Linia zastępcza 715 na czas remontu linii kolejowej 292

Linie autobusowe i tramwajowe wczoraj, dziś i jutro
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5923
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Propozycje zmian - Kowale, Swojczyce, Strachocin, Wojnów

Post autor: Przemek »

Rada osiedla Swojczyce chce uruchomienia linii 315 pl. Grunwaldzki - Swojczyce Rondo
http://swojczyce.pl/rada-osiedla/922-uc ... -swojczyce
Przygotowaliśmy w związku z tym kolejny pakiet rozwiązań, które przy dobrej woli Wydziału Transportu można błyskawicznie wprowadzić, aby poprawić jak najszybciej naszą tragiczną sytuację komunikacyjną. Priorytetem jest uruchomienie linii szczytowej np. 315, która kursowałaby w porannym i popołudniowym szczycie na trasie z pl. Grunwaldzkiego do ronda Nad Czarną Wodą na Swojczycach. Rozwiązanie to sprawi m.in., że pasażerowie przystanków Swojczyce, Magellana i Kolumba nie będą zostawać na przystanku z powodu braku miejsca w autobusach linii 115. Naszą propozycję w formie uchwały Rady Osiedla podjęliśmy na ostatniej sesji i przekazaliśmy do Wydziału Transportu w miesiącu listopadzie. Czekamy teraz na zdecydowane działania i liczymy na pozytywną odpowiedź.

Uchwała - linia szczytowa
Uzasadnienie - linia szczytowa - pismo do WTR
Było też napisane:
"Wnioskujemy również o jak najszybsze zmiany dotyczące linii 118, która w obecnym kształcie
praktycznie w ogóle się nie sprawdza. Proponujemy skrócenie linii do pętli Karłowice, optymalnie do węzła przesiadkowego Dworzec Nadodrze, aby tym samym wypełnić brak pociągu od 10 grudnia.
Skrócenie linii na pewno wpłynie pozytywnie na jej punktualność, wskazane byłoby również uruchomienie wszystkich kursów do pętli Wojnów i co najważniejsze zwiększenie częstotliwości do minimum 15 minut w godzinach szczytu i 30 poza szczytem łącznie z kursami w weekendy i święta."
Czyli najlepiej pozbawić dojazdu Rędzin, żeby 118 mogło częściej tracić czas na stanie w korku do Wojnowa - kursach, które powstały przez przypadek, bo normalną trasą jest na Sępolno.

Skwarkson1680
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-07, 20:31

Re: Propozycje zmian - Kowale, Swojczyce, Strachocin, Wojnów

Post autor: Skwarkson1680 »

Nie znam drugiej tak samolubnej grupy jak mieszkańcy Wojnowa, Strachocina i Swojczyc (no może mieszkańcy Wysokiej). Od ładnych paru lat, gdy powstają nowe TBSy w tamtych okolicach, nowi mieszkańcy tamtejszych osiedli zaczynają się domagać gruszek na wierzbie. Najpierw domagali się 145 do Wojnowa, potem tramwaju... nie dostali ani jednego, ani drugiego, ale za to dostali 115 w szczycie co 10 minut i pociągi (a najlepsze było, że blachosmrodziarska część osiedla wnioskowała o zlikwidowanie kursów nowopowstałego połączenia). Apetyt rośnie w miarę jedzenie - o ile 118 przydałoby się wzmocnić zarówno w dni robocze jak i dni wolne, o tyle pomysł na wydłużenie wszystkich kursów do Wojnowa to jakiś żart! Nie dość że te warianty to główna przyczyna opóźnień na tej linii, to do tego nikt nimi praktycznie nie jeździ! Totalnym odlotem jest jednak próba skrócenia 118 do Karłowic lub Nadodrza - tak, odbierzmy mieszkańcom Różanki, Osobowic i Rędzina jedyne sensowne połączenie do Kromera czy CH Korony i zmuśmy ich do łażenia z buta, bo MY jesteśmy najważniejsi!!! Wojnowianie, strachocinianie i swojczyczanie - 118 nie jest linią powstałą z myślą o Was, bo nawet z niego praktycznie nie korzystacie - 118 jest dla mieszkańców Osobowic, Rędzina, Różanki, Polanki, Karłowic, Mirowca, Kowal i pracowników zakładów na Kowalach. To że 118 jeździ na Wojnów to była tylko i wyłącznie dobra wola UM... ale jak to się mówi - daj palec, urwą Ci całą rękę... Nie wspominając o tym, że robili taki szum z okazji tego całego HardKorka kilka lat temu, ale teraz jak mieszkańcy Kowal protestują że nie chcą TIRów na Kowalskiej, to mieszkańcy opisywanego przeze mnie osiedla od razu wznieśli larum, jak to oni w ogóle tak mogą, i najlepiej to zakneblować ich wszystkich, bo to my jesteśmy najważniejsi i od nas zależy kształt funkcjonowania całej KM w tej okolicy miasta.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29582
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje zmian - Kowale, Swojczyce, Strachocin, Wojnów

