[Łódź] Infrastruktura tramwajowa

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Thomas78

[Łódź] Infrastruktura tramwajowa

Post autor: Thomas78 »

aleksej pisze:Szkoda ze te nowe lodzkie tablice sa tylko w Cityrunnerach (teraz WYLACZNIE na 10tce
Skoro torowisko na trasie 12 nie pozwalało na obsługę przez Citki to tak wyszło. Chyba najbardziej wymagający wymiany odcinek torowiska na trasie 12-tki to Zielona i zachodni odcinek Narutowicza.

[ Dodano: 2005-06-08, 19:54 ]
voy pisze:Niezła ta tablica w Łodzi. Rzeczywiście szkoda, że nie ma ich w innych pojazdach. Swoją drogą chciałbym takie w Rzeszowie.
Napisz petycję do MPK. ;)

Posty wydzielone z tematu: "Tablice i wyświetlacze w tramwajach". Admin J-31 ;)

aleksej

Post autor: aleksej »

Thomas78 pisze: Skoro torowisko na trasie 12 nie pozwalało na obsługę przez Citki to tak wyszło. Chyba najbardziej wymagający wymiany odcinek torowiska na trasie 12-tki to Zielona i zachodni odcinek Narutowicza.
Zielona od Piotrkowskiej do Kosciuszki bedzie wyremontowana w tym roku.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

aleksej pisze:
Thomas78 pisze: Skoro torowisko na trasie 12 nie pozwalało na obsługę przez Citki to tak wyszło. Chyba najbardziej wymagający wymiany odcinek torowiska na trasie 12-tki to Zielona i zachodni odcinek Narutowicza.
Zielona od Piotrkowskiej do Kosciuszki bedzie wyremontowana w tym roku.
To ja wiem, ale pozostaje niezbyt ciekawie wyglądający odcinek torów na Narutowicza pomiędzy Piotrkowską a Filharmonią.

aleksej

Post autor: aleksej »

No raczej troszke gorszy jest odcinek od Pl. Dabrowskiego troszke za Tramwajowa. A tak wogole to zwrotki z Narutowicza w Tramwajowa juz prawie nie istnieja, i motorniczowie zdefektowanych wozow nawet nie moga tam wjechac. Nie mowiac juz o Citkach jadacych na serwis, czesto sie tam wykolejaja, nawet jak sa holowane.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Skoro powstał specjalny łódzki wątek :) , to trzeba wyliczyć tegoroczne remonty:
:strzałka: remont ul. Pomorskiej wraz z torowiskiem, wymianą nawierzchni i chodników na odcinku Sterlinga - Zacisze. Prace mają zakończyć się w sierpniu. Już ogłoszono przetarg na remont kolejnego odcinka ul. Pomorskiej, który ma się rozpocząć tuż po zakończeniu obecnie remontowanego;
:strzałka: remont torowiska w ul. Śmigłego-Rydza od Dąbrowskiego do Przybyszewskiego;
:strzałka: oddana do ruchu przebudowaną pętlę ¯abieniec, trwa przebudowa układu drogowego w rejonie dworca Łódź-¯abieniec;
:strzałka: planowany jest także wspomniany wcześniej remont torowiska w ul. Zielonej (odc. al. Kościuszki - Piotrkowska)

aleksej

Post autor: aleksej »

Dodam jeszcze ze oprocz tego beda remonty na:

:strzałka: Kopcinskiego od Narutowicza do wiaduktu

:strzałka: Limanowskiego od Zabienca do Al. Wlokniarzy

:strzałka: Przejazdy przez ulice na Aleksandrowskiej i Traktorowiej, Kaczencowej, Rydzowej? i Szczecinskiej (Rydzowej nie jestem pewien) w technologi wegierskiej.

Plus remonty bierzace, wymiana zwrotek, (np. wymieniono iglice na Pl. Kilinskiego) i inne mniejsze remonty.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

I tym sposobem trochę "zatramwai" się pojawiło na czas objazdów i remontów.
No i "5" trafiła na pętlę Julianów :) a i krańcówka na ¯abieńcu ma powodzenie :)

janu

Łódzkie Tramwaje

Post autor: janu »

Tutaj możecie dzielić się uwagami na temat komunikacji tramwajowej w Łodzi i zamieszczać swoje zdjęcia. Ja wrzuciłem ich już pare - tak na początek ;)
Pozdrawiam! :D

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Mam rozumieć, że wszystkie zdjęcia, które wyżej dodałeś do załączników są twojego autorstwa ? :chytry:
Poza tym na forum są tematy dotyczące KM w Łodzi - wystarczy poszukać ;)

MW

Post autor: MW »

A ja mam pytanie - czy Retkinia nie odmienia się tak jak Gdynia i czy w związku z tym nie powinno być "w Retkini" (jedno i)?

