Autobusy elektryczne z Sanoka

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29496
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Autobusy elektryczne z Sanoka

Post autor: J-31 »

Można chyba spokojnie stworzyć ten temat, bowiem z kronikarskiego obowiązku należy napisać, iż Autosan S.A. zaprezentował dzisiaj swój pierwszy autobus elektryczny. I w tej roli wystąpił elektryczny Autosan Sancity M12LF.

:strzałka: https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 62813.html

Na razie niezbyt dużo wiadomo o tym autobusie. To może być ciekawa oferta, ale warto byłoby zajrzeć jednak głębiej w specyfikację techniczną pojazdu.

A chyba jednym z ważniejszych elementów są: zasięg pojazdu i czy można go ładować przy pomocy ładowarki kolumnowej ? Czy producent to przewidział ? A jeśli tak, to jaką końcówkę będzie miał ten pojazd. ;)

To ostatnie jest ważne, bo warszawskie MZA nieźle wdupiło w zakup swoich elektryków, tzn. kupili Solarisy - one mają te same końcówki na pantografach, zarówno III generacja jak i IV generacja, a więc większych problemów nie ma. Jednakże kupili również Ursusy, a one mają inną końcówkę. Teraz na mieście trzeba stawiać podwójne ładowarki kolumnowe, czyli dokładnie tak jak na pętli Konwiktorska ;)

Oby nie było tak, że przewoźnik kupił wcześniej elektrobusy np. od Solarisa lub Ursusa (bo jest ich też sporo), a teraz kupi kolejne elektryki od Autosana... i okaże się, że końcówki są niekompatybilne ;)

Myślę, że z czasem wiele się wyjaśni odnośnie oferty Autosana, a na razie czekamy na dalsze wieści ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”