[Olsztyn] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Przetarg w Olsztynie na dostawę 8 autobusów przegubowych.

Post autor: muszyx »

Szczegóły przetargu ;)

W skrócie: Autobusy muszą być niskopodłogowe, od długości 18m, silniki muszą spełniać normę Euro 4 lub 5, itp. Zamówienie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

ppln

Post autor: ppln »

Czyli w gruncie rzeczy z tego co widzę największe szanse mają Solaris i MAN (za ocenę techniczną (nie potrzebuje AdBlue) i podobno obniżył cenę) :) Chyba, że znowu (jak w Słupsku) się wtrąci Irisbus

voy

Post autor: voy »

A może Scania, jak już kupować to konsekwentnie.

ppln

Post autor: ppln »

A to nie wyjdzie za drogo? Chociaż Scania też nie potrzebuje AdBlue więc będzie tańsza w eksploatacji :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:(za ocenę techniczną (nie potrzebuje AdBlue) i podobno obniżył cenę) :)
Co nie potrzebuje AdBlue? Chyba ze Scanią ci się pomyliło :D
Wg mnie Scania, chociaż ciężko przewidzieć.

ppln

Post autor: ppln »

AdBlue nie potrzebują silniki MANa i Scanii. DAF, Iveco i MB potrzebują tego płynu :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MANa też?
Ciekawe, kto jeszcze będzie chciał kupować Solarisa ;-)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Już 17 lipca będzie otwarcie ofert, a tu takie słuchy doszły, że widziano szefostwo Scani w zajezdni MPK. Może MPK stawia na Scanie? (Dwie już mamy) Może MPK chce wyrównać ilość przegubowych Scanii? (8+2=10, ale numeracja już nie pasuje) Nie wiem.

¬ródło nierzetelne, czasami kłamliwe, więc o szefostwie i ustawionym przetargu nie bierzcie tego poważnie (mogli by tam być, bo w MPK zaczyna się jakieś szkolenie). Napisałem ten post, bo chcę się z tym z wami podzielić ;). A tak poza tym chciałbym, żeby wygrał Man. :)

marekJG

Post autor: marekJG »

Kibicuje Scanii. To bardzo dobre autobusy i ładniejsze od solków i manów.

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

I wiadomo kto złożył oferty (częściowo). :)
Solaris - zmieścił się w kwocie.
Volvo - powyżej kwoty przeznaczonej na zakup.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Myślę, że tutaj Volvo raczej będzie miało większa szansę na wygraną. Dlaczego? ponieważ MPK eksploatuje kilkanaście sztuk autobusów tejże marki i mają już pewne doświadczenie, które przyda się po ewentualnym zakupie tych wozów. Natomiast olsztyńskie MPK nie posiada Solarisów, ani tym bardziej części do nich, wiec serwisowanie ich wyniesie troszkę wiecej wkładu finansowego (chyba, że zdążą zrobić jakąś ew. naprawę, kiedy wóz będzie jeszcze na gwarancji).

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:Myślę, że tutaj Volvo raczej będzie miało większa szansę na wygraną.
muszyx pisze:Volvo - powyżej kwoty przeznaczonej na zakup.
Eee...

Jeśli w przetargu wzięły udział tylko 2 firmy, z których jedna (Volvo) zaoferowała zbyt wysoką cenę to chyba oczywistejest kto wygra :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli jednak żaden inny producent w ostatniej chwili nie złoży tańszej oferty (nie wiem, czy jeszcze jest to możliwe) to tym samym Olsztyn dołączy do grona miast posiadającego Solarisy ( w waszym przypadku będą to pewnie Urbina 18). Kiedy mniej więcej przewidujecie zakończenie przetargu i ewentualną dostawę 18m autobusów do Olsztyna? :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie ukrywam, że ucieszyłbym się na myśl o... nowym makijażu MPK Olsztyn na SU 18 III :P

No, ale najważniejsze są prawa rynku. ;)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Już wiemy kto wygrał. A wygrał....
Solaris Urbino 18 III!!! :D

Co w gazecie.pl piszą. :)
Nowe przegubowce na Kortowo

MPK rozstrzygnęło przetarg na zakup ośmiu autobusów przegubowych. Nowe autobusy firmy Solaris Bus & Coach wyjadą na ulice Olsztyna najpóźniej w połowie grudnia.
Kupno autobusów za 9,5 mln zł to część projektu rozbudowy transportu publicznego w mieście. - Nowe przegubowce przeznaczone będą na utrzymanie standardu usług na już istniejących liniach nr 9, 15 i 30 - tłumaczy Magdalena Górecka z ratusza. - Natomiast po wybudowaniu pętli autobusowej przy ul. Słonecznej oraz przebudowie skrzyżowania ul. Dybowskiego ze Słoneczną wykorzystane też będą do obsługi Kortowa II i Kortowa III.

Olsztyńskie MPK w 2005 roku kupiło 27 autobusów marki Scania, Solbus i MAN. Siedem z nich było wcześniej używanych. Niespełna od dwóch miesięcy po Olsztynie jeździ także pięć przegubowych MAN-ów, kupionych również z drugiej ręki. Nowością dla pasażerów jest samoobsługa tylnych drzwi - by wejść i wyjść z autobusu, trzeba nacisnąć specjalny przycisk. Natomiast jeszcze w sierpniu na ulice miasta wyjedzie 11 kolejnych autobusów. To nowoczesne, niskopodłogowe, dwunastometrowej długości pojazdy Volvo serii 7000. Wejdzie do nich 90 pasażerów.
Oj jak się cieszę, że nie Volvo. Choć przetarg miał być napisany pod Volvo. Ale inteligentnie zepsuli to. No i nie przepłacili. :)

@J-31: Jak chcesz, to możesz przemalować Urbina w barwy MPK. :P ;)

ppln

Post autor: ppln »

Gdrtuluję świetnego wyboru :) ¯eby w Łodzi umieli tak 'zepsuć' przetarg...

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

ppln pisze:¯eby w Łodzi umieli tak 'zepsuć' przetarg...
No widzisz. W Łodzi zrobili głupią rzecz kupując Mercedesy Citaro G i Conecto G (bardziej to ostatnie :) ), a w Olsztynie zrobiliby głupstwo, kupując Volvo i przepłacając. No ale MPK przy tym wspiera polską myśl techniczną. :P

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Cieszcie się, że Volvo nie wybrali... Ja mam już tego czegoś dość. :/

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Volvo kosztują więcej od Solarisów i do tego więcej palą paliwa, więc to, że Solaris wygrał w Olszytnie i wygrywa w innych miastach (w większości) to praktycznie rzecz normalna ;).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

rupak9 pisze:Solaris wygrał w Olszytnie i wygrywa w innych miastach (w większości) to praktycznie rzecz normalna ;) .
No ale w tym przypadku przetarg miał być ustawiony pod Volvo (choć trochę nie wyszło).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”