako mechanik/tankowacz/myjkowy proponowali takie coś, wybrałem jednak wówczas zlecenie.

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Re: Meteor, IREX

Post autor: muszyx »

To w Olsztynie oferują tylko działalność, w innym przypadku nara. ;) Plus do tego żenujące warunki płacowe w porównaniu do MPK czy nawet KDD. A tym co się szkolili przez Meteora to współczuję, bo jeszcze mniej dostaną. :P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

U nas swego czasu kierowcom na działalności proponowali 17zł/h.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”