[Małopolskie] Remonty linii kolejowych

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5317
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Małopolskie] Remonty linii kolejowych

Post autor: Przemek » 2019-02-12, 01:21

https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/inf ... winy-4094/
Maszyny i ludzie pracują na linii nr 94, na trasie z Krakowa Płaszowa do Podborów Skawińskich. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za przeszło 250 mln zł ze środków budżetowych, pociągi sprawniej pojadą w kierunku Zakopanego. Mieszkańcy aglomeracji zyskają nowe przystanki, przejścia podziemne i wygodne dojazdy do Krakowa
Na etapie przygotowania inwestycji kolejarze uwzględnili dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców. W sąsiedztwie stacji Skawina powstanie przejście podziemne, które ułatwi komunikację w miejscowości. Na stacji Kraków Bonarka będzie kładka, nie tylko jako dojście na perony ale również jako dodatkowe połączenie ul. Puszkarskiej z ul. Łagiewnicką. Nowa kładka wybudowana zostanie również nad przystankiem Skawina Jagielnia, a przejściami podziemnymi podróżni dotrą na perony w Podborach Skawińskich, Skawinie i Skawinie Zachodniej.

Jakość i bezpieczeństwo podróży pociągiem poprawią się dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Linia kolejowa zostanie wyposażona w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, a na stacji Kraków Bonarka powstanie lokalne centrum sterowania, skąd kolejarze będą prowadzić ruch pociągów. Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy modernizacja przejazdów.

Warta 251 mln zł inwestycja zakończy się w połowie 2021 roku. Dzięki niej krakowianie i mieszkańcy sąsiednich miejscowości otrzymają możliwość sprawnego poruszania się koleją aglomeracyjną. Nowe przystanki przyspieszą dojazd do centrum Krakowa mieszkańcom krakowskich Opatkowic i Skawiny. Obok inwestycji PLK swoje projekty prowadzić będą również samorządy. Powstaną nowe parkingi, drogi i chodniki, które ułatwią łączenie podróży i przesiadki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”