Używane Solarisy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
drentwy

Używane Solarisy

Post autor: drentwy »

No proszę, w końcu i w mieście Volvo pojawiły się Solarki :) - ex. autobusy z ForBusa Bydgoszcz pojawiły się w końcu na liniach obsługiwanych przez Polbus PKS Wrocław. Ktoś wie czy kupili wszystkie? To jedne ze starszych Solarek i pierwszy chyba przypadek sprzedaży tych busów jako używki. Na TWB są już zdjęcia, tu jedno poglądowe : http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/ph ... /78295.jpg

Damhan

Post autor: Damhan »

CZyżby ForBus pozbywał się dobrych busów? :shocked:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Damhan pisze:CZyżby ForBus pozbywał się dobrych busów? :shocked:
No wzieli w leasing (nie myle sie?) teraz inne to N4016, K4016td i Su12 sie pozbyli. Kilka k4016td stoi np w Opatówku w komisie :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh,ciekawe czy te Solarisy będa na dalekobieżne puszcać:D apropos:czy tlyko Solarki U12 w Polbusie maja automata,czy Merce O407 także je posiadają?

voy

Post autor: voy »

Forbus chyba uznał, że te Solarisy są za stare(!) i kupił MANy.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Ale one mają "dopiero" niecałe 6 lat i jak widać na zdjęciu są w całkiem przyzwoitym stanie. Za kolejne tyle zmienią znów te MANy, bo uznają, że się postarzały.

Jessi

Post autor: Jessi »

Ja z tego zakupu nie jestem zbyt zadowolony. Ale i tak dobrze że kupił je POLBUS, a nie MPK.

Ciekawy jestem jakby to wyglądało jakby te Jamniki pojechałyby na drugi koniec Polski.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Pewnie zostaną puszczone na trasę do Sobótki.

ppln

Post autor: ppln »

@Jessi: Co jest złego w zakupie Solarisów? Może lepiej używane autosany H9-21 z dowolnego polskiego PKSu? Albo rozpadające się łódzkie odkurzacze lub gnioty?

Jessi

Post autor: Jessi »

ppln pisze:@Jessi: Co jest złego w zakupie Solarisów? Może lepiej używane autosany H9-21 z dowolnego polskiego PKSu? Albo rozpadające się łódzkie odkurzacze lub gnioty?
Trochę przesadziłeś z tymi autosanami. Chodziło mi oto, że POLBUS ma w swoim taborze autobusy które się świetnie nadają na linie 9xx. Zamiast tego Solarisa mogliby kupić coś międzymiastowego. Tabor międzymiastowy POLBUSU jest tragiczny.[/fade]

DAB

Post autor: DAB »

W sumie to dobrze ze coś nowego-starego kupili ale jakoś nie za bardzo sobie wyobrażam jak jeździ po załóżmy 50km dziurawych dróg

ppln

Post autor: ppln »

A nie ma jakiejś używanej/powypadkowej_na_porządne_NG Vacanzy? To prawdopodobnie byłby lepszy wybór :) Albo jakiś SU12 LE

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Forbus chyba uznał, że te Solarisy są za stare(!) i kupił MANy.
Tak - Masz chyba rację - jest to jak najbardziej logiczne. "Forbus" kupił w zeszłym roku kilka MAN-ów NL2x3 i Lion's City (jako pierwszy w kraju). A teraz pozbywa się najstarszych pojazdów. ;)

[ Dodano: 2006-01-03, 10:32 ]
drentwy pisze:No proszę, w końcu i w mieście Volvo pojawiły się Solarki :) - ex. autobusy z ForBusa Bydgoszcz pojawiły się w końcu na liniach obsługiwanych przez Polbus PKS Wrocław.
Drentwy a czy Orientujesz się, czy Polbus obsługuje jakieś linie miejskie we Wrocławiu (jeśli tak to jakie) ?
drentwy pisze:To jedne ze starszych Solarek
Pamiętam, że jedno z "Forbus-owskich" SU 12 pojawiło się na kilka miesięcy w Warszawie w 2000 roku w maju. Ten autobus został wynajęty przez Solarisa, ponieważ firma nie zdążyła z wykonaniem zamówienia na autobusy dla Connex Warszawa. I do czasu dostawy ostatnich sztuk SU 15 obsługiwał, wraz z innymi wynajętymi SU 12 (między innym z Rzeszowa, również SU 15 MPK Rzeszów) linię 160 (Dw.Centralny - Targówek). ;)

O ile dobrze pamiętam, autobus został zniszczony w trakcie eksploatacji. Tzn. uczestniczył w stłuczce i miał zarysowany bok, tuż przy środkowych drzwiach. :mruga:

drentwy

Post autor: drentwy »

J-31 pisze: Drentwy a czy Orientujesz się, czy Polbus obsługuje jakieś linie miejskie we Wrocławiu (jeśli tak to jakie) ?
Z tego co wiem to nie. Polbus wygrał przetarg na obsługę nowych podmiejskich linii 9xx więc zakupiono "nowy" tabor. Mają jeszcze używane Jelcze 120M z Meteora Jaworzno, no i zamówili kilka nowych Mastero (4 chyba).

Swoją drogą, ciekawy jestem czy przemalują swoje używki. Ich PKSy mają w większości malowanie firmowe, a autobusy póki co dosyć kolorowo się prezentują ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Swoją drogą, ciekawy jestem czy przemalują swoje używki. Ich PKSy mają w większości malowanie firmowe, a autobusy póki co dosyć kolorowo się prezentują ;)
Patrząc na to zdjęcie....

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/ph ... /78295.jpg

... to nie sądzę, aby to chcieli przemalować. :mruga:

Choć mogę się mylić ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

^ E tam, to naklejki pewnie, coby pasażerowie przewoźnika mogli zidentyfikować. Się nalepi nowe ;)

Jessi

Post autor: Jessi »

Wilchelm pisze:Tak Vacanza do Sobótki hehe dobre sobie :) Ten kto wie gdzie leży Sobótka to wie o co chodzi.
Do Sobótki jest i tak mało kursów. Większość jest obsługiwana przez PKS Świdnica i jadą do Świdnicy przez Sobótkę i Tapadła.

JAk ktoś nie wie gdzie jest Sobótka to wyjaśnię: to jest jakieś 40 - 50 km na S od Wrocławia. Znajduje się tam Masyw Ślęży.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ale np. do Okulic czy ynnch Będkowic,a nawet do Garncarska mógłby jeździć;).Byle zdala od Ustrzyk Górnych,bo już w wakacje widziałem #DW 8139N na tej trasie

Jessi

Post autor: Jessi »

drentwy pisze:
J-31 pisze: (...)
Swoją drogą, ciekawy jestem czy przemalują swoje używki. Ich PKSy mają w większości malowanie firmowe, a autobusy póki co dosyć kolorowo się prezentują ;)
A niby to jakie malowanie jest zakładowe w PKS? Te takie kremowe ma tylko cząstka taboru.

MNie poboba się taki kolor tych Solarek, chyba najładniejsze co w nich jest.

drentwy

Post autor: drentwy »

Jessi pisze: A niby to jakie malowanie jest zakładowe w PKS? Te takie kremowe ma tylko cząstka taboru.
Ale jest stosowane na najnowszych pojazdach więc chyba takie :) A zresztą nie wiem, to Ty jesteś z Wrocławia ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”