Specjalna komunikacja do ZOO i Hali Stulecia
Specjalna komunikacja do ZOO i Hali Stulecia
http://transportnews.eu/aktualnosci/zmi ... i-stulecia
Specjalna komunikacja na widowisko „Imiona Wolności” w Hali Stulecia
W związku z widowiskiem „Imiona Wolności”, jakie odbędzie się w piątek 9 listopada w Centrum Poznawczym Hali Stulecia, uruchomione zostaną dodatkowe linie specjalne, mające ułatwić powrót do domu uczestnikom tej imprezy.
9 listopada o godzinie 19:00 zostaną uruchomione następujące linie tramwajowe:
T1
ZOO - Wróblewskiego – Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - pl. Grunwaldzki - Piastowska - Nowowiejska - Jedności Narodowej - Słowiańska - Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - most Trzebnicki - Żmigrodzka - Poświętne
T2
ZOO - Wróblewskiego – Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej–Curie - Szczytnicka - Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Piłsudskiego – Świdnicka - Powstańców Śląskich – Krzyki
T4
ZOO – Wróblewskiego – Wajdy - most Zwierzyniecki – Skłodowskiej Curie – Rondo Reagana (peron 3) – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta - Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
T10
ZOO - Wróblewskiego – Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) - Skłodowskiej-Curie - Szczytnicka - Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego – pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II – Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów – Średzka - Leśnica
Specjalne linie tramwajowe T1, T2, T4 i T10 w celu odwozu widzów będą kursowały z częstotliwością co około 10 minut przez około 20-30 minut po zakończeniu widowiska tj. od około godziny 22:30.
Na wszystkich uruchomionych tego dnia, liniach specjalnych obowiązują bilety jak na normalnych liniach komunikacji tramwajowej.
Re: Specjalna komunikacja do ZOO i Hali Stulecia
https://www.wroclaw.pl/dodatkowa-komuni ... wittigalia
11-13 maja – dodatkowa komunikacja tramwajowa na Wittigalia
Celem usprawnienia obsługi komunikacyjnej imprez studenckich pn. „Wittigalia– w noc z: 11/12 maja 2019 roku (sobota/niedziela)
12/13 maja 2019 roku (niedziela/poniedziałek) zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe T4 i T9.
Rynek – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Linia T9
Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj
Linie będą kursowały z częstotliwością co około 10 minut:
w nocy z 11/12 maja 2019 roku w godzinach 22:30-23:00
w nocy z 12/13 maja 2019 roku w godzinach 22:30-1:00.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T4 i T9 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Re: Specjalna komunikacja do ZOO i Hali Stulecia
http://transportnews.eu/aktualnosci/zmi ... i-stulecia
Weekendowe wzmocnienia tramwajowe w rejonie Hali Stulecia i Rynku
W następnych dniach wolnych w maju i w czerwcu wzmocnione zostaną kursy tramwajów dojeżdżających do Hali Stulecia, ZOO i w okolice Rynku.
W kolejnych weekendach w maju i w czerwcu:uruchomione zostaną dodatkowe uzupełniające linie tramwajowe T4 i T9 o następujących trasach:
- 11 i 12 maja (sobota i niedziela)
- 18 i 19 maja (sobota i niedziela)
- 25 i 26 maja (sobota i niedziela)
- 1 i 2 czerwca (sobota i niedziela)
- 8 i 9 czerwca (sobota i niedziela)
- 15 i 16 czerwca (sobota i niedziela)
- 20 czerwca (czwartek, Boże Ciało)
T4
Rynek - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO
ZOO - Wróblewskiego - Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - Szczytnicka - Wyszyńskiego - most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Szewska - Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - Rynek
T9
Zajezdnia Gaj - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO
ZOO - Wróblewskiego - Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Dyrekcyjna - Ślężna - Zajezdnia Gaj
Linie będą kursowały z częstotliwością co 20 minut w godzinach od około 11:00 do około 22:20 (ostatni kurs z ZOO).
Dodatkowo linie T4 i T9 będą również kursować również:z częstotliwością co około 10 minut.
- w nocy z 1/2 czerwca 2019 roku w godzinach 22:30-23:00
- w nocy z 2/3 czerwca 2019 roku w godzinach 22:30-1:00.
Na liniach T4 i T9 obowiązywać będzie taryfa taka sama, jak na zwykłe linie tramwajowe.