MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5729
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

Post autor: Przemek »

https://www.wroclaw.pl/mpk-powolalo-rad ... nodoradcza
Przedstawiciele świata nauki, byli prezesi MPK i aktywiści będą doradzać wrocławskiemu przewoźnikowi. Powołana przez prezesa MPK rada ma być organem pomocniczym i opiniotwórczym. To właśnie z jej członkami spółka będzie konsultować wszystkie ważne działania.


Rada składa się z ludzi nauki, aktywistów i byłych prezesów MPK.

Do rady zostali zaproszeni naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy wspierają MPK swoją wiedzą wynikającą z prowadzonych badań i analiz. Nieocenione jest również doświadczenie byłych prezesów MPK, którzy prowadzili spółkę przez wiele lat w różnych realiach. Istotne dla rady są także opinie miejskich aktywistów, którzy patrzą na komunikacją oczami pasażerów.

- Jestem otwarty na wszystkie środowiska, które wyrażają konstruktywne opinie na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dzięki radzie mogę czerpać z doświadczeń i wiedzy tak różnych osób z wielu środowisk. Wszystkim nam zależy na wprowadzaniu jak najlepszych rozwiązań komunikacyjnych. Jestem przekonany, że podczas kolejnych spotkań urodzi się wiele cennych i pożytecznych pomysłów.

Eksperci z Politechniki zwrócili uwagę, że część planowanych zmian można testować w środowisku komputerowym przed ich wdrożeniem. Dotyczy to wielu aspektów funkcjonowania komunikacji, od organizacji ruchu, przez planowanie tras, rozkładów czy nawet zakup taboru.
Rada Konsultacyjno-Doradcza będzie się spotykać cyklicznie raz w miesiącu. Wśród jej członków są m.in. były prezes MPK Władysław Smyk, Maciej Różański z Akcji Miasto, mgr. inż. Łukasz Wolniewicz oraz dr inż. Franciszek Restel z Politechniki Wrocławskiej, a także Błażej Zając z Porozumienia Wschód-Zachód.
No to sobie MPK wybrało "ekspertów", że no boki zrywać :lol: Byli prezesi MPK, w tym jeden znany jako "likwidator MPK", paru aktywistów sprzyjających wrocławskiej "kociej" władzy i kilku karierowiczów, chcących się wybić na plecach przewoźnika.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 261
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

Post autor: vernalisadonis »

Aktywistom mówię zdecydowane NIE. Ta grupa będzie robiła pod swój interes. W Warszawie modne są teraz konsultacje społeczne i często ZTM ulega grupie krzykaczy przy projektowaniu lub korekcie linii tramwajowo-autobusowych.
Jak już MPK chce coś takiego zrobić, to powinien ubiegać się o ludzi, którzy mają doświadczenie i osiągnięcia w transporcie miejskim.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 261
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

Post autor: vernalisadonis »

Czy od czasu powołania rady odbyło się już jakiekolwiek spotkanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”