Post autor: J-31 »

Przecież to normalka. Mieszkańcy Wojnowa, Strachocina i Swojczyc niczym się nie różnią od mieszkańców wielu innych miejscowości, baaa nawet dzielnic miast w pozostałej części kraju. Ja znam przypadek, że w pewnym mieście mieszkańcy dużej dzielnicy mieszkaniowej wywalczyli w UM budowę tramwaju... którego z całą bezwzględnością nie chcą i jego budowę torpedują na wiele sposób, mieszkańcy sąsiedniej dzielnicy, przez którą tenże miałby przejechać. ;)

A zatem nic nowego ;)

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Propozycje zmian - Kowale, Swojczyce, Strachocin, Wojnów

Post autor: michalsolaris »

Wyjątkowo mnie ciekawi jak cała sytuacja się rozwinie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5923
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Linia zastępcza 715 na czas remontu linii kolejowej 292

Post autor: Przemek »

https://www.wroclaw.pl/dodatkowa-linia- ... -swojczyce
Rozpoczął się remont linii kolejowej 292 do Jelcza Laskowic w związku z tym Wydział Transportu UM w porozumieniu z Radą Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów uruchomi dodatkowy autobus szczytowy 715. Ma poprawić obsługę komunikacyjną osiedla Swojczyce i Olimpia Port.

7 grudnia 2018 roku rozpoczął się remont linii kolejowej 292 na odcinku Wrocław Sołtysowice – Jelcz Laskowice, która - oprócz linii 115 i 118 - zapewniała mieszkańcom połączenia z centrum Wrocławia. W związku z tym Wydział Transportu przedstawił Radzie Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów, które ma poprawić obsługę komunikacyjną osiedla Swojczyce i Olimpia Port. Wydział Transportu wspólnie z Radą Osiedla zadecydował o uruchomieniu dodatkowej linii 715 (tzw. linii szczytowej). Nowe połączenie zacznie funkcjonować 5 stycznia 2019 roku, co wynika ze świąteczno-noworocznego harmonogramu komunikacji zbiorowej oraz uzyskania, wynikającego z ustawy, niezbędnego zezwolenia na realizację przewozów.

Autobusy linii 715 będą kursowały w godzinach szczytowych (6:00-9:00 i 14:30-18:00) w dni robocze z częstotliwością co 15 minut na trasie Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Mickiewicza - pętla Sępolno - mosty Chrobrego - Swojczycka - Swojczycka (rondo).

Mieszkańcy podróżujący z Osiedla Swojczyce (rondo przy skrzyżowaniu ulicy Swojczyckiej i Miłoszyckiej) do centrum miasta będą mogli skorzystać (w obu kierunkach) w szczytach komunikacyjnych z 2 linii autobusowych - 115 i 715. Te będą kursowały średnio co 7,5 minuty.

Szacunkowy koszt kursowania linii autobusowej wynosi ok. 700 000 zł w skali roku.
Nie widzę żadnego sensu w kierowaniu kolejnego autobusu na Reja. Skoro numer kwalifikuje linię jako zastępczą (715), to linia powinna jechać przez Kowale, przynajmniej do Kromera.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5923
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Linia zastępcza 715 na czas remontu linii kolejowej 292

Post autor: Przemek »

https://www.wroclaw.pl/2-wrzesnia-zmian ... usowej-715
2 września - zmiana trasy linii autobusowej 715

Na wniosek Rady Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów, od 2 września 2019 roku (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 715.


Autobusy ww. linii zostaną skierowane w obu kierunkach od Mostu Zwierzynieckiego przez ulicę Wróblewskiego, Tramwajową, Dembowskiego i
Monte Cassino do Mostu Swojczyckiego i będą kursowały z pominięciem przystanków:

"Mickiewicza"
"Park Szczytnicki"
"8 Maja"
"Godebskiego (AWF Wrocław)"
"Sępolno".
Bilety okresowe zakupione na linię 715 przed 31 sierpnia 2019 roku będą ważne do końca ich ważności i honorowane w autobusach linii 115 na trasie
pl. Grunwaldzki - Swojczyce - Reja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linie”