Michał

Post autor: Michał »

MW pisze:A ja mam pytanie - czy Retkinia nie odmienia się tak jak Gdynia i czy w związku z tym nie powinno być "w Retkini" (jedno i)?
Nie w tylko na Retkini :P

MW

Post autor: MW »

Michał pisze:
MW pisze:A ja mam pytanie - czy Retkinia nie odmienia się tak jak Gdynia i czy w związku z tym nie powinno być "w Retkini" (jedno i)?
Nie w tylko na Retkini :P
W domyśle było tam "kierunku", bo brałem z pierwszego postu ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ja w końcu pozwolę sobie napisać coś miłego dla autora tego tematu... ;)

Patrząc na te zdjęcia, które przesłał Janu, muszę przyznać, że tramwaje Łodzi są bardzo klimatyczne. Jak widać w Łodzi jest ogromny kontrast. Jadąc tramwajem przez miasto możemy nim dojechać rownie dobrze w pola, wsie.

Dla mnie - warszawiaka, który przyzwyczaił się do tramwaju kursującego wyłącznie w mieście - jest to egzotyczne, wspaniałe i niesamowite ... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze: Dla mnie - warszawiaka, który przyzwyczaił się do tramwaju kursującego wyłącznie w mieście - jest to egzotyczne, wspaniałe i niesamowite ... :)
Nie przesadzaj - na warszawskim ¯eraniu Wschodnim jeszcze w latach 80-tych tramwaj przejeżdzał obok stodoły :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:Nie przesadzaj - na warszawskim ¯eraniu Wschodnim jeszcze w latach 80-tych tramwaj przejeżdzał obok stodoły :D
No tak, ale to było w ... latach 80-tych. A teraz - już tam nie ma stodoły, rozebrali :D

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Thomas78 pisze:Nie przesadzaj - na warszawskim ¯eraniu Wschodnim jeszcze w latach 80-tych tramwaj przejeżdzał obok stodoły :D
No tak, ale to było w ... latach 80-tych. A teraz - już tam nie ma stodoły, rozebrali :D
Stodoła nawet została uwieczniona:
http://www.przegubowiec.rulez.pl/galeri ... hp?pos=-92
Z podpisu wynika, że w 1995 roku zabudowania gospodarskie jeszcze tam były.

Natomiast w łódzkiej sieci najbardziej klimatyczne pod tym względem są odcinki peryferyjne i podmiejskie. Warszawska sieć do wielu peryferii po prostu nie dojeżdża (a poza miasto - wcale), ale autobusy miejskie jak najbardziej kursują w granicach Warszawy między polami uprawnymi.

janu

Poprawka

Post autor: janu »

No faktycznie zrobiłem byka z tą nazwą Retkini (jedno "i", ale to omyłkowo mi się postawiło).
Poza tym - zgadzam się - linie peryferyjne te, które się utrzymały - do tej pory jakoś funkcjonuja i będą funkcjonowały. Jednak dopiero wtedy, kiedy na dobre poprawiłaby się infrastruktura, to mogłyby być rzeczywiście świetnym sposobem komunikacji z miastami satelitarnymi. Zobaczymy, jakich realiów nabierze pomysł Łódzkiego Tramwaju Regionalnego? Póki co - wszystko zmierza w dobrym kierunku. Hmm... ciekawe...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

O ile odcinek zgierski ŁTR ma poparcie tamtejszych władz, o tyle problem może być z odcinkiem pabianickim. Władze Pabianic ciągle marudzą, że muszą wydawać pieniądze na bieżące remonty, a wkrótce potrzebny będzie generalny remont. Jedyne pocieszenie jest takie, że jesienią zostaną wybrane nowe władze - pytanie tylko, czy lepsze, niż obecne?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że chyba jednak totalną głupotą byłoby, gdyby władze - nowe władze - Pabianic opowiedziały się przeciwko tramwajom do Łodzi :]

[ Dodano: 2006-04-11, 11:45 ]
A tak apropo - czy dużo ludzi dojeżdża z Pabianic i Zgierza do Łodzi tramwajami ? ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Wydaje mi się, że chyba jednak totalną głupotą byłoby, gdyby władze - nowe władze - Pabianic opowiedziały się przeciwko tramwajom do Łodzi :]

[ Dodano: 2006-04-11, 11:45 ]
A tak apropo - czy dużo ludzi dojeżdża z Pabianic i Zgierza do Łodzi tramwajami ? ;)
Tak jak w każdej metropolii - mieszkańcy miast satelickich dojeżdżają do szkół, uczelni, pracy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”