[Ząbkowice Śląskie] Komunikacja gminna

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5729
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Ząbkowice Śląskie] Komunikacja gminna

Post autor: Przemek »

http://www.zabkowiceslaskie.pl/aktualno ... ,5757.html
Szukamy operatora Gminnej Komunikacji Publicznej

Przygotowania do uruchomienia Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej wchodzą w kolejny etap. Po zawarciu w minionym roku umowy na dostawę autobusów do naszej komunikacji, Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła właśnie przetarg na wybór firmy, która będzie nas woziła.

Wybrany przez gminę wykonawca otrzyma do dyspozycji 7 nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów marki Solaris Urbino 12 hybrid, na zakup których Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 10 611 825 zł. Wykonawca będzie musiał zapewnić także dodatkowe 3 autobusy własne.
Pełna treść ogłoszenia dostępna jest TUTAJ
Planowany termin uruchomienia Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej to rozpoczęcie roku szkolnego czyli 1 września tego roku. Wyspecjalizowana firma „TRAKO Projekty Transportowe” z Wrocławia zaprojektowała nam 7 linii, które docierać będą do każdej miejscowości gminy co najmniej 4 razy dziennie. Komunikacja obsługiwać będzie również dowóz dzieci do szkoły.
 
Na terenie miasta i gminy zaprojektowano 133 przystanki, z czego 50 w samych Ząbkowicach Śl. Celem jest maksymalnie ułatwienie korzystania z naszej komunikacji.
Obszar gminy został podzielony na 4 strefy taryfowe i w zależności od długości podróży, ceny biletów będą przedstawiać się następująco:
Obrazek
 
Dla pasażerów dedykowana będzie specjalna bezpłatna aplikacja na telefony komórkowa oraz strona internetowa, na których będzie można zapoznać się z rozkładami jazdy, i co ważniejsze, na żywo śledzić autobusy, sprawdzając za ile minut podjedzie na przystanek. Oczywiście aplikacja obsługiwać będzie również linie przewożące dzieci do i ze szkoły.
Produkowane dla Gminy Solarisy Urbino 12 hybrid to dwunastometrowe autobusy, napędzane silnikiem hybrydowym czyli częściowo elektrycznym a częściowo spalinowym o najwyższej normie emisji spalin Euro 6. Autobusy hybrydowe potrafią odzyskiwać energię z hamowania, co powoduje obniżenie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji (w stosunku do pojazdów z napędem konwencjonalnym).
Dodatkowo, Solarisy Urbino 12 hybrid będą posiadały tzw. funkcję Arrive & Go, która wyłącza silnik spalinowy, gdy autobus zbliża się do przystanku i ponownie go włącza dopiero gdy go opuści, ten najbardziej newralgiczny odcinek będzie pokonywać wyłącznie silniku elektrycznym zapewniając pasażerom oczekującym na przystanku ciszę i brak spalin.
Autobusy będą niskopodłogowe i oferujące 37 miejsc siedzących oraz specjalne miejsce dla wózków dziecięcych lub inwalidzkiego. Hybrydy będą wyposażone w klimatyzację oraz w monitoring, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Warto dodać, że na wyposażeniu każdego autobusu będzie defibrylator.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”