Wspólna taryfa w aglomeracji wrocławskiej?

Komunikacja autobusowa w aglomeracji wrocławskiej.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5911
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Wspólna taryfa w aglomeracji wrocławskiej?

Post autor: Przemek »

https://bip.um.wroc.pl/przetarg/45461/zp-pn-30-2020-bit

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentu pn. „Analiza funkcjonalno-finansowa opracowania i wdrożenia koncepcji wspólnego systemu biletowego we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym”.

Celem zadania jest sporządzenie opracowania eksperckiego obejmującego 15 jednostek samorządu terytorialnego z obszaru ZIT WrOF (dalej: „gmin”): Gminę Wrocław, Miasto i Gminę Jelcz-Laskowice, Miasto i Gminę Kąty Wrocławskie, Gminę Siechnice, Gminę Trzebnica, Miasto i Gminę Sobótka, Gminę Miasto Oleśnica, Gminę Długołęka, Gminę Czernica, Gminę Żórawina, Gminę Kobierzyce, Gminę Miękinia, Gminę Wisznia Mała, Gminę Oleśnica, Gminę Oborniki Śląskie.

Jednym z głównych problemów integracji ośrodków wchodzących w skład obszaru funkcjonalnego jest trudność w łatwym i płynnym poruszaniu się mieszkańców pomiędzy ośrodkami gminnymi oraz miastem centralnym. Mnogość dostępnych form transportu publicznego na terenie ZIT WrOF (komunikacja miejska, podmiejska, międzymiastowa, kolejowa) i związana z tym różnorodność oferty biletowej poszczególnych organizatorów i operatorów, w sposób znaczący ogranicza atrakcyjność i dostępność komunikacji publicznej. Dodatkowo funkcjonujące we WrOF różne modele organizacji transportu publicznego utrudniają integrację transportową gmin. W przypadku, gdy na terenie gmin wchodzących w skład ZIT WrOF funkcjonują własne systemy transportowe (np. komunikacja gminna) lub systemy transportowe wykraczające poza teren danej gminy lub poza teren ZIT WrOF (np. komunikacja powiatowa), Wykonawca powinien uwzględnić ten fakt w prowadzonej przez siebie analizie i zbadać możliwość objęcia systemem wspólnego biletu również te systemy.

Celem dokumentu jest przeprowadzenie analizy funkcjonalno-finansowej systemów biletowych w obszarze publicznego transportu zbiorowego1 na terenie Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego wraz ze wskazaniem możliwych wariantów wdrażania i funkcjonowania wspólnego systemu z uwzględnieniem wykorzystania jednego nośnika biletu. Jako główny wariant należy przyjąć wykorzystanie systemu Wrocławska Karta Miejska URBANCARD.
Elementem opracowania winien być także dokument zawierający wstępną koncepcję wdrożenia i funkcjonowania systemu planowania podróży z funkcjonalnością sprzedaży biletów na terenie Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Celem wskazanych działań jest poprawa atrakcyjności oferty publicznego transportu zbiorowego, co przyczyni się do zwiększenia jego udziału w podróżach.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5911
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wspólna taryfa w aglomeracji wrocławskiej?

Post autor: Przemek »

W przetargu brało udział 5 oferentów, ale wybrano najtańszą Refundę
Obrazek

http://transinfo.pl/refunda-opracuje-wr ... 25961.html
Dokument ma powstać najpóźniej do 15 grudnia. Zadanie jest realizowane w ramach dotacji na wsparcie podmiotu realizującego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF) w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Problemy do rozwiązania Jednym z głównych problemów integracji ośrodków wchodzących w skład obszaru funkcjonalnego jest trudność w łatwym i płynnym poruszaniu się mieszkańców pomiędzy ośrodkami gminnymi oraz miastem centralnym. Mnogość dostępnych form transportu publicznego na terenie ZIT WrOF (komunikacja miejska, podmiejska, międzymiastowa, kolejowa) i związana z tym różnorodność oferty biletowej poszczególnych organizatorów i operatorów, w sposób znaczący ogranicza atrakcyjność i dostępność komunikacji publicznej. Dodatkowo funkcjonujące we WrOF różne modele organizacji transportu publicznego utrudniają integrację transportową gmin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aglomeracja wrocławska”